Telefonumun üzerinde Carrier IQ Yazılımı olup olmadığını nasıl anlarım?


31

Carrier IQ Yazılımı ve Android telefonlar hakkında ne bilinir ? "Contact Data" adlı bir uygulamanın ve "Contact Sync" adlı bir diğer uygulamanın yanındaki Carrier IQ uygulamasında gösterildiği gibi benzer bir simge görüyorum. Telefonum Taşıyıcı IQ ile mi geliyor?


3
Simge, Carrier IQ'ya özgü olmayan varsayılan bir simgedir. CIQ'nun mevcut olup olmadığını belirlemenize yardımcı olamaz. Makale bu konuda biraz yanıltıcıdır.
Matthew

Bionic'imde iki program var, HER YEMEK ICON İLE TAŞIYICI IQ, Contacts Sync ve ContactsData. Bunlar da kaldırılamaz ....

Yanıtlar:


22

Telefonunuzun ana başlatıcısında menu -> settings -> uygulamalarına gidin ve “Carrier IQ”, “IQ” veya muhtemelen “com.carrieriq.iqagent” içeren her şeyi arayın

Eğer köklü iseniz , bu uygulamanın telefonunuzda olup olmadığını kontrol edip görmeyeceği anlaşılıyor. Ödenen lisans anahtarı da telefonunuzdan çıkarın izin verir. Bu uygulama, bu "kırılganlığı" keşfeden kişi Trevor Eckhart tarafından yapıldı.

Köklü değilseniz, bu uygulama telefonunuzdaki Taşıyıcı IQ’yu algılamaya çalışır. Ve burada Lookout tarafından telefonunuzdaki Carrier IQ için tespit edecek başka bir uygulama var .

Ayrıca: Royanıyorsanız ve CyanogenMod gibi özel bir işletim sistemi kullanıyorsanız, Carrier IQ hakkında endişelenmenize gerek yoktur. Taşıyıcı IQ, üretici / taşıyıcı tarafından paketlenir ve AOSP'dan yapıldığı ve üreticinin ROM'unun bir türevi olmadığı sürece CyanogenMod gibi bir ROM'a dahil edilmemelidir.


2
Ayrıca basitçe "gizli" olabileceğini duydum. Hala araştırıyorum ve buna göre cevabımı güncelleyeceğim
Bryan Denny

Ve buradaki cevabınıza göre ( android.stackexchange.com/questions/16352/… ), HTC IQAgent gibi başka bir adla görünebilir.
BrianCooksey,

Bazı "Özel" ROM'lar, bir aygıtla birlikte gelen stok ürün yazılımının değiştirilmiş sürümleridir. ROM yazarı bunu yapamadı / kaldıramadıysa bunlar CarrierIQ içerebilir.
Broam

@ broam Teşekkürler, mesajımın daha iyi olduğunu açıklığa kavuşturdum
Bryan Denny

5

Lookout yapan kişiler artık Market'te bulunan Carrier IQ Detector'a sahipler .

Not : Sadece algılar. Kaldırmak için herhangi bir araç sunmaz (bunun için yine de kök ihtiyacınız olacaktır).2

İşte Lookout Forumlarından bir çözüm . Bu çözüm, Android App Market'ten bir Uygulama kullanır ve “Logging Test App” uygulamasından daha kolaydır. Kayıt Testi Uygulaması telefonumda çalışmıyor (Samsung Intercept).

  1. Android App Market'ten Herhangi Bir Kesimi Yükleyin . "Herhangi bir Kesim, herhangi bir şeyin Ana kısayollarını oluşturmanıza olanak sağlar!"
  2. "Etkinlikler" e gidin. Bu, sisteminizde olası kısayolların bir listesini oluşturacaktır. Listenin görünmesi bir dakika sürebilir.
  3. 'IQRD' ve / veya 'IQAgent' adlı uygulamaları arayın.
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.