Arayan kişi bilmeden bir çağrıyı engelleme


10

Çağrı engelleme uygulamalarının çoğu kara listedeki numaralardan gelen çağrıları reddeder / kapatır. Ancak arayan taraf, çağrı reddedildiğini öğrenir. Arayan kişinin telefonun kapalı veya ulaşılamaz olduğunu hissetmesi için ("ağ bağlantısını birkaç saniyeliğine kapatmak" gibi) aramayı gerçekten "engelleyebilen" herhangi bir yol veya uygulama var mı?


3
Akademik Google Voice ile yapmak. Bir numarayı spam olarak işaretlerseniz, o numaradan sonraki aramalarda "doo-doo-doo! Bu numara artık hizmette değildir" ifadesini alır.
ale

1
böyle çalışacak herhangi bir uygulama var mı? Birisi bir mesaj gönderdiğinde, android telefonum belirli numaradan almamalıdır, mesaj henüz teslim edilmediğinden göndereni gösterir. (cep telefonumuz kapalıysa ne olur gibi. Teslimat durumu gönderilmez)
dev1234

Yanıtlar:


8

Bu bir ağ işlevidir ve hiçbir uygulama aradığınız davranışı gerçekleştiremez.

En iyi ihtimalle, bilinen bir numara için özel bir "sessiz" zil sesi oluşturabilirsiniz. Aksi takdirde, ses seviyesi düğmelerine basmayı tercih ederseniz, çeviriciye aramanın cevapsız kaldığı algısını verirken genellikle zili susturur.


Bazı araştırmalar sonra bunu iddia iddia ama benim için çalışmıyor bir uygulama Sanity olduğunu buldum.
Sumit Nathany

Galaxy S de aynı şey, gelen bir çağrı sırasında güç düğmesine basıldığında yapılabilir.
Akış

4

Bu, taşıyıcıya ve ağla ilgili daha fazla olacaktır, ayrıca, programlı API iyi belgelenmemiştir, bu nedenle birçok üçüncü taraf çağrı engelleme uygulaması kaçınılmaz olarak kara listeye alınan bir numarayı aldıktan sonra bir reddetme / askıya alma işlemi gönderir .

OP'nin istediği şey, aslında, aşağıdaki nedenlerden dolayı engellenen telefon katmanının somun ve cıvatalarına daha derine inmektir:

  • GSM / CDMA telefonu etkinleştiren ikili destek kodunun tescilli yapısı.
  • düşük seviyede GSM / CDMA iletişimi için kullanılan özel yonga seti.

Bu mevcut ve belgelenmiş olsaydı, Play Store'da, çağrı taramasını beklendiği gibi uygun şekilde yapabilen birçok çağrı engelleme uygulaması olurdu.

Düzenle

Bu yanıta sonradan olarak, hayati bir parçası unutulmamalıdır - Google bloke MODIFY_PHONE_STATE(itibaren Gingerbread 2.3.7 izne Bu Android'in eski sürümlerinde kullanılabilir ), bu bkz Sorun böylece engelleme yazılımı bu üçüncü taraf çağrının geliştiriciler rahatsız call-block, Android'in yeni sürümlerinde başarısız olacaktır; bu izin, üçüncü taraf uygulamalarının, söz konusu kara listeye alınan numarayı aldıktan sonra reddetme / takma göndermesine olanak tanıdığı şeydir.


-1

Samsung'un TouchWiz gibi üretici derilerinden emin değilim, ancak AOSP aradığınız özelliğe sahip.

Google'ın kişiler uygulamasında, herhangi bir kişi girişi için, 'Tüm Çağrıları Telesekretere' gönderme seçeneği vardır. Birisi sizi bu etkinken çaldığında, 5 ila 15 saniye boyunca çalar ve elbette doğrudan sesli mesaja gider.

Alternatif olarak, bu uygulamaya bakmak isteyebilirsiniz . Test etmedim, bu yüzden ikisi arasındaki davranışın aynı olduğunu doğrulayamıyorum.


1
Bahsettiğiniz AOSP olayı ... orada arayan taraf bile çağrılarının çaldığını bilecek, ancak cevaplanmadı. Telefon radyosunun belirli bir numaradan gelen bir aramayı algıladığı gibi kapanacağı bir çözüm istiyorum. Bu, arayan tarafa aranan numaranın kapalı olduğu hissini verecektir.
Sumit Nathany
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.