Odin'de “BL”, “AP”, “CP” ve “CSC” terimleri ne anlama geliyor?


16

Telefonuma bir işletim sistemi indirmek için Odin'i kullanmaya çalışıyorum (Raspbian'ı koymaya çalışıyorum. Raspbian, bir ARM işlemcisi olan ahududu pi üzerinde çalışıyor, android telefonumda da bir tane var umarım işe yarıyor.) ( ISO dosyası çalışması? Deniyorum ve göreceğim)

Odin kullandığımda ben "BL" "AP" "CP" "CSC" bu dosya türlerini görmek ne onlar ??

hiçbir fikrim yok ama gerçekten bilmek istiyorum ve android telefonumun bir USB flash sürücüden önyükleme yapmayı seçebileceği bir BIOS gibi bir şey olup olmadığını bilmek istiyorum (bu gerçekten aptalca gelebilir.)

Telefonumun USB-OTG desteği var, ancak sürücülerin bir türüne bağlıysa, bir biosta çalışacaklar (android telefonlar varsa) lütfen yardım edin!

oh ve ben zaten telefonumu köklendirdim.


3
Raspbian'ın sihirli bir şekilde çalışacağına hala inanıyorsun - üzgünüm ama durum böyle olamaz. OS yükleyicisinin bir kopyasının çoğu bilgisayarda çoğu şeyi çalıştırabildiği PC OS'den farklı olarak, gömülü aygıtlar için yazılım (Pi gibi telefonlar ve kartlar dahil) birlikte geldikleri sürücülerde inanılmaz derecede sınırlıdır ve yalnızca hedef donanımlarını destekler. Ayrıca, üreticiler harici ve / veya imzasız (kendi başlarına) kaynaklardan önyüklemeye izin vermez (işleri tersine kilitlemek için çok çalışıyorlar).
Andy Yan

@AndyYan böyle bir şey yapmanın bir yolu yok mu? Yani temelde elinde bir bilgisayar var.

1
Yapmazsınız - üreticiler bunu kasten engellemez. Sadece en popüler telefonlar kilitlemeyi atlatmanın yollarını bulur ve bu daha da zorlaşır ve daha da nadir hale gelir (bu durumda Galaxy S7 / S7E'nin Qualcomm varyantları neredeyse yenilmezdir).
Andy Yan

@AndyYan duymak biraz üzücü ama her şey için teşekkürler !!! ALOT öğrendim :)

Yanıtlar:


15
  • CSC (Tüketici Yazılımını Özelleştirme) : Coğrafi bölgeye ve operatörlere özgüdür. Bu bölgeye özgü yazılım paketlerini, operatör markasını ve APN ayarını içerir.
  • PIT (Bölüm Bilgileri Tablosu): Yalnızca bölüm tablonuzu vidalarsanız veya bellenim bölüm tablosu düzenindeki bir değişiklik nedeniyle özellikle gerektiriyorsa gerekir.
  • BL (Önyükleyici): Adından da anlaşılacağı gibi, bu seçenek aygıtın Önyükleyicisini flaşlamak için kullanılır.
  • AP (Uygulama İşlemcisi veya PDA): Android.
  • CP (Çekirdek İşlemci): Biz buna Modem diyoruz.

Teşekkürler. Samsung Pay son kez Odin ile yaptığımda çalışmadı. O zaman sadece AP yaptým. Şimdi CSC de yaptı. İşe yarıyor. Samsung Pay + KNOX'un CSC'yi sadece AP değil, resmi statü sağlamak için de kontrol ettiğini varsayıyorum. Cevabınız için teşekkürler, şimdi biliyorum.
Rahul

9

Göre bu XDA-Developers forum sonrası ve bu Droidguiding makalesinde :

  • BL , önyükleyici anlamına gelir
  • AP , sistem bölümünü temsil eder (muhtemelen Android bölümünü temsil eder ); önceki Odin sürümlerinde buna "PDA" deniyordu
  • CP modeminizi temsil eder
  • CSC , Tüketici Yazılımını Özelleştirme anlamına gelir ; bu, Android cihazınızın coğrafi konumuna ve operatörüne göre aldığı özellikleri belirtir
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.