Android telefonu pilsiz kullanma


13

Bazı Android telefonların çıkarılabilir pilleri vardır ve diğerleri çıkarılamaz. Cihazı saatlerce canlı tutan pil kapasitesidir. Ayrıca, şarj sırasında cihaz kullanılabilir.

Çıkarılabilir pili olan bir Android cihazda , pilini çıkardıktan sonra yalnızca şarj modunda (cihazın şarj cihazı / USB şarjı ile duvar şarjı) kullanılabilir mi?

(Örneğin, bir dizüstü bilgisayar pil olmadan doğrudan takarak çalıştırılabilir)


5
Bunun telefona bağlı olduğunu söyleyebilirim. Birçok telefonun, pili dolduğunda baypas etmeyi desteklemeyen oldukça küçük ve basit şarj devreleri vardır. Bazen bu mantık aküye bile boşaltılır (Lityum İyon pillerin genellikle kendi şarj kontrolörleri vardır). Bir şarj cihazının pil gibi yeterli veya yeterince sabit güç sağlayamayabileceğini unutmayın, bu da fikrinizin başarısız olmasına neden olabilir.
GiantTree

4
80+ akıllı cihazların benim kullanım tarihinde (verilmiş, bazıları değildir Android, çok değil çıkarılabilir pillerle), ben henüz görmedik biri ... varsayılan olarak bu yapabildiği tek bir cihaz
Andy Yan

1
Evet, bazı telefonlar pilsiz çalışır. Sadece bir USB kablosuna bağladığım eski bir LG'm var ve gayet iyi çalışıyor.
Douglas Hosea

Eski Galaxy S
Liam W

Yanıtlar:


7

AFAIK, hayır .

Temel nedeni kullanım ve cep telefonuna dayalı olarak geliştirilen tasarım, adından da anlaşılacağı gibi, güce bağlı / olmadan çalışacak şekilde tasarlanmış dizüstü bilgisayarların aksine, periyodik şarjla, her zaman ve her yerde kullanılmak üzere tasarlanmıştır . .

Burada görebileceğiniz gibi bir pili her bakımdan simüle eden (genellikle pilin üçüncü pimi olan pil sağlık pini dahil) bir elektrik devresi oluşturursanız, pilsiz çalışmak teknik olarak mümkün görünmektedir . Böyle bir devrenin işletim sistemi sürümlerinde ve cihazlarda çalışıp çalışmayacağı kesin değildir.

Android, pili bir aksesuardan ziyade sistemin ayrılmaz bir parçası olarak görüyor ve işletim sisteminde güvenlik, pilin uzun ömürlülüğü, bunu destekleyen kullanıcı dostu özellikler - Pil Tasarrufu'na , düşük pil yüzdesinde otomatik kapanmaya örnek olarak geçiyor. Elektronik (SMBus) bunun gerçek bir pil kaynağı olmadığını tespit ederse , bu devre başarısız olabilir

Yorumlarda ifade edilen görüşler benimkine ek olarak geçerli işaretçilerdir


1

Infinix Hot 4 pilim patladı ve evde bir tane olmadan kaldı. Bunu GND pininden -ve pinine anakart üzerinde kalemle bir devre çizerek yaptım. Bu, telefonu pili olduğu için aldattı ve normalde bir tane olmadan önyükleme yapıyor.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.