LineageOS'u güncellerken Gapps'ı da güncellemem gerekir mi?


11

LineageOS'un yeni bir gece versiyonunu yakıyorum. Zaten kurulduğumdan beri veri / sistemi silmeden flaş yapacağım. Ancak, Gapps (stok varyantı) da kullanıyorum. Güncellenmiş bir sürümünü de flaş etmem gerekir mi?

Yanıtlar:


10

Çoğu GApps yükleyicisi, addon.ddestekleyen yeni bir ROM'u yanıp söndükten sonra GApp'leri otomatik olarak geri yükleyen bir komut dosyası yükleyeceğinden, GApp'leri yeniden addon.dflaşlamanız gerekmez.

Open GApps ( http://opengapps.org/ ) kullanıyorsanız güvenli taraftasınız.


3

@timoschwarzer zaten (çoğu) GAPPS paketlerinin sürekli işlevini açıkladı, bu yüzden buna farklı bir taraftan yaklaşırım:

Google'ın uygulamalarının güncellenmiş sürümlerinde yeni işlevler, API'lar vb. Tanıtması nedeniyle GAPPS'yi zaman zaman güncellemeniz önerilir (ancak aylar halinde), ancak bunu yapmamak genellikle cihazınızın çalışma yönlerini etkilemez .

Bunu yaptığınızda, yeni GAPPS paketini manuel olarak yanıp sönmeden önce bir nandroid yedeklemesi yaptığınızdan emin olun ve değişikliğin zevkinize uygun olup olmadığını öğrenmek için sık kullandığınız güncellenmiş uygulamaları test edin, böylece dönerse geri dönebilirsiniz yetersiz veya sorunlara neden olabilir (ör. Google App güncellemeleri genellikle pil tüketimine neden olur).

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.