Bir ana ekran yer işaretinin URL'sini nasıl düzenleyebilirim?


14

Düzenli kullandığım bir web uygulamasını başlatmak için Ana ekranımda bir yer imi kısayolu almak istiyorum. Bunu başarmanın tek yolu , sitedeyken Chrome tarayıcı menüsünden Ana Ekrana Ekle ekranını kullanmaktır . Ancak bu, yer işaretinin işaret edeceği gerçek URL'yi düzenlememe izin vermez.

Bu sorun, çünkü söz konusu web uygulaması geçerli tarihi otomatik olarak yüklendiğinde URL'nin sonuna ekler. Kısayolu Ana ekrana eklediğimde, bağlantı aslında kısayolu oluşturduğum günden itibaren verileri görüntülemek için uygulamayı açacaktır. Her zaman tarih seçiciyi açmam ve uygulamayı kullanmaya başlamak için geçerli tarihe gitmem gerekecek.

Sonuna eklenen tarihi kaldırmak için Ana ekran yer işareti kısayolunun URL'sini düzenlemek istiyorum, böylece her zaman geçerli güne açılıyor. Üçüncü taraf yazılımı olmadan bunu başarabilir miyim?

Android 6.0.1 çalıştıran köksüz bir Sony Xperia Z5 Compact kullanıyorum.

  • Bazı kaynaklar, Chrome'da URL'nin düzenlenebileceği standart bir yer işareti oluşturduğunu, ardından yer işaretleri yöneticisinde uzun süre basılı tuttuğunu ve içerik menüsünden ana ekrana eklemeyi seçtiğini söylüyor. Bu bağlam menüsü girişi, Chrome'un mevcut sürümlerinde artık görünmüyor.
  • Bazı kaynaklar, görüntülenecek bir Chrome yer işareti seçmenize olanak tanıyan bir Yer İşaretleri widget'ı aradığını söylüyor. Bu widget artık Android 6'da görünmüyor. Sahip olduğum tek yer işareti widget'ı tüm yer işaretleri klasörünü görüntüler.
  • Söz konusu web sitesi, URL değiştirilmeden önce iptal edebilmem için çok hızlı yükleniyor. Birçok kez denedim.

2
Neden denemiyorsun? Tasker'ı yükleyin , bir ana ekranda 1x1 widget'ı ayarlayın ve görevde Net -> URL'ye Gözat -> URL'nizi seçin. Bitti! MacroDroid, Tasker'a alternatif olarak kullanılabilir.
Firelord

Yanıtlar:


20

Bir masaüstü kısayolunun URL'sini değiştirmenin sezgisel bir yolunu bulamadım, ancak sorun için bir geçici çözüm buldum.

  • Telefonunuzu uçak moduna alın ve tüm internet erişimini kapatmak için WiFi'yi devre dışı bırakın
  • Chrome tarayıcısını açın
  • Kısayol ayarlamaya çalıştığınız URL'yi yazın
  • Enter tuşuna bastığınızda tarayıcı şu anda çevrimdışı durumda olduğunuz konusunda sizi uyaracaktır.
  • Chrome'da ayarlar (hamburger) düğmesini tıklayın
  • masaüstüne ekle'yi seçin
Artık masaüstünüzde, Chrome
Uçak Kapatma moduna yeni girdiğiniz URL'yi yeniden gönderen bir kısayol olacak ve siz de altınsınız .

Bu, Android Marshmallow 6.x ve Nougat 7.x için geçerlidir. Eski sürümler için de geçerli olabilir


1
Hahaha aman tanrım ...
Andrew

En iyi kısım? Benim için bile çalışmıyorum. Uçak modunda da değişir.
Andrew

Güzel kesmek - Bu şekilde bir haritalar URL sorgusu ekledim.
user3486184

Zekice! Benim için cazibe gibi çalıştı Clo
Clox

0

Tamam, bu benim Firefox için çözümüm haha:

http://easyhyperlinks.com

Bir bağlantı oluşturmak için kullanın (adlandırmanız gerekir), ardından bir açılır menü açmak ve bağlantıdan bir yer işareti oluşturmak için bağlantıyı basılı tutun. Ardından, bu yer işaretini basılı tutup "Sayfa Kısayolu Ekle" yi tıklayabilirsiniz.


Şimdi bunu yaptım, başka bir çözüm yanlış URL imi ve daha sonra sadece yer imini düzenlemek ve yukarıdaki "Sayfa Kısayolu Ekle" eylemini tekrarlamak olacağını düşünüyorum.


2
easyhyperlinks.com çalışmıyor. Ancak herhangi bir bağlantı kısaltıcı ile çalışmalıdır. Kısaltılmış URL'yi kaydetmeden önce bağlantıya eriştiğinizden ve ana ekrana bağladığınızdan emin olun.
Ralf
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.