Bir taşıyıcı Wifi Hotspot ile bağlandığımı biliyor mu?


25

Wifi dizüstü bilgisayarım ve diğer aygıtlarımla paylaşmak için telefonumun yerleşik Wifi Hotspot'unu kullanıyorum. Android 2.3 (Gingerbread) kullanıyorum ve sahip olduğum telefon HTC Desire Z.

Sorular

Bir operatörün "Wifi Hotspot" kullandığımı ve mobil veri bağlantımı diğer cihazlarla paylaştığımı tespit etmesi mümkün mü?

Ayrıca, Wifi Hotspot çoğu android cihazın sahip olduğu bir özellik midir? ve taşıyıcı tarafından engellenebilecek bir özellik midir (telefonla telefon bazında)?


2
İPhone kullanıcılarının bu kadar kolay bir şekilde bulunmalarının nedeni, iPhone'un kendi veri bağlantısıyla bağlantı kurmak için farklı bir APN kullanmasıydı. Android telefonlar bunu yapmaz.
Broam

Yanıtlar:


24

Tespit edilemez, ancak Android'de ikinci bir cihazla tethering kullanmak çok fazla iz bırakıyor:

  • Mobil olmayan tarayıcıdan gelen HTTP içindeki Kullanıcı-Ajan Başlıkları
  • Artan Trafik tüketimi
  • Android / Smartphone cihazlarında bulunmayan servislere bağlantı (örneğin, World of Warcraft)

ve daha pek çoğu atm düşünemiyorum.

Ancak çoğu taşıyıcı sözleşmesinin hizmetlerini ihlal etse bile, denemeye giden bir taşıyıcıyı hiç duymadım. IMHO Mobil operatörleri şu anda, akıllı telefon patlaması nedeniyle genel olarak mobil veri trafiğinin artması gibi başka sorunlarla da karşılaşmaktadır. Bunlar halihazırda yalnızca 2G bağlantı üzerinden trafiğe izin veren yumuşak veri trafiği sınırlarıyla yönetilmektedir. Veya, ikinci sorunuzu yanıtlamak için, bazı operatörlerden bir akıllı telefon satın alırsanız, bağlama işlevindeki yapı kilitlenir ve kullanılamaz.


1
Yapmaya meyilli olduğum tek şey bağlı aygıtımdan ssh ve sunucumdaki uzak proxy'ye bağlantı noktası iletmek. O zaman ağın gördüğü tek şey şifreli SSH trafiğidir.
stsquad

1
Yanlış cevap !  İnternet bağlantısı kullandığımda (telefon tarafından engellenmeyen), tüm dizüstü bilgisayar trafiğim, esir portalına yönlendiriliyor (tüm ᴅɴꜱ istekler esir portalı web sitesine karşı çözümleniyor ve ping engellendi ancak telefondan değil) Bağlanmak için şimdi 4 kat daha fazla ödeme yapıyorum!
user2284570

Bu durumda telefonunuzda bunu mümkün kılan bazı yazılımlar vardır. Böyle bir yazılımın standart olmadığını kabul ediyorum.
Akış

2

Taşıyıcınız, WiFi etkin noktasını kullandığınızı doğrudan algılayamadığında, çok fazla veri kullandığınızı fark edebilirler. Bu genellikle sistemlerinde bir kırmızı bayraktır ve size bir telefon görüşmesi ve / veya bant genişliğinizi azaltılmış / sınırlandırabilir.

WiFi bağlantı noktası tüm cihazlarda mevcut değildir . Örneğin, stok ROM'lu og Droid'im Verizon tarafından yapay olarak getirilen sınırlamalar nedeniyle bunu sunmuyor.

Bir taşıyıcı, telefondaki WiFi bağlantı noktasını telefonla devre dışı bırakamazken, kesinlikle bant genişliğinizi sınırlandırabilir ve / veya belirli bir miktarda kapatabilir (örneğin, toplam 2GB'ye ulaşana kadar tam bant genişliği alabilirim, bu noktada WAY yavaşlar. aşağı).


Yanlış cevap ! İnternet bağlantısı kullandığımda (telefon tarafından engellenmeyen), tüm dizüstü bilgisayar trafiğim, esir portalına yönlendiriliyor (tüm ᴅɴꜱ istekler esir portalı web sitesine karşı çözümleniyor ve ping engellendi ancak telefondan değil) Bağlanmak için şimdi 4 kat daha fazla ödeme yapıyorum!
user2284570

/ u / kullanici2284570: "bağlama" ve "wifi hotspot" birbiri ile değiştirilemez terimler değildir. Ayrıca, bu yedi yaşındadır - belki de teknoloji ve taşıyıcı operasyonlarının o zamandan beri en genç bitleri değiştirdiğini dikkate alabilirsiniz, ha?
Logolar

-1

Az önce telefondan T-Mobile ile çıktım çünkü çok fazla rahatsız oldum ve kızgınım. Yapmış olmama rağmen tethering kullanmadığımı söyledi, öyle görünüyor ki hayır, senin tethering olduğunu göremezler.


-2

Belki bu konuda yanılmışımdır, ancak bağlı cihazın NAT çapraz geçiş ve iletme paketlerini mobil aygıtınız üzerinden yönlendirerek çalıştığını düşündüm. Bu, NAT paketlerinin NAT'ın çalışması için iletişim içine gömülmesi gerektiğinden, IP paketlerinde bir iz bırakacaktır. IP paketleriniz şifreli olmadığından, taşıyıcı sadece veri akışınızı gözlemleyerek bağlayıp bağlamadığınızı kolayca belirleyebilmelidir.


2
Hayır hatalısın. NATlanmış bağlantılar IP başlığında da normal bağlantıdan gelemeyen izler bırakmaz.
Akış
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.