Bir Exchange sunucusundaki tüm klasörleri (yalnızca Gelen Kutusu'nu değil) nasıl senkronize edebilirim?


10

Samsung Galaxy S2 (Android 2.3.4) kullanıyorum ve yerel bir e-posta uygulamasını MS Exchange 2007 sunucusuyla senkronize olacak şekilde ayarladım. Fark ettiğim sorun, yalnızca Gelen Kutusu klasörüne gönderilirse yeni bir e-posta için bilgilendirilmem. Diğer klasörlerimi tek tek senkronize etmem gerekiyor.

Tümünü senkronize et seçeneği var mı?


Postayı otomatik olarak diğer klasörlere taşıyan sunucu tarafı kurallarınız var mı? Sormamın nedeni: genellikle her posta ilk önce gelen kutunuzda olmalıdır. Bunun gerçekleşmediği iki durum vardır: a) sunucu tarafı kuralları veya b) Outlook istemci uygulaması çalışırken ve postaları kontrol ederken uygulanan istemci tarafı kuralları.
joweiser

MS görünümündeki e-postalar kurallar aracılığıyla ilgili sunucuya yönlendirilmez. Bu yüzden gelen kutusundan farklı bir klasöre yeni bir e-posta aldığımda belirli bir klasörü senkronize etmem gerekiyor. Çok sayıda e-posta klasörü olması durumunda verimli değildir.
Thomas

Yanıtlar:


3

Maalesef yerel Android Exchange İstemcisi, alt klasörlerin otomatik senkronizasyonunu desteklemiyor, gördüğünüz gibi klasöre gidip manuel olarak senkronize edebilirsiniz, ancak bu çok fazla fayda sağlamaz. Bu Android 4.0 Ice Cream Sandwich'de pek gelişmedi. Alt klasörler şimdi senkronize ediliyor, ancak yeni mesajlar hakkında sizi bilgilendirmiyor ki bu gerçekten daha iyi değil.

Moxier veya Touchdown gibi bir 3. Taraf istemcisi kullanmanızı tavsiye ederim. Her ikisinde de deneme var, böylece önce onları test edebilirsiniz.


3

Bu konuda ilerleme kaydettiğinizden emin değilsiniz. Bugün bunun cevaplarını arıyordum ve çözdüm. 4.2.2 çalıştıran bir Galaxy S4'üm var. Yerel e-posta uygulamasını açmak zorunda kaldım.

Menu > Settings > Exchange Account with sub folders > More Settings > Folder Sync Settings. Oradan kendi kendini açıklayıcı olması gerektiğini düşünüyorum.

Şu anda hangi Android sürümünü kullandığınızdan emin değilim, ancak paylaşacağımı düşündüm.


4.2.1 kullanımı "Daha fazla ayar" menüsüne sahip değilim. Herhangi biri nasıl klasör ayarına alabilirim hakkında bir fikri var?
Thomas

1

Android 4.0.4 ile galaxy S2 kullanıyorum. Alt klasörler için uyarı alıyorum. E-posta istemcisine gidersiniz ve menüden alt klasörler seçersiniz. Alt klasöre ulaştıktan sonra menü düğmesini seçin, senkronizasyon seçeneğini bulacaksınız. Otomatik itme olarak seçebilirsiniz. Hemen alarm verir.


0

Nuronv'un belirttiği gibi, Android 4.0 Ice Cream Sandwich'de alt klasörler senkronize edilir. Ancak, benim durumumda alt klasörlerin sadece kısmi bir listesinin senkronize olduğunu buldum.

Tüm postalarımı çok belirli klasörlere sıralamak için ayarlanmış sunucu tarafı kuralları var ve istemci, e-posta ile aynı klasördeki yanıtları kaydetmek üzere yapılandırıldı. Bu, belirli bir müşteri, satıcı veya projeyle e-posta koleksiyonlarını korumamı sağlar. Kelimenin tam anlamıyla yüzlerce klasör ve alt klasörüm var.

İlk senkronizasyon deneyimimde, yalnızca 2. seviyede 3 alt klasör yakaladı (yaklaşık 8 tane var) ve bu klasörlerin her birinde, 40'ın üzerinde bir klasörde 3 ve başka bir klasörde 8 yaklaşık 15 tane var. Bunun neden olduğu açık görünmüyor.

Nuronv'un ikinci önerisini alacağım ve Moxier veya Touchdown'a bakacağım.


GÜNCELLEME: Ne Moxier ne de Touchdown uygun bir yedek gibi görünmüyor. Her iki ürünü de birkaç ay test ettikten ve değerlendirdikten sonra, ikisi de uygun bir değişim olduğunu kanıtlamadı. Birincil neden, hiçbirinin yerleşik kişiler, takvim veya posta ile düzgün bir şekilde bütünleşmemesidir. Telefonumda kişiler var ve Exchange sunucumdaki tüm kişilerin entegre olmasını istiyorum. Touchdown tümleştirilir, ancak Exchange'de tanımladığım kategoriler dikkate alınmaz ve bunun yerine "TouchDown Exchange" ile değiştirilir. Bu işe yaramaz. Bir gruptaki tüm kişiler? Ciddi anlamda?
NumbGnat

... ek olarak, her birinin kendi özel takvimi var. Takvim öğelerini yerleşik Google takviminin hemen yanında görüntüleyen bir uygulama istiyorum, böylece bu etkinlikleri göstermeyi veya göstermemeyi seçebilir ve iş etkinliklerimi yan yana, kişisel etkinliklerimle karşılaştırabilirim. Yerleşik Exchange ActiveSync her iki şeyi de çok iyi yapar. Alt klasörlerdeki yeni postalarda uyarı yapmaz. Gerçekten sevmediğim tek şey bu.
NumbGnat

0

Bir Not 8 aldım ve iş e-postalarımı düzenlemek için kullandığım alt klasörler bulunmadı. Her ortamdan geçtim ama şansım yoktu. Burada ve diğer yardım sitelerinde önerilen diğer e-posta uygulamalarından bazılarını denedim. Sonunda, alt klasörlerimi göstermek için çalışan tek kişi Microsoft Outlook uygulamasıydı. Avlanacak ayar yok. Sadece çalıştı. Ben bu app benim sorunum çözüldü bulmadan önce benim Not 8 dönmek üzereydi. Çok kötü Samsung orada varsayılan uygulamayı düzeltemez!


0

Varsayılan e-posta uygulamasıyla ilgili yanlış bir şey yok, sadece ayarları bulmanız gerekiyor.

  • Samsung e-posta uygulamanızı açın.

  • Gelen Kutusu'nun yanındaki 3 satır menü çubuğunu tıklayın. En üstte bir vites bulacaksınız (Ayarlar).

  • Tüm klasörleri senkronize etmeye çalıştığınız hesabı seçin (Sadece hesabı tıklayın) Bu, bu e-posta hesabının ayarlarını açacaktır.

  • 'Exchange ActiveSync Ayarları' bölümüne ilerleyin ve ardından Klasör Senkronizasyonu'nu seçin

  • Genişletmek için Gelen Kutusundaki ^ tuşuna bastığınızdan emin olun

  • Senkronize etmek istediğiniz klasörleri seçin.

  • Senkronizasyon işlemini yavaşlatacağından, senkronize edilecek klasörlerin miktarı konusunda uyarılırsınız.

  • Telefonunuzu yeniden senkronize edin, şimdi tüm klasörlerinizi görmelisiniz.


-1

en iyi çözüm sadece değişim sunucusunu değiştirmek. size çok fazla baş ağrısı kazandırır. Zarafa, Zimbra, OpenChange, Communigate vb. Deneyebilirsiniz.


Telefonunuzun alt klasörleri senkronize etmesini sağlamak için exchange sunucusunu değiştirmek gerçekten aptalca bir fikirdir - bu bir çözüm değildir.
Barrie Reader
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.