'Vb / hosts' dosyasını rootsuz telefonda nasıl düzenleyebilirim?


14

LineageOS 14.1 kullanıyorum ve rootlamak istemiyorum. Rw'yi nasıl yeniden monte edebilir /systemve düzenleyebilirim /system/etc/hosts?

"Etc / hosts 'dosyası nasıl düzenlenir? " İçindeki tüm cevaplar köklü bir telefon bekler.

Yanıtlar:


9

Bir şeyi özlemediğim sürece bu mümkün değil. Kök erişimi olmadan yalnızca güncelleme güncelleme (kurtarma veya OTA aracılığıyla) mekanizması değiştirilebilir /system. Kabul edilmek için, böyle bir güncelleme arşivi ROM ile aynı anahtarla imzalanmalıdır - bu sadece ROM'un geliştiricisinin (burada: LOS ekibi) yapabileceği bir şeydir.

Orada olabilir (örneğin bkz doğrudan tüm dosya sistemlerini düzenlemek sağlayan bir özel kurtarma yoluyla bir yolu ). Ancak hangi cihaz olduğunu bilmeden, eşleşen bir kurtarma olup olmadığı söylenemez ( web sitelerinin Cihazlar bölümünde resmi resimler olup olmadığını kontrol edebilir ve XDA'yı resmi olmayanlar için arayabilirsiniz ). Bunun dışında , cihazı veya içindeki herhangi bir dosyayı düzenlemiyor /system.


Teşekkürler. twrpçok iyi bir çözüm gibi görünüyor. Küçük manuel değişiklikler veya tam hostsdeğiştirme için gereken her şeye sahiptir . Ben BusyBox ile birlikte gelen en yeni kararlı çalıştırıyorum: vi, cat, chmodve chownvardır.
berbt

1
Dahası, yüklemeniz gerekmez - sadece görüntüyü önyükleyebilirsiniz ( fastboot boot twrp.img). Hangi tek cihaz modifikasyonu olarak bootloader kilidini bırakır (tabii ki sadece yapmak istediğiniz biri dışında);
Izzy

5

Ana bilgisayar adı çözümlemesini etkilemek için bir VPN profili * kullanmak mümkündür. Play Store'da artık bunu yapmanın uygun bir yolunu sunan Hosts Go gibi bir dizi uygulama var . Bu teknik bir VPN profilinin kullanılmasını gerektirdiğinden, bu teknikle birlikte gerçek bir VPN kullanamayacağınızı unutmayın .


* Android 4.0 itibariyle (API Seviye 14) - https://developer.android.com/guide/topics/connectivity/vpn


1
Hosts Go uygulaması birkaç ana bilgisayar girişi eklemek için çalışır. Belgeleme çok daha iyi olabilir. Yazarın ana dili İngilizce olmayan biri olduğunu söyleyebilirsin. Kısaca yapmanız gereken: uygulamayı çalıştırmak, ekstra ana bilgisayar girişleri eklemek, "ana makine değiştirme anahtarını" açmak ve daha sonra büyük başlat düğmesini tıklamak. Ana bilgisayar ad çözümlemesi başlar. Örneğin, bu ana bilgisayarları şimdi kromda kullanabilmelisiniz. Durdur düğmesi sizi normal ana bilgisayar adı sonuçlarına geri götürür
Gary

2

Köklü olmayan bir telefonda hostsdosyayı gerçekten düzenleyemezsiniz, ancak DNS trafiğini kesen ve daha önce özel bir dosya arayan Sanal Ana Bilgisayarlar veya Kişisel DNS Filtresi (her ikisi de açık kaynaklı, ikisiyle de ilişkim yok) gibi VPN uygulamaları kullanmak mümkündür. hostsakış yukarı DNS sunucusuna yapılan sorgulamalar.

Veya bootloader kilidi açılabilirse, hostsözel kurtarma ile dosya düzenleme mümkündür.

Daha fazla alternatif için bkz: Bir etki alanı adını her zaman köklenmeden sabit bir IP'ye nasıl çözümleyebilirim?


-3

Uyarı: Bu, yalnızca ADB kök erişim sağlayabiliyorsa çalışır, bu çoğu ROM için geçerli değildir. LineageOS 14.1'de çalışır.

Gereksinimler:

  • Developer options telefonda etkin
  • adb bilgisayara yüklendi

adımlar

Aşağıdaki ayarları uygulayın Developer options:

  • Root access -> ADB only
  • Android debugging -> açık

Telefonu bilgisayara bağlayın. İstenirse telefonunuza izin verin. Bilgisayarda bir terminal başlatın ve çalıştırın

$ adb root

Telefonunuza izin verin. İle tekrar

$ adb remount

Uzak köklü bir kabuk başlatma

$ adb shell

Adb kabuğunda hosts dosyanızı düzenleyin

# nano /etc/hosts

Hazır olduğunuzda, bağlantıyı kesin

# exit

3
Ha? LOS kökü üzerinde yalnızca OP'nin istemediği ek kök paketini yanıp sönerseniz kullanabilirsiniz (yani "Kök erişimi = yalnızca ADB" gerçekleştirilemez). Öyleyse adımlarınız root gerektiriyorsa root olmadan nasıl çalışmalıdır? Lütfen açıklığa kavuşturabilir misiniz?
Izzy

adbd, üretim yapısında kök olarak çalışamaz.
iBug

Ayrıca, nasıl alabilirim nano? catsahip olduğunuz tek şey. Android bir temel ile bile gelmiyor vi.
iBug

@Izzy onaylamak için stok Android ile bir telefon ödünç aldı ve evet, bir LOS şey gibi görünüyor. Kök paketini flash etmedim. Cevabımı ve soru başlığını bu gerçeği yansıtacak şekilde değiştireceğim.
berbt

@ iBug önceki yorumumla aynı: büyük olasılıkla bir LOS şey. nanoiçinde /system/xbin/nano. vim--version(ayrıca /system/xbin/hiçbir vitakma ad) "tpruvot @ CyanogenMod tarafından derlendi" diyor.
berbt
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.