Google Haritalar Uygulaması'ndan yol tariflerini / rotayı nasıl paylaşabilirim?


12

Google Haritalar'ın web tabanlı sürümünde, iki yer arasındaki bir dizi yönlendirmeye bağlantı oluşturmak ve bunu e-posta veya anlık mesajla bir arkadaşınıza göndermek mümkündür. Örneğin, birine yürüyüş yol tariflerini göstermek için bir bağlantı gönderebilirim.

Android için Google Haritalar Uygulamasında buna benzer bir bağlantı oluşturmak mümkün müdür?

Haritalar uygulamasındaki yol tarifleriyle rotayı nasıl oluşturacağımı biliyorum. Paylaşmak için herhangi bir yol görmüyorum - örneğin E-Posta veya SMS ile. Ayrıca, elde edilen bağlantının mümkünse Android olmayan bir telefonda çalışmasını istiyorum.

Yanıtlar:


8

Bunu da nasıl yapacağımı bulamadım. Ancak, yerleri tıklayıp "Bu yeri paylaş" ı seçerek paylaşabileceğinizi fark ettim.


Teşekkürler. Yazık olamaz. "Burayı paylaş" önerinizi yapmanız gerekecek.
Mark Byers

1
Temelde ihtiyacınız olan her şey. Paylaşılan yeri alan kullanıcı daha sonra kendi yönlerini hesaplayabilir (örneğin mevcut konumuna göre). IMHO, yön paylaşan bir özellik ekleyerek özellik sürünme olacaktır.
Akış

Google Maps App sürüm 9.4.0 zaten yol tariflerinin paylaşılmasına izin veriyor. Yol tarifleri penceresindeyken sağ üstteki "..." simgesini ve "Yol tariflerini paylaş" ı seçin. Seçtiğiniz uygulamalarla (e-posta, videoyla sohbet vb.) Tüm yol tarifleri bilgilerini paylaşır. Bunu twitter ile yapmakta sorun yaşayabilirsiniz (140 karakter sınırlaması nedeniyle). Bunu cevabınıza eklemek isteyebilirsiniz.
sabre23t

4

Maalesef, Google Haritalar uygulamasında bu bağlantıları oluşturmanın bir yolu yoktur.


2

Bu gönderme tarihi itibariyle android uygulamasında bunu yapamazsınız. Ancak Google Haritalar web sitesinden erişebilirsiniz. Uygulamanızı kullanmak yerine tarayıcınız üzerinden Google haritalarına gidin. Yüklenmesi biraz daha uzun sürecektir, bu yüzden yalnızca haritayı veya yol tariflerini paylaşmak zorundaysanız bunu yapın. Bu işlevi sms yoluyla akıllı olmayan telefonlarla paylaşabilmek doğal bir şey gibi görünüyor. Google için ücretsiz reklamlara eşittir. Umarım yakında mobil uygulamaya eklerler!

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.