Dropbox uygulaması yüklü değil, ancak / data / system / dropbox'ta günlük etkinliği var


19

Ne Dropbox uygulaması yüklü ne de DropBox hesabı yok, ama günlük dosyalarını kontrol ederken günlük dosyaları ile bir /data/system/dropboxdizin olduğunu düşünüyorum, sanırım, son kez telefonumu yeniden başlattım.

Bu neden mevcut olabilir? Muhtemelen bir tür kötü amaçlı yazılımın belirtileri var mı?

Yanıtlar:


18

/data/system/dropboxbulut depolama sağlayıcısı "Dropbox" ın bir parçası değildir. Bu bir parçası olan Android işletim DropBoxManager (sadece aynı ada sahip olur, "Dropbox" ile hiç ilgisi olmayan).

Bu uygulama çökmeleri ve çekirdek günlükleri ve benzeri verileri bu günlük dizinine koyar. Ben pazar uygulaması muhtemelen uygulama çökmeleri bildirmek için, bu dizini (Bkz. # 4) kullanır biliyorum .

Muhtemelen bu dizinde verileri kaldırmak, ancak do not dizini silmek ve / Uygulamalar bu dizinde belirli dosyalar arayan OS bölgelerinden gelen logcat hataları görebilirsiniz.

Bu klasördeki her şeyi sildim ve daha sonra cihazımı yeniden başlattım, herhangi bir uygulama ile hiçbir sorunum yoktu ve aslında cihazda biraz yer açtı.


3

Daha önce yanıtlandığı gibi, bu klasörde bulduğunuz şey, Android sisteminin olayları veya çökmeleri için günlüklerdir. Bunları bir metin düzenleyici ile açabilir ve bir şeyler bulmaya çalışabilirsiniz. Tümü güvenli bir şekilde silinebilir, ancak zaman geçtikçe dizin yeniden doldurulur.

settings put global dropbox_max_files 9

adb shellKöklendirildiyseniz (veya - thanks @Irfan Latif aracılığıyla ), bu komuttaki dropbox dosyalarını 9 (veya tercih ettiğiniz başka bir numara) ile sınırlamak için yukarıdaki komutu verebilirsiniz. Sadece en son n etkinliği görürsünüz, eskisinin üzerine yazılır.

Benim için 9, en son uygulama kilitlenme olayını görmeme izin veren iyi bir uzlaşmadır, bu dizini yüzlerce küçük dosyayla doldurmadan. Bunu 0 olarak ayarlayarak herhangi bir sorunla karşılaşmazsınız, ancak araştırmaya ve düzeltmeye değer olabilecek uygulamalarda olası hataları / çökmeleri (sessiz veya değil) göremezsiniz.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.