Devam eden bir telefon görüşmesini kolayca kaydetmenin bir yolu var mı?


55

Android cihazım yok. Bir tane almayı düşünüyordum ve benim için önemli bir özellik, devam etmekte olan bir telefon görüşmesini kaydetme yeteneği - yani, bir konuşmanın ortasındayken, iki taraflı kurtarabilecek bir düğmeye dokunabilirim. o andan itibaren bu konuşmanın ses kaydı.

Diğer üyelere haber vermeden katıldığım bir konuşmayı kaydetmenin bazı yerlerde yasadışı olduğunu biliyorum - bunu zaten kontrol ettim ve ülkemde yasal olduğunu doğruladım .

Android'de çekirdek özellikler veya mevcut uygulamalar yoluyla böyle bir işlev var mı?

DÜZENLE:

  • Bir zorunluluk olmasa da, kaydın diğer tarafına bildirimde bulunmayan bir çözümü tercih ediyorum.
  • Herhangi bir ülkede çalışan bir çözüme ihtiyacım var.

3
Bilginize, kayıtların yasal olup olmadığı konusunda ABD’deki eyaletlere danışmanız gerekir.
Webs

1
Sadece eklemek için ... Bu arada konuşmaların tüm kayıtları kötü değildir. Bazı müşterilerimle, onların izniyle telefon görüşmeleri yapmak için kullanıyorum ve daha sonra kayıttan notlar alıyorum.
JW.

Yanıtlar:


24

Denemek için birkaç uygulama var. 4.99 dolara mal olan ancak güzel çalışan Ultimate Voice Recorder kullanıyorum . Bir aramanın ortasında kayda başlayabilirsiniz.

Üzerinde hızlı arama AppBrain kadar getirdi Tutanak Benim Çağrı arınmış. Aramalarımı Kaydet özelliğini kullanmadım, bu nedenle aramanın ortasında başlayıp başlamayacağı konusunda yorum yapamam.

Güncelleme: Ultimate Voice Recorder, konuşmanın iki tarafını da kaydeder.


1
Yorumların çoğu Ultimate Voice Recorder'ın çalışmadığını söylüyor. Alıntı: "Android sistemi arayanı kaydetmeye izin vermiyor"
Annan

2
Telefonun kendisinde çalışan çoğu arama kaydedici - pek çok cihazda çalışmaz. Bu, donanımın nasıl tasarlandığından kaynaklanmaktadır. Tüm cihazlarda çalışan tek çözüm, bir ara kayıt servisini kullanan çözümlerdir. İPhone'da bazı uygulamalar var ve şu anda Android için yalnızca bir tane var: market.android.com/details?id=com.scoompa.callrecorder.open . Açıklama: Bu uygulamanın geliştiricisiyim.
Guy

@Guy Günümüzde standart Samsung telefonlarında (A3 gibi) çalışan bir çözüm var mı (2019)? ve arayan ben olsam bile, her iki tarafı da kaydedebilir mi?
Basj,

8

Tasker bu sorunu sizin için yapabilir. Aslında, ana sayfada belirli bir kullanım durumu olarak listelenmiştir:

SD karta yapılan telefon görüşmeleri sırasında söylediklerinizin otomatik kaydını yapın


2
Bununla birlikte, sohbeti yalnızca sizin tarafınızdan yapabilirsiniz.
Meşe

5
Cümlenin net olmadığı konusunda hemfikiriz - ancak Tasker kesinlikle konuşmanın iki tarafını kaydetmenize de izin veriyor. Kesin ayrıntılar için aşağıya
simmosn

çok havalı! Buradaki diğer çözümler gibi, bu hoparlörlü telefonu kullanıyor (sadece otomatik olarak açılıyor).
Oak

@Oak bu hala doğru, hoparlörlü telefonun açık olmasını gerektiriyor mu? Tasker ve kulaklıklarla her iki tarafı da kaydedemez miyiz?
Basj,


2

Aynen Bryan Google sesle.

Denenecek başka bir şey, Ses Kaydedici'yi piyasadan indirin. Ses kaydedici çalışırken ve arka planda kayıt yaparken çağrı sırasında hoparlörü açın. Bu, en azından diğer taraf için işe yarayıp yaramayacağından emin olamayacağından emin olabilir, ancak konuşmacıda olabilir.


1

Bu gerçekten bir cevap Motorola Atrix 4G telefon görüşmelerini nasıl kaydedebilirim? Olmasa da kopya olarak işaretlenmiş olsa da burada da geçerlidir.

Bir arama kayıt özelliğine ihtiyacınız varsa, satın almadan önce dikkat etmeli ve deneyiniz . Bazı cihaz üreticileri, çalıştıkları ülkelerdeki BS ikiyüzlü mevzuatının getirdiği nedenlerden dolayı, temel yazılımı telefonlarında saklayacaktır. İstediğiniz herhangi bir çağrı kayıt uygulamasını daha sonra yükleyebilirsiniz ve sadece bir hata olduğundan dolayı çalışmayabilir (insanlar bunu bilmez ve kötü yorumlar bırakmaz).

Bunu yapma şekilleri değişiyor. Nokia, Symbian telefonuma bleeps enjekte ediyordu, bu durumu giderecek bir yazılım bulmak acı vericiydi. Motorola, Android Atrix telefonunda bir adım öteye gitti ve görünüşe göre çekirdek kütüphanelerini değiştirdi, böylece kayıt yapılamıyordu.

Geçerli telefonla takılı kaldığınızda, bazen bunun çevresinde yollar vardır. Örneğin , XDA geliştiricileri web sitesindeki Çin'den gelen yukarıda bahsedilen Motorola Atrix için mevcut Now Blast 2.3.5 ROM var . Ancak yine de yeni bir yazılım kullanıyorsanız yazılımı değiştirmek kolay bir iş değildir . İpleri, dilleri öğrenmek ve bu BS'yi düzeltmek bana bir geceye mal oldu ve araçları yazan, rehberlik eden vb. Diğer insanlardan gelen destek sayesinde sadece bu kadar uzun sürdü.

İşte sonuçlarım:

Motorola Atrix 4GSitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.