Durdurma uygulamalarını kullandıktan sonra zorlamak iyi bir fikir midir?


22

Kullanmayı bitirdikten sonra kendimi her uygulama için zorla durdurmayı buluyorum . Bu iyi bir uygulama mı? Bunu yapmanın herhangi bir performans veya güvenlik yararı var mı? RAM'den çıkmak için zorla bir uygulamayı durdurmak gerekli midir?


9
Sizinle benzer bir alışkanlığım var, ama RAM yerine pil ömrü ve gönül rahatlığı (sürekli bildirimleri bozma) için. IMO, RAM’i zorlamak, özellikle “önbelleğe alınmış” (“çalıştırılmamak”) durumundan çıkmak, güç tüketimini / süresini artıracak. Çoğu uygulamayı çok dikkatli kullanıyorum, böylece umursamıyorum.
Andy Yan,

Yanıtlar:


25

TL; DR:

Hayır, bu iyi veya tavsiye edilebilir bir fikir değil.

Açıklama ve bazı arka plan:

Durdurma uygulamalarını zorlamak "rutin kullanım" için değil, "acil amaçlar" için tasarlanmıştır (örneğin, bir uygulama kontrolden çıktıysa ve başka türlü durdurulamıyorsa veya bir sorun önbelleğe almanızı ve yanlış bir işlemden veri silmenizi sağlıyorsa) Uygulama). Genel olarak konuşursak, ne "performans arttırıcı" ne de "RAM optimizer" dir.

Çoğu durumda, pil ömründen de tasarruf etmez, ancak pili daha da hızlı tüketir. Uygulamalar yalnızca simgesine dokunduğunuzda başlamaz, aynı zamanda niyetler veya yayınlar yoluyla da başlayabilir (örn. Pil zayıf, ağ değişti, USB cihaz bağlı - ama daha birçok konuda). Bu nedenle “zorla durdurduğunuzda”, bir sonraki başlangıcında, hala depoda bulunan “son durumuna” geri dönmek yerine, bir “tam giriş” (depolama (lar) ve ağdan yükleme) yapmak zorunda kalacaktır. RAM (sistemin boşaltması gerekmediği sürece - bu süreçle ilgili ayrıntılar için oom-öncelikli etiket-wiki sayfamıza bakın ) - Andy'nin sorusundaki yorumunda "yükleme gücü tüketimini / zamanını artıracak" olarak tanımladığı şey.


1
Bu aynı zamanda iOS için de geçerli midir? Yoksa bu, Farklı Sor'a ayrı bir soru olarak mı sorulmalı ?
Stevoisiak

2
@StevenVascellaro Kesinlikle ayrı bir soru.
Matthew

Ayrıca, bir etkinlikten / uygulamadan tamamen çıktıklarından emin olmak isteyen kullanıcıların, ana sayfa düğmesi yerine geri düğmesini kullanmaları gerektiğini, çünkü ana sayfa düğmesini kullanmanın çok görevli amaçlar için arka planda çalışmasını sağlayabilir.
oldmud0

@ oldmud0: "Çalışıyor" değil, durur. Ama kalır, evet.
Mooing Duck

Bazı uygulamalar oldukça düzenli bir şekilde yanlış davranıyor - örneğin, resmi youtube müşterileri, bazı haberciler. Pili boşa harcayarak arka planda bazı hatalı şeyler yapmaya devam etmeleri mümkün mü? Yaptıklarını hissediyorum (herhangi bir istatistik ile desteklenmese de) güçlü ...
Headcrab
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.