Android cihazımda ☺ veya ♥ gibi özel sembolleri normal karakter olarak nasıl yazabilirim?


25

☺ veya ♥ gibi Samsung Galaxy SII'mde nasıl özel semboller yapabilirim?


1
Bilginize, ilk karakter benim için ICS'de görünmüyor, bu yüzden bunları kullanırken dikkatli olmalısınız.
RR

Sanırım, karakterleri yazmamak, karakterleri girmek ya da girmek anlamına geliyordu. Ben başlık üzerinde düzenleme önerdi.
kmonsoor

1

Yanıtlar:


15

Bunlar aslında bilgisayarınızda kolayca yeniden oluşturabileceğiniz Unicode karakterler: Klavyeyle “BEYAZ DAYANIKLI YÜZ (U + 263A)” nasıl alabilirim?

Android platformu unicode ve karakterlerini destekliyor, ancak Android ROM'unuzla birlikte gelen yumuşak klavye muhtemelen istediğiniz tüm simgeleri taşıyamayacak.

Yazılım klavyenizdeki bazı sembollere / karakterlere uzunca tıklandığında, size ek sembol seçenekleri sunmak için genişleyen anahtar açılır penceresini göreceksiniz, ardından yazdırmak için parmağınızı sürükleyip bırakın.

Bazı 3. parti klavyeleri (GO-Klavye gibi) takmanız, daha fazla sembole erişmenizi sağlar.


7

En kolay, pratik yolu, bu sembollerin Google Arama Unicode Adları ve onları kopyalamak (örn ☺ edilir BEYAZ YÜZ GÜLEN ♥ ve bir Siyah kupa ). Bunu sık sık yapmanız gerekiyorsa, 3. parti bir klavye almak istersiniz.


Onaltılık kod ile yapan bir klavye tavsiye eder misiniz? Sadece play.google.com/store/apps/details?id=uk.co.cwd.unicodekeyboard’u bulabildim ancak ödemesi yapıldı. Yapıştırma kopyalanacak karakteri bulan başkaları da var ama pek pratik değil.
Ciro Santilli,


2

Ben manifatura için google klavye kullanın. Bu klavye için, sadece sembollerin altından sağa, düz bir dikey çizgi var. (bu çapa gibi) braketlerin altında. Şuna bas, kalp şekli belirecek ...


2

Klavyeyi etkinleştirin (örneğin, herhangi bir tür eylem gerçekleştirerek)

Sembollere git.

Bu düğmeye uzun basın ; Bu göreceksiniz: ♥♣♠♦♪.
Uzun basın *, yazabilirsiniz .


2
"Simgelere git" başlığını açıklayabilir misiniz? Yoksa bu Samsung kullanıcıları için özel ve açık bir şey midir? Ben ICS çalışan benim HTC üzerinde adımları izleyin çalıştı, ancak 1. adımda takılıp
Izzy

Bence evrensel. Lenovo ile yaptım. Zaten yüklü GBoard (google klavye) uygulaması var, gerekip gerekmediğini bilmiyorum. Daha fazla sembol göstermek için sol alt köşedeki? 123 tuşunu tıklayın. Ardından, daha fazla sembol göstermek için = / <tuşuna tıklayın. Gereken noktayı ilk satırda bulacaksınız
ihebiheb

1

Bir not almak ve tasarruf ★ ☆ ♥ ☻☺☻ ™ ✽ ッ ツ ♨✆ ★★★★★ ♥


6
Daha sonra kopyalamak / yapıştırmak için "buraya girdiğim bu az sayıyı kopyalamaktan çekinmeyin" gibi görünüyor. Genellikle iyi bir çözüm değil.
ce4

1

(Hala) bir Motorola Atrix 2'deki ortalama ICS'yi (4.0.4) kullanıyorum. Standart Motorola klavye girişindeki Symbols klavyelerine gidersem ve herhangi bir sembol tuşuna uzun basarsam, mavi renkli bir dikdörtgen simgesi ve o tuştan başka simgeler bulunup bulunmadığı. Bu başlangıçta sembolün sağ alt köşesinde bir üç nokta (üç nokta: ...) ile gösterilir. Başka sembol yoksa, hiçbir üç nokta görünmez ... Biraz daha bekleyin, sonra diğer semboller yeni mavi bir dikdörtgen şeklinde görünecektir. Basitçe istediğiniz sembole kaydırın. Yararlı sembollerin çoğu İkinci semboller klavyesinde bulunur, bu nedenle [? 123] tuşuna, ardından [= \ <] tuşuna basın ve Evet, Kalp (şüphesiz siyah olanı) tuşunun altındadır.


0

Klavyeyi yatayya bırakırsam, mikrofon tuşunu basılı tutun - bir seçenek olarak ifadeler alıyorum. (Samsung G4)

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.