İki farklı bluetooth cihazına aynı anda bağlanmak mümkün müdür?


9

Aynı zamanda arabamdaki hoparlöre telefon aramaları gönderirken A2DP'yi araç stereoma gönderebilmek istiyorum. Stereo adaptörü henüz satın almadım, çünkü bu kurulumun işe yarayıp yaramayacağını öğrenmek istedim, aksi takdirde denerdim. ;)

Teşekkürler!


Arabanızın stereo ve hoparlörü iki farklı cihaz mıdır? Arabamda aynı anda birden fazla farklı bluetooth profili kullanan tek bir cihaz. Tabii ki, bu beklendiği gibi çalışıyor.
Silas

Evet, zaten bir bluetooth hoparlöre sahibim, ancak A2DP için stereo'mdaki aux'a bağlanabilecek bir bluetooth adaptörü satın almayı düşünüyordum.
James

Ah tamam. Çalışmasını beklerdim ama test etmedim. Ve beklentiler cevap değil;)
Silas

Yanıtlar:


5

Cevap:

Evet, telefonunuza bağlı birden fazla bluetooth cihazınız olabilir.


Bluetooth cihazlarınızı yönetmek için uygulama

Ayrıca, bu cihazları yönetmenize yardımcı olması için Google Play Store'da bulunan MDR Tools, Inc. tarafından Akıllı Bluetooth Widget Pro'yu kullanabilirsiniz :

Herhangi bir bluetooth cihazınız varsa bu android için bir widget olmalıdır.

Ana ekranınıza bir bluetooth simgesi ekler ve sadece üzerine tıklayarak eşleştirilmiş cihazların listesini görüntüler ve sadece bluetooth cihazlarınıza tıklayıp bağlanabilirsiniz. Ayarlar ekranına gitmeye, bluetooth'u açmanıza ve cihazlarınıza bağlanmanıza gerek yoktur.

Bluetooth cihazınızdan uzaklaştığınızda, bu widget sadece bluetooth bağlantısını iptal etmez, aynı zamanda pilden daha fazla tasarruf etmek için bluetooth'u kapatır.

Aynı anda birden fazla bluetooth cihazına da bağlanabilirsiniz.
Hoparlörünüze ve kulaklığınıza aynı anda bağlanabilirsiniz.

Ayrıca ücretsiz bir sürümü Akıllı Bluetooth Widget Ücretsiz .

Akıllı Bluetooth Widget'ı - Bluetooth'u açma Akıllı Bluetooth Widget'ı - Eşlenen cihazların listesi


0

Evet mümkün.

Ancak bulduğum sınırlama, çıkışın aynı anda tüm bluetooth cihazlarına değil, yalnızca bağlı bir bluetooth cihazına gidebileceğidir.

Örneğin, Throw, birden fazla Bluetooth cihazına ve komutuna bağlantıyı yöneten ve çıkışınızı göndermek isteyebileceğiniz bağlı cihaza seçenekler sunan Sony Xperia Z2 ile birlikte gelen bir özelliktir .

Böylece, telefonunuza bağlı bir bluetooth hoparlör, bluetooth kulaklık ve bluetooth kulaklıkları olabilir, ancak sesi herhangi bir zamanda 'Atmak' seçersiniz ve anında kolayca kolayca geçiş yapabilirsiniz.

Throw ile kişisel deneyimim güzeldi.


0

Evet, aynı anda iki veya daha fazla bluetooth cihazına bağlanabilirsiniz. Android'de, aracınızın çağrı sesi için kullanılmasını belirlerken, stereo'nuz medya sesi için kullanılabilir. Bunu android cihaz ayarlarına gidip her cihaz için kullanılan profilleri ayarlayarak gerçekleştirirsiniz.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.