Dondurmalı Sandviçte varsayılan uygulama nasıl değiştirilir?


24

Gingerbread 2.3.6 olurken ADWLauncher EX'i varsayılan olarak kullandım .

Bugün Nexus S'imi Ice Cream Sandwich 4.0.3'e manuel olarak güncelledim ve yeni varsayılan başlatıcıya bir şans vermek istedim, ancak bir eylem için varsayılan uygulamayı seçmek / unutmak için artık bulamadım.

Telefonumun ayarlarını tersine çevirdim, googled ve forumları taradım, ancak başarılı olamadım.
Herhangi biri bana ICS'de varsayılan bir uygulamayı nasıl değiştireceğimi söyleyebilirse minnettar olurum!


Android: Kullanarak tamamla ...

Evet, Komple eylemini tekrar pencereyi kullanarak görmek isteyeceğimi hiç düşünmedim ! : D


ICS'de yayınladığınız resimde önerildiği gibi "Ev Ayarları> Uygulamalar> Uygulamaları yönet" varsayılanını temizlemiyor mu?
roxan

@ roxan hayır, bu tam olarak bu sorunun amacı.
Marius Butuc

Yanıtlar:


20

Ayarlar, Uygulamalar bölümüne gidin. Varsayılan ayar olan uygulamayı bulun. Bu görünümün en altına gidin ve "Varsayılanları Temizle" düğmesini tıklayın.

görüntü tanımını buraya girin


1
Bryan, çok teşekkür ederim! Yanlışlıkla ekranıma dokundum ve bir yer işaretinden başlatmak için korkunç bir seçenek seçtim. Bu yayını bulana kadar saatlerce Google’a gidip ayarlarımı taradım Ne bir rahatlama ... ... ve cevap için ihtiyacım olan soruyu sorduğun için teşekkürler Marius.

@MikeSmuts Sorun değil :)
Bryan Denny

4

Herhangi bir nedenden ötürü, varsayılan ayarları temizlemek imkansız görünüyorsa, kullanılabilir basit bir çalışma vardır: Aynı hizmeti sunan başka bir uygulama yükleyin (örneğin, varsayılan başlatıcı ayarını silmek için, başka bir başlatıcı yükleyin). Sistem başka bir "oyuncunun" olduğunu ve dolayısıyla kullanıcının tekrar seçmeyi isteyebileceğini tespit edecektir - bu yüzden bir dahaki faaliyet istendiğinde (örneğimizde: homedüğmesine basıldığında), tanıdık açılır pencere tekrar soran görünecektir Başlatılacak uygulamayı seçmek için

Ayrıca: "Aynı grubun" mevcut bir uygulamasının bir güncellemesi de bunu tetikleyecektir (örneğimizde: kurulu olan rampalardan biri güncellenirse, açılan hometuşa bir kez daha basıldığında da tetiklenecektir ).


Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.