Durum çubuğundaki Alarm simgesini gizle


Yanıtlar:


5

Hayır, aynı nedenlerle bu cevapta ayrıntılandırılmıştır.

Bir programı bildirim çubuğunda devam eden etkinliklerden gizleyebilir miyim?


1
Bu tamamen doğru değil, bazı uygulamalar bildirimi gizlemeye izin veriyor. Uygulama bazında bir uygulama.
Webs

Yeterince doğru, ben stok çalar saat konuşuyordu rağmen.
ale

Ah, evet o zaman sahip olduklarına katılıyorum.
Webs

Köklü erişimle bunu daha düşük bir düzeyde yapmanın bir yolu var mı? Belki mevcut stok saati / alarm uygulamasını değiştirilmiş bir "stok" saat / alarm uygulamasıyla değiştirebilir?
SAGExSDX

Bu doğru değil , simgeyi kaldırmak, Android'in son sürümleriyle birlikte gelen Sistem UI Tuner ile mümkündür . @SAGExSDX, bence kabul edilen yanıtı değiştirmeyi düşünmelisiniz ki insanlar bu yanlış cevapla yanıltılmasın.
Ian Dunn

9

Android Marshmallow'da gizli Sistem Kullanıcı Arayüzü Ayarlayıcısını kullanabilirsiniz.

Hızlı ayar panelini açın ve ardından dönmeye başlayana kadar Ayarların dişli çarkını basılı tutun. Ardından, sistemi gizleyebileceğiniz Sistem > Sistem Kullanıcı Arayüzü Ayarlayıcısı > Durum çubuğuna ek ayarlar girilir .


Bu menüyü görüyorum ama çalar saat simgesini göstermeyle ilgili hiçbir şey yok. Sadece parlaklık kaydırıcısını ayarlama veya hızlı menü ayarlarını değiştirme yeteneği.
Chuck Claunch

Aslında CM13'te olduğumu eklemeliyim, bu yüzden stok MM'den farklı olabilir.
Chuck Claunch

Bundan sonra Sistem> Sistem Kullanıcı Arayüzü Ayarlayıcısı> Durum çubuğuna gidin ve alarmı bulun, telefonumun altındaydı.
fringd

Bu Android 7'de (Nougat) da çalışır.
Ian Dunn

3

Köklü olmanın en kolay yolu : Çalar Saat Simgesini gizlemek için GravityBox'ı kullanabilirsiniz.

  1. Uygulamayı açın.
  2. "Uyarlama Durum Çubuğu" na gidin (Tam İngilizce çeviriyi bilmiyorum)
  3. "Saati Uyarla" yı seçin
  4. "Alarm Sembolünü Gizle" nin yanındaki kutuyu işaretleyin

Teşekkürler. Eğer stok çalar saat ile sıkışmış olsaydı bu harika bir cevap. Bu sorudan beri yıllardır Gentle Alarm kullanıyorum :)
SAGExSDX

1

Alarm uygulamasını kullanırsanız, Nazik Alarm. Uygulamanın sahip olduğu muhteşem özelliklerin yanı sıra, bildirim çubuğu simgesini de kapatabilirsiniz ve uygulama hala arka planda gayet iyi çalışır. Uzun zamandır bu şekilde çalıştırıyorum.

Yarı ilgili bir notta, Nazik Alarm'ın en sevdiğim özelliği, alarmları programlı tutma yeteneğidir, ancak istediğiniz kadar atlayın. Bu şekilde bir gün tatildeyseniz, planlanmış alarmları sadece o gün için kapatabilir ve rahatsız edici bir şekilde uyandırılamazsınız. Bir hafta tatildeydim ve hepsini kapatmayı başardım ve ertesi hafta alarmlarımı tekrar açmayı hatırlamamıştım, zaten halledildim.


2
Bunlar harika özellikler gibi geliyor. Hâlâ stok alarm uygulamasını kullanmanın ve simgeyi gizlemenin bir yolu olduğunu umuyordum. ama Al E'nin cevabına dayanarak, sizin gibi görünmüyor. Alternatif bir alarm uygulaması almak bir "beni yeterince rahatsız ederse" son çaba çözümü olacaktı.
SAGExSDX

Peki ben sadece rahatsızlık faktörü değil, aynı zamanda diğer tüm özellikler için app alma tavsiye ederim.
Webs

0

Nazik Alarm'da, Ayarlar'a gitmeli ve Gelişmiş Özellikler'i açmalısınız. Sonra Diğer Tercihler> Bildirimler'e gidin ve bildirim türü veya kapatılması için birçok seçenek sunulur.0

Evet var, ancak bunun için bir uygulamaya ihtiyacınız var.

Bunun insanların istediği bir şey olduğunu okumak için şaşırdım ve bu yüzden böyle bir uygulama yazdım (feragatname: Uygulamayı yazdım, ancak ücretsiz).

Küçük ve hafiftir ve simgeyi kaldırır, ancak başka bir uygulama alarmı her güncellediğinde simgeyi de yanıp söner.

Bu yararlı bulacağınız bir şeyse, Google Play mağazasında ücretsiz olarak alabilirsiniz:


0

Sadece bunu Marshmallow'da bu soruya rastlayan herkes için buldu. Ayarlar> Durum Çubuğu> Durum Çubuğu Simgeleri'ne gidin ve oradan alarm simgesinin işaretini kaldırabilirsiniz.


Stok Hatmi veya özel bir ROM? Sadece CyanogenMod'un bu seçeneğe sahip olduğunu gördüm.
Andy Yan

Aslında CM13, ama sanırım bunun bir stok Marshmallow seçeneği olduğunu varsaydım.
Chuck Claunch

0

Android köklü ve uyumlu bir Xposed Çerçeve sağlanan 1 kurulu olması koşuluyla, alarm simgesini gizlemek için GravityBox xposed modülünü kullanabilirsiniz.

GravityBox [N] ile test ettim ve içinde Statusbar tweaks → Saat AyarlarıAlarmı Gizle simgesini seçin .

GravityBox'ın önceki Android sürümüne özgü sürümlerinin bu tweak'ı sunup sunmadığını garanti edemiyorum.

(Büyütmek için resme tıklayın)

IMG:

1 Stok Android [tabanlı] ROM'lar için Xposed Çerçeve : Android 4.x , Android 5.x, 6.x ve 7.x


0

Oreo için SystemUI Tuner kullandım . Geliştirici seçeneklerini geçici olarak etkinleştirmeniz ve bilgisayar üzerinden gerekli hakları vermeniz gerekir. Gerekli sistem ayarlarını gösterir ve başka birkaç kullanışlı ayara sahiptir.

Biraz daha ayrıntılı: Önceki sürümlerde, genişletmek için bildirim çubuğunu aşağı kaydırdıktan sonra ayar çarkına uzun basarak android sistemindeki "Sistem UI Tuner" ı çağırmak mümkün oldu. Ne yazık ki bunu Oreo'daki kullanıcılara göstermemeye karar verildi. Bu yüzden bir üçüncü taraf uygulamasına ihtiyacımız var (örn. Yukarıdaki ilk bağlantı). Ve geliştirici modunu kullanarak bu uygulamaya gerekli izinleri verin. İki bağlantı tüm ayrıntıları ve adımları verir.


0

Wanam Xposed'i Xposed deposundan buradan indirebilirsiniz .

Uygulamayı açtığınızda çerçeveyi yüklemeniz istenir (Ben şahsen yaptım ve herhangi bir sorun yaşamadım).

Bu yapıldıktan sonra orijinal uygulamaya geri dönün ve çalar saat simgesini gizlemek için bir tane de dahil olmak üzere birçok özelleştirilebilir özellik mevcut olacaktır.

Bu benim uygulamam değil. Sadece kişisel olarak JB 4.3 (köklü) bir stokta kullanıyorum ve harika buluyorum.


-1

Jelly Bean (veya daha yenisi) çalıştırıyorsanız, bir uygulamadan gelen tüm bildirimleri devre dışı bırakma seçeneği vardır. Bu ayar uygulama için geçerlidir ve Ayarlar> Uygulamalar> (uygulamayı seçin)> "Bildirimleri göster" kutusunun işaretini kaldırın. Bu yöntemin bir uyarısı, uygulamanın artık bildirim çubuğunda herhangi bir bildirim göstermeyeceğidir, ancak bu sizin için kabul edilebilirse, bu yöntemi bildirim çekmecemin gereksiz bildirimlerle doldurmasını durdurmak için kolay bir yol olarak buldum .


Soru soran bir bildirimden bahsetmiyor. Wi-Fi ve pil göstergeleri ile bildirim çubuğunun sağ ucunda görünen çalar saat simgesinden bahsediyor. Bildirimler, bildirim çubuğunun sol tarafındadır.
Dan Hulme

-1

Ayrıca, bir çalar saat için bildirimleri tamamen devre dışı bırakırsanız, alarm çaldığında hiçbir şey görünmez. Zil alarmını kapatmak için, ana ekrandan çalar saat uygulamanızı başlatmanız, çalmakta olan alarm programını bulmanız ve programlanmış alarmı kapatmanız gerekir. Alarmı erteleme veya susturma, ancak tekrarda bırakma seçeneğiniz olmayacaktır. Kapatıp tekrar açmanız gerekir.


Üzgünüm ama ne dediğini anlamıyorum. Lütfen cevabınızı yeniden ifade etmeye çalışır mısınız? Özellikle ilk cümlenizi anlamak zor.
THelper
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.