İnternet özelliği olmayan bazı uygulamalar neden internet erişimi gerektiriyor?


22

Yüklemiş olduğum ya da düşündüğüm birkaç uygulama, açık bir internet özelliği olmasa da, internet erişimi gerektiğini söylüyor. En şaşırtıcı olanlardan biri basit bir pusula uygulamasıydı.

Bu neden?

Yanıtlar:


19

Genellikle uygulamalar, reklamlar, analitik veriler veya hata raporları / yığın izleri geliştiriciye geri göndermek için internet erişimi gerektirir.

Diğer nedenler, Google’ın lisans sunucularını Android market alımlarıyla yasal uygulamaların geçerli kopyalarını doğrulamak için kullanmayı içerebilir (Google’ın lisans sunucuları CHECK_LICENSE iznini kullanır). Benzer şekilde, bazı geliştiriciler (Google'ın uygulanmasından önce) kendi anahtarlarını ve lisans sunucularını üretir.

Örneğin , bir devirmeli hesap makinesi uygulamasının geliştiricisiyim . Flurry yoluyla bana analitik veri göndermek için internet iznini gerektirir . Bir gün bu uzaktan yığın izleme programını daha ayrıntılı hatalar için eklemeyi planlıyorum (ancak henüz uygulamam herhangi bir hata / hata üretmediği için henüz yapmadım). Ancak bu bilgilerin değeri internet iznini istemeye değer. Uygulamamı Android işletim sistemi kullananlar ve uygulamamı kullanan en popüler telefonların ne kadarını tam olarak görebiliyorum. Ancak, bana bu bilgiyi göndermemeyi seçtikleri takdirde, kullanıcılara ayarlarında bir "vazgeçme" veriyorum.


5
Uygulamalar, İnternet izni yerine Google'ın lisansı için CHECK_LICENSE iznini kullanır.
Dan Dyer

@Danan o zaman düzeltildi stand, bunu işaret için teşekkürler.
Bryan Denny
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.