Android Market uygulamasından yazdığım bir incelemeyi nasıl kaldırabilirim?


14

Android Market'ten yazdığım bir incelemeyi nasıl silerim?

Google'ın sorun izleme yazılımında bir yerde birisi bu sorunu gündeme getirdi (bağlantıyı kaybettim, üzgünüm) ve verilen cevap, Market uygulamasında söz konusu uygulamayı görüntülerken "incelemeyi kaldır" menü seçeneğinin mevcut olmasıdır. Soran kişi memnun görünüyordu, ancak telefonumda böyle bir menü seçeneği yok (Android 2.2).


Market'in hangi sürümünü yüklediniz?
eldarerathis

İncelemeyi PC Web Tarayıcısından kaldırmayı denedim. İncelemeyi düzenleme seçeneği var ancak kaldırmama seçeneği var.
Sumit Nathany

1
Bugünlerde Play web sitesinde bir silme seçeneği var. Güncellenmiş cevabımı görün, @Sumit :-)
Arjan

Google Plus ayrıca tüm derecelendirmelerinize ve bunları silme seçeneğine genel bir bakış sunar ( görmek için profilinizdeki +1 sekmesine gidin ).
ce4

Yanıtlar:


12

Günümüzde Play web sitesinde bir Sil düğmesi var:

Google Play web sitesindeki Sil düğmesi

Bu nedenle, bu yayının geri kalan kısmı, özellikle Kasım 2012'de olduğu gibi, bazı şeylerin tekrar değişmesi durumunda, Google'ın işleri daha da kötüleştirdiği gibi , aynı zamanda adınızı kaldırarak mevcut incelemeler için sorunu çözdü:

Google Play artık güvendiğiniz incelemeleri bulmanıza yardımcı olmak için Google + 'ya bağlı.

Yeni incelemeler Google+ adınız ve resminiz kullanılarak herkese açık olarak yayınlanacak. Önceki incelemelerde adınız "Bir Google Kullanıcısı" olarak görünecektir.

Ayrıca birisinin Sorun 16483: Android Market'in mevcut bir uygulamanın derecelendirmesini ve yorumunu kaldırmasına izin vermediğini de unutmayın . Oy vermek yardımcı olabilir! Ya da Google'ın mağazasıyla arayüz oluşturan alternatif bir pazar uygulaması olabilir mi?

Bulgularım:

 • Ne yazmasına rağmen: başlık dahil tüm metni silmek benim için incelemeyi temizlemiyor; eski incelememi yeni bir tarih ve güncellenmiş sürüm numarasıyla tekrar en üste taşıdı. Play uygulamasında başlığı temizlerken "Tamam" düğmesi devre dışı bırakılır, bu yüzden başlık metninin zorunlu olduğunu düşünüyorum. Gerçekten de, web sitesine sadece bir başlık yazmak, yeni incelemeyi boş bir açıklama ile kaydeder. Yine de bu benim ismimi, derecemi ve unvanımı gösteriyor.

  Bir kişinin web sitesinde kendi incelemesini düzenlemek için, ana sayfada gösterilse bile: önce "Tüm yorumlar" ı tıklayın veya "Kullanıcı Yorumları" sekmesine gidin, ardından "İncelemem" in yanındaki "İncelemeyi Düzenle" düğmesini bulun. Farklı dillerin farklı yorumlar gösterebileceğini unutmayın! (İngilizce Play uygulamasını kullanarak girdiğim için incelememi Hollandaca Google Play'de bulamıyorum?)

 • Play uygulamasında "derecelendirilmemiş" olmak için yıldızları sola kaydırabilirsiniz, ancak "Tamam" düğmesi devre dışı bırakılır.

 • İncelenen uygulamanın kaldırılması, kullanıcının incelemesini kaldırmış gibi görünmüyor. (Sanırım mantıklı.)

 • Yeni veya güncellenmiş incelemeler için de geçerli: değişikliklerin yayılması oldukça zaman alıyor. Yeni inceleme gösterilse bile, yenileme eski incelemeyi tekrar gösterebilir. Sanırım birden fazla sunucu var ve senkronizasyon biraz zaman alıyor. Sabırlı olun, aksi takdirde eski incelemeyi tekrar etkinleştirebilirsiniz.

 • Market uygulamasının eski sürümleri, incelenen bir uygulamayı görüntülerken yalnızca donanım menü düğmesine basarak "İncelememi kaldır" seçeneğini sunar. Bu 2.3.5 'de gitmiş gibi görünüyor ve ben de 4.0.4 on Play bulamıyorum.

  Eski bir Android 2.1 cihazla, "2002306" Market sürümüyle denedim. Bu eski Market uygulaması hala iyi çalışıyor, ancak tüm uygulamalar o eski cihazda görünmüyor ve bazıları seçildiğinde "İstenen öğe bulunamadı" gösteriyor.

  Ağı koklamak, önce kimlik doğrulama olmak üzere bazı HTTPS isteklerini gösterir. Derecelendirmeyi kaldırmak bana bir POST verdi android.clients.google.com:

  POST /market/api/ApiRequest HTTP/1.1 
  version=2&request=CpQDCr[...]OTc2NTE4MzgYARQ
  

  Bu, diğerlerinin yaptığı gibi, insanların deşifre ettiği bir istektir. Maalesef resmi olmayan Android Market API'sı bu derecelendirme isteklerini desteklemiyor.

 • "Uygulamaları yönet" i kullanarak Android 4.0.4'te Play Store 3.5.19 için tüm güncellemeleri kaldırdım ve 3.4.7 sürümünü aldım. Şanssız.

 • Ayrıca, bir şekilde Google Play Store ile arayüz oluşturacağını ve ardından derecelendirmelerin değiştirilmesine izin vereceğini umarak AppBrain'i denedim. Puro yok.


4

Bu adımları takip et:

 1. Tarayıcınıza gidin
 2. Google ana sayfasına git
 3. Üstte, tıklayın Play
 4. Ekranın altına git
 5. Tıklayın My orders and settings(sol alt)
 6. Yorumu kaldırmak istediğiniz uygulamayı seçin.
  Yorumu düzenleme veya silme seçeneği olacaktır.

Bu yardımcı olur umarım.


2

Pazar uygulamasında, oy yıldızlarını tekrar tıklayın, inceleme metninizi temizleyin ve tekrar kaydedin. (yorumunuzu silebilirsiniz ancak oy yıldızlarını silemezsiniz, isterseniz oy yıldızlarınızı değiştirebilirsiniz)


1
Bu, en son oyun mağazasında işe yaramaz, yıldızların derecelendirmesini kaldırırsanız, 'Tamam' düğmesi devre dışı bırakılır!
t0mm13b

1

Google Play Store'un en son sürümü olan v4.9.13'te, orijinal yorumcunun orijinal incelemeyi bulması gerekir. Deneyimlerime göre, incelemem değerlendirme listesinin en üstünde sunulduğu için bu kolaydır. Düzenle düğmesini tıkladığınızda Sil düğmesiyle bir iletişim kutusu görünür. Sil düğmesini tıklayın.


-2

Her şey doldurulmamışsa Tamam düğmesi devre dışı olarak görünür. Yıldızları tıklattığınızdan ve ÖZET HATTI İLE YORUM YERİNİ doldurduğunuzdan emin olun.


1
Bu, incelemeyi nasıl kaldırır?
Fıstık

1
Etmeyle ilgili talimatlar gibi bu sesler sonrası bir inceleme, değil nasıl silmek önceden gönderilmiş olanlardan birini. OP'ye yardımcı olmuyor.
eldarerathis
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.