PC'den Android Telefon veya Android Telefon ile nasıl SMS gönderirim?


46

Bilgisayarıma metin mesajları yazmama ve SMS'leri doğrudan bilgisayardan telefonumdan göndermeme veya mesajları daha sonra kullanmak üzere telefona kaydetmeme izin verecek bir uygulama arıyorum.

Temelde Nokia PC Suite'in karşılığı gibi bir şeye bakıyorum.

DÜZENLE:

Google Voice yalnızca ABD’dir, en azından Hindistan’da çalışmaz ve aynı zamanda amacını da ortadan kaldırır (internet üzerinden geçecektir, neden, usb kablo / modem / wifi aracılığıyla mümkün olduğunda).
DesktopSMS iyi bir program, ancak nedense çökmesini sağladı.
PDANet benim için çalıştı.
Ama minik EasySMS'yi beğendim . Garip ve Windows 7 x64 için bluecove kütüphane kavanozu dosyasını değiştirmek zorunda kaldım, ancak bu kompakt (benim için bir endişe).


1
Evet, EasySMS'i de aldım, çünkü bir istemcinin kurulmasını gerektirmiyor ve dolayısıyla Linux altında da çalışıyor. Ancak uzun sms için tam sürümünü de satın almanız gerekiyor ..
matematik

Ben de sonunda EasySMS'e karar verdim .
İsmail

Yanıtlar:


12

Google Voice'unuz varsa, bu yolla SMS gönderebilirsiniz. Değilse , telefonda çalışan bir uygulama olan DesktopSMS ve bilgisayarınızda bir istemci uygulaması deneyebilirsiniz . Bu uygulama Market'te bulunmaktadır ve ardından PC istemcisini o siteden indirebilirsiniz.


Cevabınız için teşekkürler, ben denediğim programları ile soruyu güncelledik.
lalli 11

DesktopSMS sadece ücretsiz sürümde sms gönderebilir, ödeme yapmanız gerekiyor.
matematik

13

PDANet (bir bağlantı programı), telefonunuza USB veya bluetooth ile bağlandığınızda küçük bir masaüstü istemcisi aracılığıyla SMS göndermenizi ve almanızı sağlar

Mayıs 2015 itibariyle güncelleme: PDAnet görünüşe göre sms acentesini artık en son sürümünde sunmuyor.


Cevabınız için teşekkürler, ben denediğim programları ile soruyu güncelledik.
lalli 11

Sadece MAC ve Windows için :(
matematik

Herkes hala 2014 ve KitKat / Lollipop'ta çalıştığını onaylayabilir mi?
bizi

6

MightyText , telefonunuza bağlanarak Google Chrome'da metin mesajları oluşturmanızı, göndermenizi ve almanızı sağlayan bir Google Chrome uzantısı / Android uygulamasıdır. Bu nedenle, yalnızca gelen mesajları telefonunuzdan Chrome'a ​​iletir ve mesajları Chrome'dan telefonunuza gönderir.Bu MightyText olarak yeniden adlandırılmış gibi görünüyor.
Ben Creasy

5

MAXS (Modüler Android XMPP Suite), XMPP üzerinden SMS mesajları göndermenizi sağlar . Ayrıca, Android'in çeşitli yönlerini kontrol etmenizi sağlar, bir SMS / Çağrı / Pil bildirimi ve cevaplama sistemi içerir. Ek olarak, Android cihazınıza ve Android cihazınızdan dosya gönderip alabilir. Başka birçok özellik var.

XMPP'yi aktarım olarak kullanarak "masaüstü uygulaması" her XMPP İstemcisi olabilir. Özel bir masaüstü uygulamasına ihtiyaç duymadığından MAXS'in en büyük avantajlarından biri. Gelecekte bir tane olmasına rağmen.

Not: SSS'ye göre MAXS'a dahil olduğumu açıklamak zorundayım. MAXS açık kaynaklı bir GPLv3 lisanslı Android uygulamasıdır. Herkes katkıda bulunabilir.


2
MAXS, bildiğim kadarıyla tamamen merkezi olmayan bir SMS ve rehber ağ geçidi sağlayan tek Android uygulamasıdır. Aynı zamanda açık kaynaklı ve çok hafiftir. Başlangıçta UI oldukça çıplak olduğu için ayarlanması biraz zor olabilir, ancak aksi halde mükemmel (ve korunmuş!) Bir yazılımdır.
zopieux,

Açık kaynaklı çözümler arıyorum, bu iyi bir seçenek (+1). Ancak, uçtan uca şifreleme yoktur, bu nedenle güvenlik yalnızca seçtiğiniz XMPP sunucusu kadar iyidir. Aslında, geliştiriciler kurulum süresini daha da artıracak olan kendi XMPP sunucunuzu kullanmanızı önerir .
Sparhawk

3

MyphoneExplorer , masaüstünüzden doğrudan sms göndermenize yardımcı olacak bir masaüstü uygulamasıdır (telefonun usb tel / Bluetooth / wifi ile bağlanmasını gerektirir). Kullanımı çok kolaydır ve ayrıca diğer birçok özelliği [diğer özellikler için web sitesini kontrol edin]. Başlamak için web sitesinden masaüstü uygulamasını ve ayrıca ücretsiz piyasada bulunan android uygulamasını indirmeniz gerekir.


Harika bir uygulama - aynı zamanda metin mesajlarınızı PC'nizde arşivlemenizi sağlar, böylece bir şeyleri silmek
istemediğiniz bir kişiyseniz

Evet, sunduğu özellikler oldukça iyi.
Abhirup Manna

1

Go SMS Pro şimdi bir özellik olarak bunu sunuyor. Uygulamaya girdiğinizde, goChat'te bir hesap oluşturabilir ve Web Go SMSuygulamalar sekmesinde etkinleştirebilirsiniz . Bunu yaptıktan sonra, http://webchat.goforandroid.com adresinden gochat hesabınıza giriş yapabilir ve oradan txt yapabilirsiniz. Bu mesajı , telefonunuz üzerinden mesajı göndermeye çalıştığınız kişiye gönderir. Bu şekilde, telefonunuzdaki konuşmanın kaydı hala devam edecek, bu yüzden bir gün geriye bakıp, "dünyada neyden bahsettiğimi merak ediyor muydunuz?" Geri çekilmiyor muydum? ... "

Bundan hoşlandığım iki şey, telefonumu bilgisayarıma bağlamamı gerektirmemesi, internet üzerinden kablosuz hale getirmesi ve txt mesajlarını program yerine bir web sitesi aracılığıyla gönderdiğinizden, hiçbir şey yok. bilgisayarınıza yüklemeniz gerekir ve hangi işletim sistemini kullandığınız farketmez. Ek olarak, bu, yalnızca herhangi bir yazılımı yüklediğiniz bilgisayardan değil, herhangi bir bilgisayardan txt yapmanızı sağlar.


1

Veri planınızı değil normal SMS planınızı kullanan bir çözüm arıyorsanız, o zaman MightyText'i deneyin .

Mesajlarınızı yazıp yönetebileceğiniz bir web uygulaması var, ancak mesajlar aslında telefonunuzdan geliyor.


Aynı zamanda veri planını kullanacaktır, çünkü merkezi sunucuyla konuşmak için interneti kullanır. (Sadece birkaç kb olsa da)
Magnetic_dud,

1

Düzenleme 2014/07: Ben maxs geçtik. Cevabı burada görün

Orijinal cevap

GTalkSMS , XMPP (gtalk) üzerinden çalışan android-notifier için bir alternatiftir . Android'in çeşitli yönlerini kontrol etmenizi sağlar, bir SMS / Çağrı / Pil bildirim sistemi içerir ve Android telefonunuzdan SMS gönderip alabilir.

XMPP'yi taşıma olarak kullanarak, "Masaüstü Uygulaması" her XMPP İstemcisi olabilir. Özel bir masaüstü uygulamasına ihtiyaç duymadığından, GTalkSMS'nin büyük avantajlarından biridir.

Not: SSS’ye göre GtalkSMS’e katıldığımı açıklamam gerekiyor. GTalkSMS açık kaynaklı GPL lisanslı Android uygulamasıdır. Herkes katkıda bulunabilir.


0

Sms göndermek için Mobile Cloud kullanıyorum. cl4.mobi Kullanımı çok kolay ve telefon defteri yakında eklenmeli. Geliştiriciler, kullanıcıların telefonunuzdaki kişileri sitelerinde görmelerine ve bunları kullanmasına izin vereceğine söz verdi. bu yüzden sms göndermek için telefon numarası girmeniz gerekmez.


Bağlantıya ne dersin? Ve "telefon defteri yakında eklenmeli" derken neyi kastediyorsunuz?
ale

cl4.mobi Geliştiriciler, kullanıcıların telefonunuzdaki kişileri kendi sitelerinde görmelerine ve onları kullanmalarına izin vereceğine söz verdi. bu yüzden sms göndermek için telefon numarası girmeniz gerekmez.
user89344

Lütfen cevabınızı bu bilgilerle güncelleyin.
ale

0

Herhangi bir uygulama OLMADAN GERÇEK kolay bir şey yapmak istiyorsanız, SMS E-posta Ağ Geçidi kullanın. Servis sağlayıcılar temel olarak, eğer onlara bir e-posta gönderirseniz, mesajı kullanıcının telefonuna bir SMS şeklinde ilettiği özel ağ geçitleri kurar.

İşte format:

Kime: [10 basamaklı telefon numarası] @ [ağ geçidi e-postası]

Kimden: example@example.com

Beden: Blah.

"Blah", 10 haneli bir numaraya SMS olarak gönderilecektir.

Her Servis sağlayıcının farklı bir ağ geçidi vardır. Oldukça kapsamlı bir listeye sahip olan link: https://web.archive.org/web/20130225084136/http://www.mutube.com:80/projects/open-email-to-sms/gateway-list


1
İlginç bir alternatif, ancak alıcınızın hangi taşıyıcıyı kullandığını bilmenizi gerektirir.
ale
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.