USB hata ayıklaması nedir? Sonsuza dek açık tutabilir miyim?


27

Bazen bilgisayarımdan Galaxy S2'ye biraz müzik aktarmam gerekiyor ve USB hata ayıklamayı her zaman etkinleştirmem gerekiyor. O zaman sonsuza dek açık tutabilir miyim? Demek istediğim, sonsuza dek açık tutmak bana bir sorun yaratabilir mi (ücretli pil?)? Ve USB hata ayıklama nedir?


USB hata ayıklaması müzik aktarımını nasıl etkiler? Yine de "Bilgisayarınıza / bilgisayarınıza dosya kopyalamak için seçin" seçeneğini seçemiyor musunuz? bildirim çubuğundan?
AĞACI

Yanıtlar:


30

USB hata ayıklamasını etkinleştirmek adb, cihazınızdaki arka plandaki programı başlatır ve bu da adbhata ayıklama komutlarını etkinleştirmek için başka bir cihazla iletişim kurmasını sağlar . Uygulamalar geliştirilirken ve hata ayıklanırken kullanılır ve (öncelikle) şunları yapmanıza olanak sağlar:

 • Bir bilgisayar ile cihazınız arasında veri aktarımı (her iki yolla)
 • Günlük verilerini kolayca okuyun logcat
 • Kesme noktaları ve yığın izleme dahil hata ayıklama uygulamaları
 • Uygulamaları yükleyin ve kaldırın
 • Komut satırı etkileşimi için cihazda soyulmuş bir kabuğa erişin.

Bunu her zaman etkin bırakmak, pili de ihmal edilebilir düzeyde etkiler. Açık bırakmayı düşünecek başka şeyler de var (olmasın):

 • PRO: Cihazınızın ekrana erişmenizi önleyen bir donanım sorunu varsa, USB hata ayıklama verileri kurtarmada yardımcı olabilir (özellikle köklü bir cihazda).
 • PRO: Ekran kilitli / kapalı olsa bile uygulamaları kurabilir, cihazınızı yeniden başlatabilir ve genel olarak cihazınızla fiziksel olarak etkileşime girmek zorunda kalmadan başka uygun şeyler yapabilirsiniz.
 • PRO: Köklü bir cihazda, ekran kilidi şifresini / pin / desenini unuttuysanız girişi tekrar kazanmak mümkün olabilir (ayrıca potansiyel bir CON, aşağıya bakınız).
 • PRO: PDANet gibi birleştirme uygulamalarını kullanmak için USB hata ayıklama üzerinden bağlantı noktası iletme işleminden yararlanabilirsiniz ( Gerektiği için uygulandığından eminim ).
 • CON: Cihazınız kaybolur veya çalınırsa, vicdansız bir kişi, ekran kilidinin olup olmadığına bakılmaksızın cihazdan veri çalmayı deneyebilir. Eğer köklü iseniz, hemen hemen her şeyi alabilirler.
 • CON: USB hata ayıklama etkin olduğunda bazı cihazların SD karta toplu depolama aygıtı olarak erişmekte zorlanabileceğini hatırlıyorum. Şahsen bu sorunu hiç görmedim, ancak insanların bir sorun olduğunu iddia ettiklerini gördüm.

Ayrıca bkz: Fiziksel cihazlarda (emülatör yerine) hata ayıklama uygulamalarını tartışan Android SDK dokümantasyonundaki Donanım Cihazlarını Kullanma . Android Hata Ayıklama Köprüsü (ADB) ile ilgili, amacını ve komutlarını açıklayan bir dokümantasyon sayfası da bulunmaktadır .


5
Eğer güvenilmeyen bir “şarj istasyonundan” (USB üzerinden, şebeke üzerinden değil) şarj etmek isteseydiniz, USB Hata Ayıklamayı kapatmak istersiniz. Sizce sadece güç, tam bir veri bağlantısı olabilir.
Broam

Bir daha eksileri: Kötü amaçlı uygulamalar sisteme kolayca zarar verebilir ..
Android Quesito

4

Eldarerathis'lerden birini daha az kritik hale getirmek için :

Bir kullanabilirsiniz Tasker veya Locale ile birlikte Güvenli Ayarlar otomatik geçiş için eklentisi ayıklama USB güvenli yerler için üzerinde (hücre kuleleri dayalı örneğin, ağ / konumu, WiFi ağları ulaşmak bağlı veya GPS) ve ile kapalı (çıkış-görev geçiş Tasker ) böyle bırakarken . Bir NFC etiketi ve Locale NFC Eklentisi ile istek üzerine açılıp kapatılabilir.

Tüm bunlar ekrana dokunmadan bile - bu yüzden ekran bozuk olsa bile işe yarayacaktı. Ve bu "ahlaksız birey" o zaman "güvenli yerinizde" olmalı ya da etiketinize sahip olmalı ve bu şartları bilmeli - ki bu daha az riskli.

Cihazınız USB Debugging açıkken depolarını monte etmekte zorlanan bu küçük gruba ait değilse , bu durumda o zaman neredeyse "Con" kalmayacaktır.


2

En büyük dezavantajı, bilgisayara taktığınızda toplu depolama aygıtı olarak monte edememek. Açık durumdayken, her zaman cihazda hata ayıklamak istediğinizi varsayar. Gerçekten, yalnızca telefon için yazılım geliştiriyorsanız veya telefonunuzla adb kullanmayı planlıyorsanız açmanız gerekir. Adb programı yalnızca Android SDK üzerinden kullanılabilir, bu nedenle ortalama bir kullanıcının ihtiyaç duyduğu bir şey değildir. Bu her zaman açık tutulduğumu söylüyor, ancak bu yalnızca Android geliştirme yapmak için bağdaştırıcılık için çünkü bunu daha sık toplu depolama olarak kullanıyorum. Kilometre değişebilir.


USB Debugging açıkken UMS olarak bağlanamadığım cihazlarımda hiçbir zaman sorun yaşamadım . Ayrıca, adbtam SDK'sı olmadan da kurulabilir (bkz. Minimum bir ADB kurulumu var mı? ) Ve geliştiricilere, örneğin Android 4.0+ tabanlı köklü olmayan cihazların Tam Yedeklemesini oluşturmak için yararlı olduğunu kanıtlayabilir .
Izzy

0

Hata ayıklamayı sürekli açık tutmanıza gerek yok. Bazı cihazlarda pil şarjını etkiler. Hata ayıklama açık tutulduğunda, şarj hızı çok düşük olur .... tam şarj için 5 saatten fazla sürecektir .... eğer böyle bir sorun yaşarsanız usb hata ayıklamadan uzak durun, sadece ihtiyacınız olduğunda ON .. ....


2
Böyle bir problemi olan cihazları hiç duymamıştım. Bu konuda daha fazla okuyabileceğim bir yer var mı?
Dan Hulme
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.