PC ile Telefon Arasındaki Tarayıcı Bağlantılarını Paylaşma


44

Kullanıcıların PC'leri ve telefonları arasında web sayfalarını kolayca bağlamasına veya yer işaretlemesine olanak sağlayan kısa bir tarayıcı, uygulama, uzantı vb. Listesi derlemek için bir wiki başlatıyorum. Bu sonuçta sadece "en iyi uygulamalar" sorusudur, bu yüzden cevaplar CW yapılmalıdır. Aşağıya bir cevap verdim. Diğer önerileriniz takdir edilmektedir!


3
Birisi de telefondan bilgisayara nasıl gideceğinizi lütfen cevaplayın - Şimdiye kadarki cevaplar PC'yi telefon yönüne çözdü. Teşekkür ederim.
Mufasa

Mobil uygulamayı telefonunuza kurmanız , ardından pasta.run adresine gitmeniz ve URL'yi kendinize göndermeniz gerekir. URL’niz, telefonunuzun WhatsApp uygulamasına yapıştırabileceğiniz ve arkadaşlarınızla paylaşabileceğiniz panosuna gönderilir.
Wesam,

2
Bu benim için çok uygun bir özellik olurdu ve bunlardan bazıları bu cevaplarda ele alınmış fakat aynı zamanda artık kullanılmayan ve desteklenmeyen birkaç alternatifim vardı (şimdi Ekim 2016 itibariyle).
Ahtapot

Yanıtlar:


8

Eğer Android 4.0+ çalıştırıyorsanız, yalnızca hem Google Chrome'u kullanmak PC ve Android ve Google hesabıyla ilişkilendirebilirsiniz. Bu, tarayıcılarınızı senkronize etmenizi sağlar, böylece tüm cihazlardaki her iki konumdan da açık sekmeler görebilirsiniz. Birden fazla bilgisayar / işletim sistemi senkronize edilmiş bile olabilir, sadece aynı Google hesabını kullanın.

"Açık sekmelerinizi, yer işaretlerinizi, şifrelerinizi ve çok amaçlı adres çubuğu verilerinizi bilgisayarınızdan telefonunuza veya tabletinize senkronize etmek için Chrome'da oturum açın. Kaldığınız yerden devam edin."


Bu özellikten zevk alıyorum. Android 4.0+ ile sınırlı olmasaydı, mükemmel olurdu.
gary

Bu özellik hala var mı? Android 7'm var ve telefonumda ve Macbook'umda aynı hesapta oturum açmış Chrome'u kullanıyorum. Yine de telefondan masaüstü tarayıcıya bir bağlantı veya sekme paylaşma seçeneği bulamıyorum.
Anentropic

1
Ah ... Chrome masaüstünde 'Geçmiş'i açıp ardından "Diğer cihazlardan gelen Sekmeler" e gidip telefondaki Chrome'dan bağlantılar bulabilirim
Anentropic

9

Bilgisayarınızdan telefonunuza (Chrome kullanırken) bağlantı göndermenin harika bir yolu Google Chrome'dan Telefona Uzantısı'dır . İstediğiniz sayfada bulunduğunuzda, Chrome'daki Chrome to Phone bağlantısını tıklayın ve sayfanın bir bağlantısı telefonunuzdaki bildirim çubuğunda görünür (ve google'da oturum açmış olmanız gerekir). Onu çok yararlı buluyorum.

alt metin


1
Bunun yalnızca Froyo'daysanız ve Chrome kullanıyorsanız desteklendiğini unutmayın.
Soo Wei Tan

Görünüşe göre Firefox'ta da kullanabilirsiniz (@Al E'nin cevabına bakınız) ama Froyo gereksinimi hakkında bir fikrim yoktu.
gary

Her ülkede mevcut değil ..
Android Quesito,

6
Bu ölü gibi görünüyor.
Endolit

Makarna iyi bir alternatiftir ve bir uzatma kurulumu gerektirmez. yani herhangi bir web tarayıcısı ile çalışır. Uygulamayı yükleyin ve metninizi göndermek için Pasta web sitesini ziyaret edin .
Wesam,

8

Henüz hiç kimse Pushbullet dememiş gibi görünüyor; Bir web sayfasını bir telefondan Pushbullet ile paylaşmak ve onu Windows / Mac uygulamasına veya Chrome uzantısına itmek çok kolaydır; Chrome uzantısında, bulunduğunuz sayfa ya da bağlantı size ait olsa da, herhangi bir bağlantıyı paylaşmak için yalnızca 2 tıklama gerekir. sağ tıklayabilirsiniz.


AirDroid benim için daha tutarlı çalışıyor. PushBullet (en azından Android ile) bağlanmıyor gibi görünüyor. Ayrıca AirDroid de yansıtma yapıyor ve bildirim işlemlerinin daha zengin olduğunu düşünüyorum.
Shorin

6

Fox To Phone , Phone to Chrome uygulamasının Firefox ile konuşmasını sağlayan bir Firefox eklentisidir .


3
Bu ölü gibi görünüyor.
Endolit

Yeni bir bağlantı bulundu, ancak eklenti kullanımdan kaldırıldı.
ale

Evet ben 😕 kastediyordum o
Endolit

2

Android telefonum için de yer imi senkronizasyonu arıyordum ve başlangıçta Delicious olarak kabul ediyorum, ancak nedense mevcut iki mobil istemciden hiçbiri düzgün çalışmıyordu (2.3.6).

Diigo.com sitesini kaydettirip kullandım.


2

GTalkSMS ( Google Code Project Page ) , PC'nize XMPP / GTalk üzerinden bağlantılar iletebilir. Bağlantı ya gönderilebilir

  • Eğer kullanıcı paylaşım seçeneğini seçerse, GTalkSMS opsiyon olarak sunulur.
  • Varsayılan Uygulama setine sahip olmadan bir http (ler) URL’si açarsanız, GTalkSMS kurulu tarayıcılarınızın yanı sıra seçenek olarak sunulacaktır.

Not: SSS’ye göre GtalkSMS’e katıldığımı açıklamam gerekiyor. GTalkSMS açık kaynaklı GPL lisanslı Android uygulamasıdır. Herkes katkıda bulunabilir.


1

Telefonunuza sayfa göndermenizi sağlayan bir diğer uzantı da Froyo öncesi telefonlarda çalışan LinkPush . Chrome ve Firefox uzantılarına ve daha sonra diğer tarayıcılar için Javascript yer imlerine sahiptir.1

Android2cloud uygulaması - krom-telefon uzantısının alter-egosuna rastladım . Bu, telefonunuzdan PC'nize (Chrome tarayıcı) bir URL göndermenizi sağlar.

Telefondan PC'ye bir URL göndermek için, menü> daha> Paylaş> android2cloud'u seçin. PC'nizin önündeyseniz veya daha sonra uzatma çubuğunda mevcutsa, bağlantı tarayıcınızda açılır.

  1. Android Market'te uygulamayı edinin. Kurulum sırasında, Lifehacker makalesinde belirtildiği gibi, burada mirror sunucusunu kullanmaktan daha iyi olabilirsiniz . (Normal sunucuda da sorun yaşadım.)
  2. Eğer ayna sunucu ile gitmek veya eğer Chrome ile o çiftleri beri önceki linkte uzantısını almak burada varsayılan sunucuyu kullanmak faydalı olacaktır.

Kurulumu biraz karmaşık ama aletin kendisi çok iyi çalışıyor.


1

Hepsi benim kullandıklarım.

Her iki yol da:

  • Chrome senkronizasyonu (geçerli açık sekmeler ve yer imleri, android için kromlu krom)
  • Firefox senkronizasyonu (geçerli açık sekmeler ve yer imleri, firefox beta ile firefox)
  • Opera bağlantısı (yalnızca yer imleri, opera mini'li opera)
  • Cep (bookmarklet / ile paylaş)

Tek yönlü (yalnızca masaüstünden telefona):

  • Chrome'dan telefona
  • Telefona tilki

1

MAXS (Modüler Android XMPP Suite) pano içeriğini XMPP üzerinden takas edebilir .

Not: SSS'ye göre MAXS'a dahil olduğumu açıklamak zorundayım. MAXS açık kaynaklı bir GPLv3 lisanslı Android uygulamasıdır. Herkes katkıda bulunabilir.


1

Bilgisayara Gönder appengine sitesiyle birlikte çalışır (her ikisi için de kod: https://code.google.com/p/share-to-browser/ ) ve bağlantıları veritabanına yönlendirmek için telefonunuzdaki paylaşım menüsünü kullanmanızı sağlar Tarayıcınız tarafından açıldıkları yerden benzersiz bir bağlantıya erişiyorlar. (Tarayıcınızın kimliğini bilen herkesin bağlantı verebileceği bazı güvenlik sorunları var, ancak kod muhtemelen URL'leri şifrelemek / şifresini çözmek / doğrulamak için bir tür şifre / anahtar içerecek şekilde genişletilebilir.)


1

Her zaman bir sosyal yer işaretini kullanabilir ve mevcut yer işaretlerinizle eşitleyebilirsiniz. İçine bak Delicious ve Papaly kullanımı kullanıcı arayüzü kolay için. Droid'inizle internete sahip olduğunuz sürece, her yerdeki tüm yer imlerinize bakabileceksiniz.


1

Keep'e sahipseniz, hiçbir şey yenemez. Oldukça anlık. Yukarıdaki gece uçuşu uygulamaları (bazıları hariç, Pocket ve tarayıcı eklentileri gibi) güvenilir değildir


Buraya bağlayabilir misin?
Firelord

Uhh..Keep? Makarna (Wesham tarafından yayınlanan) ikinci kez iyi bir alt olarak bulundu, ancak Google Keep dostum.
killjoy

2 Google keep uzantısı var gibi görünüyorsun: " Google Keep " ve " Google Keep Chrome Uzantısı ". Sanırım en son güncellemeye sahip olanı seçtin.
antogerva

Bu, en uzun ömürlü çözüm gibi görünüyor (diğer cevapların çoğu artık kullanılmıyor ve bunları kaldırmanın yolu yok).
saat
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.