“ME” kişisi nasıl düzenlenir?


35

Galaxy Nexus çalışan (hisse senedi, köklü olmayan) ICS'mde, "ME" için bir kişi girişi var.

Bu, üzerinde gerçek adım yazılı olan listenin ilerisindeki kişi girişinden farklı. Ve "ME" için irtibatta aslında bazı yanlış bilgiler var. Bazı var olmayan e-posta adresleri vb. Bunların nereden geldiğini bile bilmiyorum, kişi listelerimde veya G + profilimde hiçbir yerde yok.

"ME" yi düzenlemeye çalıştığımda, bana e-posta adreslerini değiştirme seçeneği sunmuyor. Ayrıca bu kontağı benim diğer örneğimle birleştirmeme izin vermiyor.

Doğru bilgiyi göstermek için bu "ME" kişisini nasıl düzenleyebilirim? Veya bir şekilde onu silebilir ve ME'yi temsil etmek için farklı bir kişiyi seçebilir miyim?


Bana bu bilginin çoğunun Google+ profilinizden geldiğini düşünüyorum. Daha fazla araştırıyorum.
ale


Buna değer, benim girişimde gördüğüm eski bilgilerin çoğunluğunun Google+ profilimden geldiği görülüyor. O zamandan beri bunu düzenledim ve Google+ uygulamasında "yenilendi", ancak bilgiler kaldı. Sinir bozucu, az söylemek. Buna hata demeye meyilliyim.
ale

Benim durumumda, bu bilgi hiçbir zaman Google+ profilimde bulunmadı. Görebildiğim tek bağlantı, e-posta adreslerimden birinin eskiden (ancak artık değil) gmail adresime ilettiğidir. Ancak umarım bu, "ME" iletişimini daha düzenlenebilir ya da daha fazla yenilenebilir hale getirmek için ICS güncellemesinde ele alabilecekleri bir şeydir.
Josh,

Yanıtlar:


9

Ben de aynı sorunu yaşadım ve bunu düzeltmek 2 günümü aldı.

Contacts.google.com adresine gitmeyi deneyin.

Profilinizi bulun (e-posta adresinde gmail'iniz olmalı)

Arızalı verileri tekrar ekleyin (benim durumumda eski bir telefon numarasıydı), bağlantı noktanızı senkronize etmeye kaydedin ve kaydedin

Şimdi hatalı verileri silin, sava ve tekrar zorla senkronize edin.

Bu işe yaramadıysa, aynısını yapın, ancak google + profilinizle: hatalı verileri tekrar ekleyin, senkronize edin, kaydedin ve senkronize etmeye zorlayın, sonra silin.

Yukarıdakilerin her ikisini de yaptım, bu yüzden hangi yöntemin işe yaradığından tam olarak emin değilim.

Düzenleme: sadece yukarıdakilerin hepsinden sonra yaptığım başka bir şey olduğunu hatırladım:

Bağlantınızdaki google plus uygulamasına gidin

"Ayarlar" a tıklayın ve rehber senkronizasyonunun işaretini kaldırın.

Eski telefon numarası bu noktada kaldırıldı. Ve senkronizasyonu tekrar açmak tekrar görünmüyordu

Umarım yardım etti!


Bu konuyu bir süredir düşünmedim ve şimdi baktım ve baktım ve ME bağlantım sihirli bir şekilde doğru (bütün eski boktan e-posta adresleri gitmişti); ne olduğunu kim bilebilir? Ama ben hala bunu En İyi Cevap olarak işaretliyorum çünkü belirli bir cevap için çok çaba sarf ediyorsunuz. Teşekkürler!
Josh,

5

Düzeltmeyi Google Mobil Yardım Forumu'na gönderdim .

Güncellemek için Me profilini alamadım, bu yüzden sildim. Sadece gizleneceği konusunda bir uyarı vardı, ama yaptıktan sonra geri getirmenin bir yolunu bulamadım. Bu yüzden yerel profili oluşturdum ve e-posta adresimi girdim.

Ayrıca bilgisayarımı kullanarak çok fazla temizlik yaptım:

Google + 'ya gittim ve profil bilgilerimi temizledim. Google Kişiler’e gittim ve kişi kaydımı sildim, sonra yeniden oluşturdum. E-posta adresimi girdiğimde Google + 'ya bağlı kişi kaydı.

Telefonumdaki Twitter ve YouMail gibi birçok uygulama için senkronizasyonu devre dışı bıraktım.

Me profilinin Google + 'ya tekrar bağlanmasını ve profil bilgilerimi çekmesini sağlamak için Uygulamaları Yönet -> Tümünü -> Google +' ya gidip Önbelleği temizle ve Verileri temizle düğmelerine bastım. Google+ uygulamasını açtım ve hesabımı bağladım. Sonra çalıştığını doğrulamak için Me profiline geri döndüm.


5

Aynı sorunu vardı. Telefonunuzdaki Google+ uygulamasını açın. Google + 'da çıkış yapıp tekrar oturum açın. Benim için düzeltildi.


2
Teşekkürler! Yukarıdaki tüm yöntemleri denedim ve hiçbiri benim için çalışmıyor. Ama bu işe yarıyor!
WiSaGaN

4

Çözümü buldum, en azından benim için:

 1. Telefonunuzdaki Google+ uygulamasına gidin;
 2. Google+ uygulamasında ayara gidin;
 3. Kişileri tıklayın;
 4. "Kişileri güncel tut" onay kutusunun seçili olduğundan emin olun;
 5. Yerel profilimi kontrol et (Me).

Teşekkür ederim! Bu da benzer bir sorunu çözmeme yardımcı oldu .
NobleUplift

3

Kesinlikle Google+ hesabınıza bağlı. Google + 'ya giriş yapmadan önce boş bir "ben" profilim vardı, ardından giriş yaptıktan sonra alanlar dolmaya başladı.


En azından kısmen Google+ hesabınıza bağlı olduğundan eminim, ancak ME irtibatım hala G + profilimde hiç listelenmemiş e-posta adreslerini içeriyor.
Josh,

3

Başkaları tarafından verilen adımların bazıları gerekli değildir. Aynı sorunu yaşadım ve aşağıdakileri yaptım:

 1. Kişilerdeki (ME) kişinize bakın ve Google+ veya Gmail’e bağlı olup olmadığınızı belirleyin.
 2. # 1 cevabını temel alan bir web tarayıcısında G + veya GMail'i açın
 3. Eğer Gmail - Rehber’i açın ve bilgileri düzeltin.
 4. Google+ ise - Profilinizi açın ve bilgileri düzeltin
 5. Telefonunuzda (Mine, Galaxy3s (4.0 ICS)) ve Ayarlar-> Uygulama Yöneticisi-> Gmail veya Google + -> Verileri Temizle’yi ve ardından Önbelleği Temizle’yi tıklayın.
 6. Ardından Ayarlar-> Hesaplar ve senkronize-> Ardından Tümünü Senk.

Ve o oldu. Telefon internette silinen eski verileri tutuyordu ve sıfırdan senkronize edilmesi gerekiyordu.


3

İnterneti taradım ve "ME" profilinin aslında MAPS uygulamamla ilgili olduğunu öğrendim. Ayarlar> uygulamalar> MAPS> güncellemeleri kaldır seçeneğine gittim ve bu "ME" profilimi temizledi. Umarım yardımcı olur.


2

Google kişiler verilerinize bir göz attınız mı? Android'de gördüklerinizin aslında birkaç farklı kaynaktan gelen verilerin bir birleşimi olduğuna inanıyorum, bu nedenle büyük olasılıkla onu önceden düzeltmeniz gerekiyor. En azından benim için, "ben" kişiliğimde gördüğüm veriler google.com/contacts adresinde kendim için gördüklerimle çakışıyor.


Evet. Google Rehber’e baktım ve bu fazladan e-posta adresleri (teknik olarak bir zamanlar bana aitti, ancak iletişim bilgilerimde istemiyorum) hiçbir yerde bulunamıyor.
Josh,

As Will söyledi: Beni temas farklı birbiriyle hesaplarından bilgi almak bir mashup olduğunu.
Marius Butuc

Bu e-posta adreslerinin alındığı "hesapları" bulamadığım için doğrudan düzenlemeyi veya bilgi kaynaklarını görmeyi isterdim.
Josh,

2

ME hesabını düzenlemeye çalışarak saatlerce harcadım. Sonunda, sadece onu sildim ve sonra tüm bilgileri doğru bir şekilde yeniden girdim. Bu konuda hiç yardımın olmadığı ya da çok fazla zaman kazandıracak olan bu teması düzenleyememesi çok saçma.


1

Sonunda bu sorunu çözmeyi başardım.

Akıllı telefonunuzda birden fazla gmail hesabınız varsa ve hepsinin Google + 'ya bağlı olması durumunda sorun devam eder. Yani, yaptığım şey bu, adım adım:

 1. Masaüstünüzden PRIMARY gmail hesabınıza giriş yapın ve Google Kişilerinizi görüntüleyin.
 2. PRIMARY gmail adresinizi Google Rehber’de arayın. Kendi kişiniz görünmelidir, bu yüzden sadece cep telefonu numaranızı ekleyin. Google Kişileri otomatik olarak yapmadıysa bu bilgiyi kaydedin.
 3. Ardından, telefonunuzdan Google + uygulamasına gidin ve oturum açtığınız tüm hesaplardan çıkış yapın.
 4. Son olarak, PRIMARY gmail hesabınızı kullanarak tekrar oturum açın. Bu sayede, telefonunuzun irtibat listesindeki 'ME' veya 'Kendim' doğru bilgiye sahip olmalıdır.

0

Çift sim telefon kullanıcıları için "ben" profiline dikkat edin.

ME profili aynı anda birden fazla numarayı "ben" olarak tanımlıyor ve ara sıra kullanıyorsanız "a", "b", "b", hatta "c" veya "d" numaralarını çevirmeyi / metinleri geçersiz kılar üçüncü veya dördüncü sim.

En iyi tavsiye, sadece "Ben" profilini silmektir. Bunun için bir avantaj bulamadım ve bu sürekli bir sıkıntı. Hangi rakamlardan hangisinin rastgele 'ben' olduğunu düşünmek için göründüğü zaman özellikle can sıkıcı. "Ben" olarak çektiğim sayıyı algıladığı için sesli mesajımı aramamı durdurur, sonra "ben" diye çektiğime karar verir (1234 ...) Gerçekten "Ben" (5678 ...) anlamına gelir, Numara daha yeni aradım ve beni farklı bir numaraya bağladı. Aynı sorun olursa metin girersem girdiğim sayıyı geçersiz kılar ve başka birine gönderirim. Oldukça nadir olmasına rağmen, bir hesaptan diğerine mesaj atma fırsatım var.


-2

Kişiyi önce gmail kişisiyle (PC'nizi kullanarak) düzenleyin, sonra da google + uygulamasını GT'nizden kaldırın ve tekrar çalıştırın. Profili google + uygulamasından açtıktan sonra, google + için hangi hesabı kullanacağınızı seçmenizi sağlar, google + ile senkronize etmek istediğinde senkronize etmeyin seçimini yapın.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.