İOS 5 ile iPhone'dan Android'e metin mesajları nasıl aktarılır?


11

İPhone 3GS'den Galaxy SII'ye geçmeye çalışıyorum ve birden fazla sorum var. Bu, metin mesajlarının (SMS) taşınmasıyla ilgilidir. Oldukça bazı makaleler buldum, temelde iki kategoriye ayrılıyorlar:

  1. Kısa mesaj SQLite veritabanı Itunes yedekleme almak ve elle CSV dosyalarına verme.
  2. SQLite veritabanını doğrudan araçlarla içe aktarma.

Bu makaleye bağlantısı olan sayfalar:

Sorun: Görünüşe göre, bu sadece IOS <5.0 veya Itunes <10'da çalışıyor, bilmiyorum. Daha yeni yedeklemelerle, SQLite veritabanı artık açılamıyor, belirtilen Android araçları artık çalışmıyor.

Bu yüzden kısa mesajları Android'e doğru bir şekilde nasıl taşıyacağınıza dair başka öneriler arıyorum.

Not: Belki de bunun Android'den daha fazla bir iPhone sorusu olduğunun farkındayım. Yine de burada aynı sorunlarla karşılaşan birini bulmayı umuyorum. İlk etapta göç etmemin sebebi de tam olarak bu.


1
Tüm cevaplar için teşekkürler. Aslında, hala bununla ilgilenen veya aynı sorunla karşılaşan herkes için: Samsung KIES'in en yeni sürümü IPhone yedeklemelerinden doğrudan içe aktarmayı destekliyor! Benim için çok geç, bu yüzden denemedim ve Samsung'a özgü olduğunu biliyorum ama umarım birisi yine de bilgiyi kullanabilir.
pgruetter

Yanıtlar:


4

Bu sayfada 2. seçenek (web hizmeti dönüşümü) ile benim için bir cazibe gibi çalıştı: http://faked.org/isms2droid/ En son Itunes 10.5.2.11 ve Win 7 32 bit Enterprise'ı çalıştırıyorum. IPhone'um iOS 5.0.1 çalıştırıyor Android'im Android 2.3.3 ile bir Xperia Arc

Yaptığım temelde bir PC yedeklemesi oluşturmaktı (ICloud'u çalıştırmak için kullanılırdı, ancak Itunes'da bu seçeneği değiştirdi), gerekli db dosyasına bakın (kılavuza göre), web hizmetiyle dönüştürün ve ardından Android telefon hafıza kartı ve sms veritabanını geri yüklemek için SMS yedekleme ve Geri Yükleme kullanın.

Sahip olduğum tek sorun, iMessage ile gönderilen veya alınan tüm sms'lerin bozuk olmasıydı. Görünüşe göre bu numaralarla telefon numaralarını saklamıyorlar ve bu nedenle tüm bu mesajlar "Bilinmeyen" bir iş parçacığına konulduğunda, hiçbir tarih bağlı değil.

Saygılarımızla / Jimmy


Faked.org/isms2droid ile ilgili sorun , iMessage'ı doğru şekilde ayıklamamasıdır. Yanlış zaman damgası alır ve adresi boş bırakır ve (gönderilen veya alınan) türü her zaman 1'dir (alındı).

1

Görünüşe göre "AntTek inc" den " SMS Migrator " adlı bir programa ihtiyacınız var .

Programı hiç test etmedim, ancak adil bir fiyat için ne istersen yapar gibi görünüyor.

Android market açıklaması:

Keep your sms forever!

4 steps to migrate / import / transfer / move SMS from Iphone, 
Window Mobile, Symbian (Nokia), BlackBerry, Sony Errison, 
Samsung, Siemens, and so on to your Android.

Bu uygulamayı yükledikten sonra., Nasıl çalıştığını görmek için http://a.baole.org/home/sms-migrator check-out .


Tavsiyen için teşekkürler. Aradığım şey bu olsa emin değilim. SMS'i bir CSV dosyasına aktarmayı önerir, doğru iphone aracını bulamadı. Gerçekten, ios 5 sürümlerinde olduğu gibi doğrudan iphone yedeklemesinden ithal eden bir araç olması gerektiğini düşündüm. Her neyse, SMS mesajlarımı alıp hiç aktarmıyordum.
pgruetter
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.