Açık kaynak el feneri uygulaması? [kapalı]


10

Yeni telefonumda, güvenlik nedenleriyle mümkün olduğunca Açık Kaynak uygulamalarına bağlı kalmaya karar verdim.

Bir Açık Kaynak el feneri uygulaması var mı?

En popüler el feneri uygulamaları ( 1 , 2 ) çılgın izinler istiyor: GPS, kamera, İnternet, GPS, SD kart ...

Açık Kaynak yoksa, en azından bir tane, yeni telefonum için herhangi bir nedenle mevcut olmayan bu gibi (beyaz ekran, parlaklık% 100, kilit ekranı) gibi çok basit olandan memnun olurum .


Ahizenizde stok ROM'u çalıştırıyor musunuz? CyanogenMod 7.x içine yerleştirilmiş el feneri uygulaması kesinlikle açık kaynak kodludur, ancak yalnızca yüklü CM7 ile çalışır. forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1001132
Chahk

Yanıtlar:
0

Renkli El Fenerinde aşırı izin görmüyorum . Evet, başlattığınızda ilk 10-15 saniye boyunca bir reklam gösterir (ekranın alt kısmında el feneri hala kullanılabilir). Ekran zaman aşımı, arka ışık ve kamera flaşı ayarlarını değiştirmek için gerekli olduğuna inandığım diğer izinler. Gerçekten ücretsiz bir sürüm yapmak zor olmamalı, ancak bir tane görmedim ve müdahaleci olmayan bir reklamla bir geliştiriciyi desteklemeyi umursamıyorum.


1
Bana paranoyak deyin ama "TAM İNTERNET ERİŞİMİ" zaten benim için aşırı ... Sanırım reklamlar için ihtiyaçları var. Ayrıca, ekran parlaklığını maksimuma ayarlamak için org.dyndns.devesh.flashlight uygulamasının "KÜRESEL SİSTEM AYARLARINI DEĞİŞTİRMEK" gerekmez.
Nicolas Raoul

2
@NicolasRaoul Tam internet erişimi reklamlı her uygulama tarafından kullanılır. El feneri uygulaması, ekran zaman aşımı gibi donanım ve değişen ayarları kullandığından, bazı telefonların veya uygulamanın bazı özelliklerinin bu izni gerektirmesi muhtemeldir. İsterseniz paranoyak olabilirsiniz, ancak çok daha fazla çaba gerektirebilir ve bazılarımızın günlük işleri vardır.
BMitch

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.