Android cihazla ekran görüntüsü nasıl alınır?


151

Bir Android cihazının ekran görüntüsünü almanın ve görüntü dosyası olarak kaydetmenin bir yolu var mı?


Telefonun kendisinde, yani iPhone'da (ev ve kilit düğmesine birlikte basıldığında) veya bağlı bir PC'de olduğu gibi mi demek istiyorsunuz?
Tim Büthe,

3
telefonda. Evet, bazı düğmelere basmak gibi bir dosya ve sonra bir dosya alabilirsiniz
Louis Rhys

1
Android'de ekran görüntüsü almayı öğrenmek için bu bağlantıyı takip edin .

ADB kullanarak:adb shell screencap -p /sdcard/image.png
Benny

Yanıtlar:


117

Android 4.0 veya daha üst sürümünüz varsa:

Ekran görüntüsünü almak için Güç düğmesine ve Ses Kısma düğmesine aynı anda basabilirsiniz. Galeriye kaydedilir.

Not: Bunun çalışması için düğmeleri yaklaşık bir saniye basılı tutmanız gerekir. Bu, bu kombinasyona yanlışlıkla basıldığında ekran görüntüsünü önlemek içindir.

4.0'dan daha düşük bir Android'iniz varsa:

Eğer root iseniz : drocap2 adlı bir uygulamayı kurabilirsiniz . Bu ekran görüntüsünü almak için telefonunuzu sallamanıza, bir zamanlayıcı beklemenize veya bildirim çubuğunuzda bir bildirimi tıklatmanıza izin verir ve telefonunuza kaydeder.

Köklü değilseniz: telefonunuzda bir ekran görüntüsü uygulaması çalıştıramazsınız. Android SDK'yı bilgisayarınıza kurmanız, telefonunuzu USB üzerinden bağlamanız ve DDMS adlı bir program çalıştırmanız gerekecek. Bu program çoğunlukla geliştirici hata ayıklama için kullanılır, ancak menülerinden birinin altında bir ekran görüntüsü yardımcı programı vardır. Bir öğretici için bu sayfaya bakın . Ayrıca, Samsung gibi bazı yapıcılar bu işlevi telefonlarına uyguladılar (düğmelerin kombinasyonu telefondan telefona değişir, bu nedenle kendi aramanızı yapın).


6
ShootMe gibi bir uygulamayı kullanarak, köksüz bir telefonun ekran görüntüsünü kolayca alabilirsiniz.
Dave Jacoby

5
@VarLogRant - bu telefona bağlıdır, bazıları köklenmeden çalışacak, diğerleri çalışmayacaktır.
Chris Stratton

1
Eski telefonum froyo'ydu ve indirilen bir uygulamadan rootsuz bir ekran görüntüsü aldım.
user3949142 15:14

50

Android 4 Dondurmalı Sandviç'ten başlayarak, üçüncü parti uygulaması veya bağlı bilgisayar olmadan ekran görüntüsü oluşturma nihayet:

Aşağıdaki iki tuşa aynı anda basın: Sesi Azaltma + Güç

Neredeyse aynı anda her iki tuşa da basmanın çok önemli olduğunu unutmayın. Ses Seviyesini Azalt tuşunu basılı tutarsanız daha sonra Güç düğmesine basarsanız çalışmaz. (Galaxy nexus 4.1.2'de test edilmiştir)

Bununla birlikte, bazı ekranlar korunur ve bu nedenle yakalanamaz, örneğin bazı sistem ayarları diyalogları.


1
Stokta Samsung Nexus üzerinde işe görünmüyor. Galeri uygulamasında hiçbir şey görüntülenmiyor.
Gülbahar,

Aynı sorunu yaşıyorum: Ekran görüntüsü aldığını söylüyor, "Bilgisayarım \ Galaxy Nexus \ Dahili Depolama \ Resimler \ Ekran Görüntüleri" nda bir dosya var, ancak 0 bayt, ve üstüne çift tıkladığımda "diyor Geçersiz dosya". Ekran görüntüsü alan bir üçüncü taraf beyinsiz ürünü var mı? Teşekkür ederim.
Gulbahar

21

Galaxy S Froyo'da (Android 2.2), geri tuşunu basılı tutup ana ekran düğmesine dokunarak ekran görüntülerini alabilirsiniz.


1
Denedim. Droid çalışan üzerinde çalışmadı 2.2.
Matt

duymadım, işe yaramadı (Froyo çalıştıran)
Michael Paulukonis

9
Benim için çalışıyor mu Galaxy S'de çalışıyor 2.2. Anahtar, geri düğmesine basılı tutmak (dokunmamak) ve ardından Giriş düğmesine dokunun, daha sonra normal deklanşör sesini duyuyorum ve Galerimde ekran görüntüsünü içeren yeni bir "ScreenCapture" klasörü var.
GAThrawn

9
Bu Galaxy S.
ale

7
İşe yarıyor ama aptal. Bac düğmesini basılı tuttuğumda, çalışan uygulama anlık görüntüyü çekmeden önce çıkıyor
Dennis C

16

Bilgisayarınıza Android SDK'yı kurun, telefonu bağlayın ve terminalden DDMS'yi çalıştırın ve ardından Device > Screen Capture(veya Ctrl+ S) öğesini seçip ekran görüntüsü alın.


15

Samsung Galaxy S II'de aynı anda Power+ Homedüğmesine basılıyor. Yine de zor; 10 kez 9'u alamıyorum. Açıkçası bu Android işletim sistemine değil, telefon modeline özgüdür.

Bildiğim kadarıyla, tüm telefonlar için işletim sisteminde yerleşik herhangi bir yerel uygulama yok, gerçekten çok kötü.

Bu aynı zamanda aşağıdakiler için de geçerlidir:

 • Samsung Galaxy S4 (I9505 Samsung sürümü)

3
Görünüşe göre Dondurma Sandviçine özgü.
ale

1
@AlEverett Gingerbread'te benim için mevcuttu. Yeterince tuhaf, ICS daha da kötüleşti - Gingerbread’te evi tutabilir ve gücü vurabilirdim. ICS'de ikisine de aynı anda basmalı ve biraz basılı tutmalıyım. Yine de ICS ekran animasyonlarını değiştirdi / yeri kaydet / değiştir
Bob

1
@Bob yorumunu takip ettim ve Not 2'de çalıştı. Her iki düğmeyi de tuttuğunuzdan emin olun, ekran görüntüsünü panoya gönderir.
CaptainBli,

Samsung Galaxy S3 mini için de geçerlidir (Android 4.1.2).
Jakub Narębski

11

Aşağıdaki yöntem ayrıca kök gerektirir, ancak makaleler, uygulama incelemeleri veya belgeler yazarken ekran görüntülerine ihtiyacınız varsa daha iyi ve kolay olabilir.

Karmaşık talimatlara veya Android SDK'ya ihtiyacınız yoktur ve bu, tüm rootlu cihazlarda çalışır.

 1. Droid VNC sunucusunu kurun .

  görüntü tanımını buraya girin

 2. Ekran görüntüsü.

 3. Kar!

Bunun yalnızca köklü bir telefonda çalıştığını, uygulamanın tanımından kaynaklandığını unutmayın: " Honeycomb 3.2'den itibaren köklü olmayan bir görüntü alma API'si yoktur ... Bir
ROOTED

10

HTC EVO3D'de, ekran görüntüsü almak için aynı anda kilitleme düğmesine ve ana düğmeye basabilirsiniz.

Bilginize "kilit düğmesi" güç düğmesiyle aynı şey


10

Tek satırlı bir komut dosyası bunu köklü bir el cihazında yapmalı , bunun Linux için olduğunu ve 800x480 ekran çözünürlüğü için kodlanmış olduğunu ve ayrıca Android'in Linux Çekirdeğinin derlenmiş çerçeve desteğine sahip olduğunu unutmayın:

#!/bin/sh
adb pull /dev/graphics/fb0 fb0 && ffmpeg -vframes 1 -vcodec rawvideo -f rawvideo -pix_fmt rgb565le -s 480x800 -i fb0 -f image2 -vcodec png $1.png && mogrify -flip -flop $1.png && rm fb0

Ve örneğin, screenshotter.shçalıştırılabilir izinlerle kaydet ve böyle başlatscreenshotter.sh my_picture_of_android_home_screen

Sonuçta, denilen bir PNG dosyası my_picture_of_android_home_screen.pngkaydedilir.

Uyarıcı Emptor:

Bu gerektirir ffmpegve imagemagickaraçlar :)


1
Merhaba, bu senaryo hakkında bir açıklama yapabilir misiniz? FB0'ın ne olduğunu bildiğimi varsayalım. Ayrıca, fb0 dosyasını bir dosyaya gerçekten kopyalamanız gerekiyor mu, ffmpeg ile doğrudan beslenemiyor musunuz?
Rui Marques

Evet, ffmpeg / imagemagick'in kullanabilmesi için dosyaya kopyalamanız gerekir. Ve hayır, doğrudan ffmpeg ile beslenemezsiniz .. :)
t0mm13b

8

Köklendirildikten sonra Screenshot (Cyrket link) ile çalışmaktan hoşlandım .

Zamanlayıcıyı ayarlayın, uygulamanıza gidin ve bekleyin; veya “Shake” moduna ayarlayın, uygulamanıza gidin ve sallayın. Zor. Ve dosyalar ekran görüntüsünde gösterilir. Mutlu gün.

İçtenlikle söyledim. DONANIM ŞOK. Sallamak için bir numara yoksa ve yanlış yönde yapıyorumsa, bu hassas bir çalkalayıcı DEĞİLDİR.

GÜNCELLEME: evet, zamanlayıcı seçeneğini kullanıyorum. Ya The Incredible'un kötü bir sallama sensörü var, uygulama bunu garip bir şekilde uyguluyor ya da başka bir şey - ama çalkalama sadece saçma oldu. İşe yatsaydı güzel bir arayüz olurdu.

(Değişken) Zamanlayıcı ekran görüntüsü almak için iyi çalışıyor!


7

ShootMe benim için Galaxy Tab'ta (2.2) çalışıyor, kök olmasa da ve ShootMe sayfasının sadece köklü cihazlar için çalıştığını söylüyor.


6

Telefonunuzun köklü olması gerekir. Sadece birçok seçenek için pazarda "ekran" arama sadece. Köksüz bir telefon için, bir web sitesinin ekran görüntülerini almak için bir addon ile yunus tarayıcı hd kullanabilirsiniz.


6

Samsung Galaxy Pocket GT-S5300 1'de , herhangi bir üçüncü taraf yazılımı olmadan yapabilirsiniz.

Bu talimatları izleyin:

 1. Yakalamak istediğiniz ekrana gidin.
 2. Giriş düğmesini basılı tutun (ortada), sonra hemen ardından düğmesine hızlıca basın . Çok fazla beklerseniz çalışmaz ve telefon blokunu ayarlarsınız.
 3. Bu başarıyla yapılırsa, klasik tıklamayı duyabilmeli ve ekranınızda beyaz bir kenarlık görebilmelisiniz.
 4. Galeri başvurunuzu kontrol edin .

1: Bu Gingerbread çalıştıran tüm Android telefonlarda çalışıyor olabilir, ama ben şahsen denemedim.


2
Bu Samsung Galaxy S4 için çalışır, hisse senedi ROM
geffchang

5

Optimus black'de ayrıca lock + home düğmesini de kullanabilirsiniz.


5

Sony Ericsson Arc'ımda (2.3.3'ten gelen) 2.3.4 Güncellemesini aldığımda, güç düğmesine basılı tutarak "uçak modu / güç kapalı / sessiz" menüsünü açar ve 2.3.4'te yeni olan " ekran görüntüsü al "düğmesi de.


5

Galaxy Note 2'de S Pen'i de kullanabilirsiniz:

 • S Pen üzerindeki düğmeyi basılı tutun ve birkaç saniye ekrana doğru bastırın

Sonra ne olacağı, bir ekran görüntüsü alınacak. Ardından, ekran görüntüsünü kabul etmeden veya atmadan önce ayarlayabileceksiniz.


5

Eski soru, Google Now'u kullanarak Marshmallow'da Tap'a dokunun ve doğru tuşların doğru bir şekilde basılmasında başarısız olan denemelerden kurtulmak için başarısız olan (bazen yeniden başlatmayı bitirdim :-)

Bu, ekran görüntüleri daha iyi organize etme veya paylaşmak istediğinizde beliren Direct Share'i kullanarak doğrudan kişilerle paylaşma avantajına sahiptir

görüntü tanımını buraya girin

 • Google Now on Tap görünene kadar Giriş düğmesini basılı tutun

 • Sol alt köşedeki paylaş düğmesine dokunun

( Buradan yukarıdaki resimler )

Moto X Play Power+ 'da Vol Dn çalışıyor


1
Arabirim şimdi değişti, ancak yalnızca basitçe "ekran görüntüsü al" derim veya yazarsam, Google Asistan uygun olacaktır.
xji

4

Bazı telefonlar, daha önce bahsedilen Galaxy S gibi yerleşik bir işleve sahiptir. Droid Charge'da, geri düğmesini basılı tutun ve eve basın. En yeni LG Android telefonlarda, ev tutun ve basın.

Ne yazık ki, tek evrensel yöntem bir bilgisayarla ekran görüntüsü almak için Android SDK'yı kullanmak. Bir ekran görüntüsü uygulamasını köklendirme ve kullanma birçok cihazda çalışır, ancak bazen çalışmaz ve ekran görüntüsü almanın en kolay yolu bu değildir.


1

Android 7.1.2'de HomeOK Google için uzun basın ve sesli komut verin Take Screenshot, yanıt verecektir All right, taking a Screenshot, touch to continue.

Dokunulduğunda ekran görüntüsü yakalanır ve ekran görüntüsünü paylaşmak için Direct Share menüsü görünür veya cihazınıza kaydedebilecek bir dosya gezgini (ES veya Solid Explorer gibi) varsa, bunu cihazınıza kaydetmek için kullanın

Bunun tek dezavantajı, çevrimiçi olmanız gerektiğidir


1
Ayrıca komutu da yazabilirsiniz.
xji

0

Benim için en az zaman alan yöntem USB OTG aracılığıyla klavyeyi kullanmak.
Ve sonra sadece Print Screen'e basın.


0

Xperia z5'te, sadece kilit düğmesini basılı tutuyorsunuz ve bu ekran görüntüsünü alma seçeneğini sunuyor.


Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.