Telefonda, telefon numarası olmayan tüm kişileri kaldırın


9

Annem basit bir flip telefondan android motorola atrix 2'ye yükseldi . Bu onun ilk akıllı telefonu ve ayarlama konusunda çok zorlanıyor. E-posta ve Facebook hesaplarını telefona ekledi, ancak bunu yapar yapmaz, her iki kişiden de tüm iletişim bilgilerini telefon kişilerine ekledi. Zaten son telefonundan kişileri aldı ve şimdi yinelenen kişilerle uğraşıyor ("Mike Smith ve" Micheal Smith "gibi) En kötü sorun, aslında bir telefonu olan bir kişiyi bulmakta zorlanıyor Onu aramaya çalışırken telefonda "Jane Doe" yu arayacak ve e-postasını orada bulacaktır.

Sorularım:

  1. Telefon (uygulama) neden telefon numarası içermeyen kişileri gösteriyor?
  2. Kopyaları nasıl silebilirim (veya birleştirebilirim)?
  3. Bu işi mümkün olduğunca sorunsuz yapmanın en iyi yolu nedir?

3
Kişileri bir Gmail hesabına mı bağlıyor? Gmail Kişiler web uygulaması, kopyalarla başa çıkmayı gerçekten kolaylaştırır.
ale

Ayrıca SIM kişi yöneticisine de göz atın . Bunu, Gmail kişileri ile birlikte Telefon / Kişiler uygulamamda kopya olarak görünmeye devam eden SIM karttan içe aktarılan kişileri kaldırmak için kullandım.
0'da sünger

Yanıtlar:


13

Çoğu Telefon / Kişiler uygulaması varsayılan olarak eklenen tüm hesaplardaki tüm kişileri listeler. Bu karışıklığı çözebilecek çeşitli sistem ve uygulama seçenekleri vardır:

  1. Ana ekrandan Menü tuşuna basın ve Ayarlar -> Hesaplar ve Senkronizasyon'a gidin.
  2. Manage accountBölümün altında, her bir hesaba göz atın (onlara dokunarak) ve Sync Contactsseçeneğin yalnızca telefonla gerçekten senkronize olmasını istediğiniz hesaplar için kontrol edildiğini doğrulayın .
  3. Telefon uygulamasını açın ve "Kişiler" sekmesine gidin. Menü düğmesine basın ve düğmesine dokunun Display options.
  4. Only contacts with phonesTelefon numarası ilişkili olmayan kişileri gizleme seçeneğinin yanındaki kutuyu işaretleyin .
  5. Choose contacts to displayBölümün altında, 2. adımda senkronize kalmayı seçtiğiniz hesapları genişletin ve onay kutularını işaretleyerek Telefon uygulamasında görüntülenmesini istediğiniz grupları seçin.

Bazı üreticilerin Telefon ve Kişiler uygulamalarının kendi sürümleri olduğunu unutmayın, bu nedenle menü seçenekleri biraz farklı olabilir (hatta tamamen eksik olabilir).


Yalnızca önceki telefonum olan HTC Rezound'da telefon numaralarına sahip kişileri görüntüleme seçeneğini hatırlıyorum. Ancak, telefon menüsü veya uygulamanın yeni sürümü olup olmadığını bilmiyorum, ancak bu menü seçeneği OnePlus X'te eksik.
V2Blast

2

Chahk'ın cevabını ikinci verdim. Ayrıca, kişilerinizi Google hesabınızla senkronize ederseniz, kopyaları birleştirme de dahil olmak üzere çevrimiçi olarak kolayca yönetebilirsiniz.


Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.