Dondurmalı Sandviç'teki “Ben” için mevcut kişiyi kullan


52

Nexus S cihazım Ice Cream Sandwich ile güncellendi, ve temas noktalarında "benim" için yeni bir alan olduğunu fark ettim. Mevcut sıradan kişiyi benim için (bazen insanlarla paylaşmak ve bazen Picasa Fotoğrafları ile senkronize etmek için kullandığım ismim ve ayrıntılarım ile birlikte bir kişi vb.) Atamak için bir yol var mı?

Bu soru ile ilgili gibi görünüyor , ancak bu bazı telefonlarda bulunan HTC'ye özgü özellik ile ilgili.


Burada da aynı problem. Garip bir nedenden dolayı, önce yeni “ben” i yaratıp sonra eski temasla birleştirmek de mümkün değildir .

Yanıtlar:


28

Sonsuza dek denedikten sonra ("ben" profili hiç senkronize edilmedi ve birleştirilemedi), bu benim için çalıştı:

Google+ uygulamasını yükleyin. Kişileri senkronize etmek için ayarlayın. Kişilerinizi tekrar açın; iletişiminiz şimdi "profilim" olarak ayarlanacak. Ciddi anlamda.

kaynak: https://makandracards.com/arne/7763-android-4-0-how-to-set-me-contact-to-your-existing-contact


1
Kişileri tam olarak nasıl eşitlersiniz? Basit bir şekilde kullanıldığında, Moto G 2. nesil XT1079'umda yardımcı olmadı - ama belki de yanlış bir şey yapıyordum ...
yurkennis

Güzel. Kişi senkronizasyonunun gerçekleşmesi için birkaç dakika bekledikten sonra, Bana kişi belirttiğiniz şekilde güncellendi (Android 4.4.4).
nneonneo

Bu en saçma şey, ama işe yarıyor. Teşekkür ederim. Android 5.1.1.
Eric Angell

Aslında işe yaramıyor, "sadece" sizi Google+ hesabınızdaki verileri "ben" profilinize senkronize ediyor. Sonuç aynı değil
Squazz

10

Günlerce aradım ve görünüşe göre cevap: hayır yapamazsınız. "Ben" kişisi üçüncü taraf uygulamalarla (Google+, HaxSync ...) senkronize edilebilir ancak bilinmeyen bir nedenden dolayı "ben" kişisiyle "normal" kişiyi birleştiremezsiniz ... Belki Jelly Bean ile sorun çözülecek.


9
Referans olarak, Jelly Bean bunu “değiştirmedi”.
Martin Marconcini

Hala 8,1 göremiyorum
Max Ried

2

"Mevcut kişi" ile tamamen aynı değil, ancak Google+ uygulamasını yükledikten sonra telefon, "Beni" kişiyi Google+ profilimdeki her şeyle senkronize etti. Bu, en yeni Google+ uygulamasıyla ICS 4.0.4'teki Galaxy Nexus'umdaydı.


2
  1. yedek
  2. Tüm iletişim bilgilerini silmek için telefonunuzu sert bir şekilde sıfırlayın (DİKKAT - bu ayrıca telefonunuzdaki tüm ayarları silecek, uygulamaları indirebilir, vb. - SD kartınızı silmekten de kaçının)
  3. ÖNCE Google, Facebook vb ya da ilk senin "ben" bir kişiye bağlantı için "normal" iletişim kartı dahil kişileri yeniden çalışabilir başka bir şey haline imzalama.
  4. Google’a, Facebook’a giriş yapmadan ÖNCE , telefondaki "ben" bağlantısını tıklayın ve ("ben" bağlantısını etkileyebilecek başka bir şey yapmadıysanız) daha sonra bu ilk kez “ben” kartını açarak telefonunuz açılacaktır. Telefonunuzdaki mevcut bir kişiyle "ben" kişisini "düzenlemek" veya "bağlamak" isteyip istemediğinizi sorun ve "bağlantı" seçeneğini belirleyin. (benimki bunu otomatik olarak yaptı, ancak aksi halde "ben" bağlantınız açıkken "menü" seçeneğini seçmeniz gerekebilir)

Bu tamamen saçma, sadece bir iletişim bilgilerini düzenlemek için bir telefonu tamamen sıfırlama ihtiyacı. Bana Samsung ve Google arasında kullanıcı bilgisi üzerinden ticari bir savaş kokuyor.
João Pimentel Ferreira

-1

Kişiyi yukarı çekin, menüyü açın ve düzenle'yi seçin, ardından o ekrandaki menüyü açın ve katılmayı seçin. Daha sonra birleştirmek için bir kişi seçebilirsiniz.


7
Katılmak "ben" kontağında geçerli bir seçenek değildir :(

Ah. Hm. Bu garip. Bir web tarayıcısı üzerinden erişilen Google hesabınızdan bir şey yapabilir misiniz?
SaintWacko
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.