Android 4.0'ı (aka Ice Cream Sandwich) Geri Al Tam Disk Şifreleme


25

Az önce Nexus S'yi Android 4 aka Dondurmalı Sandviç'e yükselttim. Tüm yeni özellikleri araştırıyor ve işe yarayan (ve çalışıyor) şifrelemeyi etkinleştirmeye karar verdi. Şimdi bunu geri alabilir miyim ve şifrelenmemiş bir dosya sistemine geri dönebilir miyim diye merak ediyorum.

Ayarlar alanında bir seçenek görünmüyor ve fabrika ayarlarına sıfırlama konusunda endişelenmediğim halde, bir yerde bariz bir seçenek olup olmadığını merak ediyorum. Biri yardım edebilir mi? Veya fabrika ayarlarına sıfırlamanın tek çıkış yolu olduğunu bile onaylayın.


Galaxy Nexus'umu yeni aldım ve sorunuzu görene kadar tam disk şifrelemeyi açmayı düşünüyordum. Neden geri almak istiyorsun? Bununla ilgili herhangi bir sorunla karşılaştınız mı?
Daniel Liuzzi

Hiç sorun değil. Bu sadece "Hey, uyarı ekranlarını düzgün okumadım ve şimdi geri alma düğmesi olmadığını merak ediyorum" tutumumun bir
sonucuydu

Yanıtlar:


26

Kabul etmeniz gereken şifrelemeye başladığınızda bir uyarı olmalıydı. Şifresini çözmenin tek yolu fabrika ayarlarına sıfırlama yapmak, böylece veri bölümünüzü tamamen silmektir.

görüntü tanımını buraya girin


Ah, öyleyse var. Teşekkürler! PS Yeni ekran görüntüsü kısayolu değil müthiş!
scuzzy-delta

2
@ scuzzy-delta: Bu siteye cevap yazabilmek için harika, kesinlikle :)
eldarerathis

1
Fabrika ayarlarına sıfırlamanın nasıl yapılacağının bir açıklaması faydalı olacaktır. Özel kurtarma resmim olan TWRP'deki "fabrika ayarlarına sıfırlama" seçeneğini denedim ve bu işe yaramadı.
Jesse Hallett

8

Samsung Galaxy Not Android 4.0.3 kullanıyorum. ve birkaç kez başarıyla şifreleme ve şifre çözme denedim.

Samsung Not ICS Şifre Çözme


6
Bu bir Samsung eklentisi.
RR

1
Bilgimi / deneyimimi paylaşmak için bir aşağı oy :( Eğer Disk
Şifrelerimi

Ben değildim :) Ben sadece bunun AOSP'nin bir parçası olmadığını belirttim. Bu yüzden indirgemelerin anonim olmasından nefret ediyorum.
RR

@richard, bana bir olumsuz oy verdiğini söylemiyorum :) sorun değil :) sadece bazı insanların düşüncesiz oy kullandığını ifade
ediyorum

2
Cihazımı şifresini nasıl çözeceğimi veya geri aldığımı gösteren bir ekran görüntüsü ekledim. resim gönderme konusundaki kısıtlamamı kaldıran oyuna teşekkür ederim. Üzgünüm çocuklar görüntüyü nasıl daha küçük hale getireceğimi bilmiyorum.
JonC PH
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.