CyanogenMod'un Dezavantajları


24

Telefonumu köküme sokup flaş ettirirsem bazı sınırlamalar alabilir miyim? Herhangi bir taşıyıcı ve üreticiye özgü uygulamaları / başlatıcısı / widget'ı kaybedeceğimi biliyorum (ve bu aslında bir bonus olabilir); ancak bilmek istiyorum:

  1. gmail / takvim / pazar hesabıma ne olacak? Daha önce olduğu gibi çalışacak mı?
  2. pil / radyo / GPS sorunlarını nasıl edinebilirim?
  3. uygulamalarla uyumluluğunu nasıl kaybederim (Özel bir ROM daha az uyumlu mu)?
  4. hala uygulamaları geliştirmek için telefonu kullanabilir miyim?

Aklında bir şey var - CyanogenMod, geliştiriciler için stok satırından daha iyi, çünkü bunun için daha fazla seçenek sunuyor (alaycı konumlar, vb.), Ancak S2 telefonumdaki uygulamaları IntelliJ içinden test etmeye çalışırken bazı sorunlar yaşadım Fikir.
sıfırAralıksız

Yanıtlar:


18
  1. Siz google uygulamaları eskisi gibi çalışacak; ya CM ile önceden paketlenecekler ya da sizin için kuracak bir güncelleme paketi indireceksiniz.
  2. Batarya / radyo / GPS sorunları çoğunlukla belirli donanımlarla ilgilidir. Telefon modelinize cevap vermesi için CM forumlarını ve vikilerini kontrol etmeniz gerekir.
  3. Uyumluluk, bazı uygulamalar için bir sorundur, ancak çoğu durumda, bunun cevabı hayır olacaktır (ve aslında bazı uygulamalar CM ile uyumludur, ancak stok ROM'larla uyumlu değildir).
  4. Kesinlikle kesinlikle uygulamaları geliştirmek için telefonu kullanabilirsiniz :)

Yeni bir ROM'u yanıp sönmenin en güzel yanı, istediğiniz zaman yedeklemeyi ya da hisse senedi ROM'unu indirerek ve daha sonra isterseniz yanıp sönmeye devam etmesini sağlayarak istediğiniz zaman hisse senedi deneyimine geri dönebilmenizdir. Yani, ROM'ları karıştırmaya yatırım yapmak için harcadığınız zaman dışında hiçbir şeyi riske atmazsınız.


6
Özel bir ROM kurmak genellikle önyükleyicinin kilidini açmak anlamına geldiğinden, taşıyıcı ve / veya üretici ile olan garantinizi kaybetme riskiniz olduğunu eklerim.
Chahk

Ben ön yükleyici kilidi geldi bile geçersiz olmaksızın ROM flaş izin herhangi anlaşmaların bilmiyorum Nexus cihazlar için dışında muhtemelen dan @Chahk;)
Matthew oku

1
@Matthew Okuma: doğru, doğru. Ancak, önyükleyicinin kilidini açmak zorunda kalmadıysanız (veya yeniden kilitleyebilirseniz), cihazı tekrar stokta bulundurursanız, yanıp sönen shenanigan'larınızı nasıl bileceklerdir? ;)
Chahk

@Chahk Düşünce tarzını beğendim: P
Matthew 0

Ve elbette, telefonunuz için taşıyıcı tarafından sağlanandan daha sonraki bir Android sürümünü de alabilirsiniz. Telefonum ben 2.1 ile çalışmaz durumda çok fazla uygulamanız yükleyebilir anlamı Cyanogenmod 7 ile 2.3 Android 2.1 gitti
pelms
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.