Kulaklıklarla minimum ses seviyesi çok yüksek


29

HTC Sensation XE'i yeni aldım. Telefonun ve telefonun beğenilmesi, telefonla birlikte verilen kulaklıkları / kulak içi telefonları yener.

Ancak, minimum ses seviyesi de çok yüksek !!!

Beats entegrasyonu, telefonu almamın nedenlerinden biriydi, bu yüzden ses kontrolü ile farklı kulaklıklar almak istemiyorum.

Bunun bir yolu var mı?

Yanıtlar:


9

Benim için uygulama Güzel Ses Kontrol çözümü oldu. Kök ihtiyacı yok, ne yazık ki ücretsiz değil (2,50 $) ancak 7 günlük bir deneme sunuyor.

Bununla birlikte, harika bir iş çıkarır: medya ses aralığını 100 adımda alt bölümlere ayırır, böylece ses düzeyini neredeyse hiçbir şeye kapatmama dahil olmak üzere ses seçiminiz için daha hassas bir çözünürlük sağlar. Ayarda, ekstra düşük hacimleri etkinleştirme seçeneği de vardır.

Genel olarak bu sorunu benim için mükemmel bir şekilde çözdü ve telefonumu çok daha iyi bir müzik çalar yaptı, bu yüzden her kuruşa değer. Bildiğim kadarıyla bu şu anda bu işlevselliğe sahip tek uygulama.


Test edildi ve minimum ses seviyesinin altına düşülmesine izin vermiyor.
burada

@here, çok erken pes ettin. In - Tercihler> Gelişmiş tercihler üzerindeki musluk Cilt düzeyinde : ve 3 seçenekleri olacak Normal, Düşük ve Ekstra Düşük . Varsayılan Normal'dir, diğer ikisini deneyin .
MarianD

6

Bir yazılım çözümü değil, ancak böyle bir hat içi ses kontrolünü her zaman deneyebilirsiniz:

Amazon: Koss VC20 Ses Kontrolü

1 $ 'a yakın bir fiyat için ebay’dan bir tane alabilirsiniz:

ebay arama: kulaklık ses kontrolü


Koss çözümü görüşme hacminde işe yarar mı? yani, çıkış sesinin aslında telefon tarafından sağlanan minimum ses seviyesinden daha düşük olmasına neden olabilir mi?
Alex,

Ayrıca, kulaklıklarımdaki kontrollerin işlevselliğini kaybetmek istemiyorsam.
Seanny123

Her iki yorumun da cevabı evet. Bu, kulaklıklara giden sinyali azaltan "aptal" bir fiziksel cihazdır. Telefonunuzun hangi modda olduğu önemli değildir ve diğer cihazların işlevselliğine müdahale etmemelidir.
octern

4

Bunun gerçekten eski bir konu olduğunu biliyorum, ama sadece bir bluetooth hoparlör - bir CANZ hoparlör aldım. Saf vuruşlar, ses ve enstrüman ayrımı için tüm dalga boylarını yakalayan harika bir ses, ancak LOUD - açık 1. Standart medya oynatıcıya girdim ve ayarları buldum ve ileri düzeyde tıkladım. Tüm EQ bandını gruba göre düşürdüm ve çok iyi bir ses buldum. Umarım bu birine yardımcı olur. :)


3

Köklü telefonlarda, ses seviyesi ayarını mevcut stoktan daha düşük seviyeye indirebilen özel çekirdek kurmak mümkündür. Cihazınız için özel ROM aramak isteyebilirsiniz, eğer yaygın bir problemse, ses ayarını değiştirmek için birisinin özel bir ROM yapması çok olasıdır. Genelde ilk önce başka çözümleri denemek istersiniz.


3

android uygulaması, Maven Müzik Çalar , telefonunuzdaki minimum ayarın altındaki ses seviyesini düşürebilen bir "ses seviyesi" kontrolüne sahiptir.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.