Tarayıcının bir süredir görüntülenmeyen sayfaları otomatik olarak yenilemesini durdurabilir miyim?


10

Bir sayfaya gidip tarayıcıyı bir süre bırakırsam, tarayıcıyı tekrar açtığımda hala sayfanın içeriğini gösterir - ancak bir saniye sonra bir yenileme başlatır. Bu davranışı durdurmanın bir yolu var mı?

Aynı davranışı Dolphin Browser, fwiw'de de yaşadım.


EVET NEDEN?!?! LÜTFEN SIKMAYI DURDURUN! Bunu sorduğun için teşekkürler.
Matt

Bir çözüm buldum, cevabımda güncellememe bakın.
Webs

Yanıtlar:


1

Bunu Dolphin ile de fark ettim, ancak bulgularımda sayfayı yenilemiyorum, bunun yerine sayfanın önbelleğe alınmış içeriğini yeniden yüklediğini düşünüyorum. Bu işte ne olduğundan eminim çünkü iş yerinde kimlik doğrulama gerektiren bir konuk kablosuz sistemimiz var. Telefonumu ona bağlayıp göz attığımda, bir açılış sayfasında kimlik bilgileriyle oturum açmam gerekiyor. Dolphin'in sayfayı yüklemesini beklememe rağmen, bu sayfa Dolphin tarayıcısını açtıktan hemen sonra gelmiyor. Yenile düğmesine basmam gerekiyor ve ardından giriş yapmak için açılış sayfasına yönlendiriliyorum.

Bu rahatsızlığı artırabilecek bir önbellek ayarı avladım, ancak bir tane bulamadım. Uygulama için bir güncelleme beklememiz gerekebilir.

Güncelleme:

Bu kök kullanıcıları için sorunu çözmek YARDIM gerekir, ben yardım diyorum çünkü hala meydana gelen bazı ferahlatıcı olabilir.

Sorun:

Android, tarayıcıdan ayrıldığınızda tarayıcı önbelleğini bellekten yerel bölüme (uygulamaların depolandığı yer) boşaltacak şekilde ayarlanmıştır. Bunun nedeni, çoğu android telefonun hala uygulamaların ve bu türlerin yüklü olduğu bölümde fazla yer olmamasıdır. My Evo'nun sadece 400mb alanı var.

En iyi tahminim, Android'in bu şekilde çalışacak şekilde ayarlanmış olmasıydı, çünkü aslında telefonların çalışmak için çok fazla alanı yoktu. Hayır, bu daha az sorun haline geliyor.

Olası çözümler:

  1. Yalnızca köklü kullanıcılar için: Swapper2'yi indirin. Diğer forumlarda okuduğumdan, tarayıcının yerel bölüme önbelleği ne sıklıkta boşaltmada büyük bir fark yaratıyor. Ve kullanıcılar bunun büyük bir fark yarattığını bildirdi.
  2. SD tarayıcıda önbellek saklamak için Dolphin tarayıcısını ayarlayın. Tarayıcı önbelleğin karıştırılmasını beklemek zorunda kalmıyorsa, o kadar fazla yenilenmeyecek veya hala yenileniyorsa, belki de daha az zaman alacaktır.

Ne yaptım? Swapper2'yi yükledim ve vay canına. Gerçekten çalışıyor. Şimdi Dolphin'i açabiliyorum ve yenilenmesini beklemek zorunda değilim. En sonunda!!


Büyük olasılıkla Android, tarayıcı uygulamasını kaldırdı, ancak son görünümün bir ekran görüntüsünü kaydetti, ardından uygulamayı tam bellek içi durumuna geri yüklediğinde önbellekten yeniden oluşturuldu mu? Bu sadece bir tahmin, ancak uygulama yaşam döngüsünün nasıl ele alınacağına ilişkin geliştirici yönergelerine uyacaktır.
Mufasa

1
Uçak modundayken davranışı tekrarlamaya çalıştım ve yenilenmedi. Bu gerçekten bir şey ifade etmiyor - tarayıcının kaldırılmamış olması olabilirdi.
Zaz

Uçak modu, telefonun sahip olduğu tüm ağ bağlantılarını öldürür. Neden test ettiniz? Sadece normal olarak göz atmayı deneyin, Dolphin tarayıcısının temel işlevselliği olduğundan sorunun çoğaltılması zor değildir.
Webs

2
@webs: Uçak modundayken sayfa gerçekten yeniden yükleniyorsa başarısız olur, ancak önbelleğe alınmış sayfayı u şüpheli olarak yeniden yüklüyorsa sayfa iyi yüklenmelidir.
Matt

Duh! Orada bariz özledim inanamıyorum. Yine de kesin bir test değil. Ayrıca bir çözüm bulduğumu düşünüyorum ve cevabımı yeni bilgilerle güncelleyeceğim ...
Webs
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.