Bir programı bildirim çubuğunda devam eden etkinliklerden gizleyebilir miyim?


9

Belirli bir uygulamanın Devam Eden Bildirim çubuğunda gösterdiği bildirimleri gizlemenin bir yolu var mı?


AFAIK uygulamasına bağlıdır. Aklınızda belirli olan var mı?
gary

Bazı uygulamalarda bildirimin kendisini kaldırma seçeneği yoktur. Bu, bildirimi kaldırmanın imkansız olduğu anlamına mı geliyor?
Christian

doğru. Hangi uygulamayı kullanıyorsunuz? Bazı uygulamalar, işletim sistemini uygulamayı (Yerel Ayarlar gibi) öldürmeyecek şekilde bildirim çubuğuna yerleştirir.
Bryan Denny

İşletim sisteminin bir uygulamayı öldürüp öldürmeyeceğinin, uygulamanın uygulama yaşam döngüsü olaylarını nasıl işlediğine bağlı olduğunu anlıyorum. Resmi belge, uygulamanın bir bildirim yapıp yapmadığının önemli olmadığını göstermez.
Christian

Yanıtlar:


7

Android 2.0'dan itibaren sistem, arka planda sürekli çalışan ve belirli bir öncelik seviyesi gerektiren uygulamaların, hazırlıksız olarak öldürülmemesi için (müzik uygulamaları gibi) bir Sürekli Bildirim koymasını gerektirir. Bu, kullanıcıya bunun gerçekleştiğini bildirmeden bu öncelik düzeyini istemenin kötüye kullanılmasını önlemekti.

Bu konuyla ilgili bilgileri buradan okuyabilirsiniz: http://developer.android.com/reference/android/app/Service.html#startForeground(int, android.app. Bildirimi)


Ancak bazı uygulamalar bildirimi gizlemenize izin verir, ancak yine de arka planda çalışmasına izin verir. Buna izin veren Nazik Alarm kullanıyorum. Bence uygulama bazında bir uygulama.
Webs

1
Nazik Alarm muhtemelen arka planda sürekli olarak çalışmaz, bunun yerine sistemle ilgili uygulamanın uygun zamanda uyandırılması için bir "alarm" planlar ve gerçek alarm çalar. Cevabım özellikle arka planda sürekli çalışan uygulamalar (müzik uygulamaları gibi) hakkında.
Eric Mill

0

Smartbar'ı deneyin . Eskiden kullanıyordum ve bildirim çubuğuna kısayol koymanıza ve bildirim çubuğundaki simgeleri gizlemenize izin veriyor. Diğer uygulamalar tarafından oraya konulan simgeleri gizlerse kafamın üstünü hatırlayamıyorum ama bence öyle. Ucuz cevap için özür dilerim, hatırlayamıyorum ve şimdi indirmek ve emin olmak için denemek için zamanım yok.


0

Diğerlerinin söylediği gibi, devam eden bir bildirimi bildirim çubuğundan kaldıramazsınız. Uygulamanın sürekli çalıştığı konusunda kullanıcıyı uyarmak için oradadır ve onsuz uygulama potansiyel olarak işletim sistemi tarafından herhangi bir zamanda öldürülebilir.

Bununla birlikte, Jelly Bean (veya daha yenisi) çalıştırıyorsanız, bir uygulamadan tüm bildirimleri devre dışı bırakma seçeneği vardır. Bu ayar uygulama için geçerlidir ve Ayarlar> Uygulamalar> (uygulamayı seçin)> "Bildirimleri göster" kutusunun işaretini kaldırın. Bu yöntemin bir uyarısı, uygulamanın artık bildirim çubuğunda herhangi bir bildirim göstermemesidir , ancak bu sizin için kabul edilebilirse, bu yöntemi bildirim çekmecemin gereksiz bildirimlerle doldurmasını durdurmak için kolay bir yol olarak buldum .


-1

Uygulamaların geliştiricileriyle konuşup uygulamayı bildirim çubuğundan kaldırma seçeneğini eklemeyi planladıklarını soruyorum. Böyle bir talepte bulunabilirler. Ayrıca uygulama için bir yorum bırakabilir ve bunu bir yan not olarak ekleyebilirsiniz.

CM ekibi ve diğer ROM geliştiricileri, simgelerinin ve diğer öğelerin bildirim çubuğundan kaldırılabilmesi için ROM'larında genişletilebilir güncellemeler oluşturur, ancak genellikle belirli uygulamalar için bunu yapmazlar. Bu konudaki bilgileri, kullandığınız ROM forumunda kontrol edebilirsiniz.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.