Unutulan kilit düzeninden kurtarma


Yanıtlar:


31

Deseninizi 5 kez yanlış girerseniz, Android kilitleme ekranını kilitler, böylece 30 saniye boyunca daha fazla desen çizemezsiniz (bu, kaba zorlamayı önlemek içindir) ve girdiğiniz deseni sıfırlamanıza izin verecek bir düğme görünecektir. Google Hesabı e-postası ve şifresi.

Soldaki resim kilit ekranının normal olarak göründüğü şeklidir, desene 5 kez yanlış girdikten sonra, alt kısımda başka bir düğme belirir.

görüntü tanımını buraya girin görüntü tanımını buraya girin


1
Bu harika, bunu bilmiyordum.
Matthew

Bir çok desen denedim ve birkaç kez ekranı kilitledim ancak google e-posta kullanarak modeli sıfırlamanıza izin verecek bir düğme göstermedik.
Melissa Bray,

@Lie Ryan Desenleri çok denedim ve kilit ekranını aldım ancak deseni sıfırlamanıza izin verecek bir düğme gösterisi görmedim. Hala kilitli!!!
Melissa Bray

1
@MelissaBray: Google Hesabınızı cihaza kaydettiniz mi? Yapmamış olsaydınız fabrika ayarlarına sıfırlama gibi daha yaygın seçenekler düşünmeniz gerekebilir. Sizi kurtarmaya götürecek tuş birleşimini bulmanız gerekir; Yaygın bir tuş birleşimi güç + sesi artırma / azaltma işlevidir, ancak bulamıyorsanız , internette tablet hakkında çok fazla bilgi olmadığı için muhtemelen üretici desteğine başvurmalısınız .
Yalan Ryan

4
<rant> veya "X tabletin izlenimi" ile ilgili bilgilerin miktarı nedeniyle tablet hakkında fazla bilgi bulamıyorum. IMO üreticileri, tabletlerini adlandırırken bu tür sorunları dikkate almalıdırlar. </rant>
Lie Ryan


3

Maalesef, cihazdaki tüm verileri silecek bir fabrika ayarlarına sıfırlama yapmanız gerekecek (eğer varsa, SD kartı yalnız bırakmalıdır).

Bunu, cihaz önyüklenirken cihazdaki bazı düğmelere basılı tutarak girdiğiniz kurtarma modundan yapabilirsiniz. Cihazların hangi butonlara sahip olduğunu bilmiyorum.

Diğer bir yöntem de Android SDK'yı ve tabletin sürücülerini bilgisayarınıza kurmak, aygıtı bağlamak ve komut isteminden aşağıdaki gibi bir şey yapmaktır (yol değişebilir):

cd C:\Program Files\Android\android-sdk\platform-tools
adb shell wipe data

Düzenleme: Çevrimiçi görünüme göre, adb reboot recoveryişe yarayacak olsa da kurtarmaya girecek bir düğme birleşimi olmadığı anlaşılıyor . Eğer SDK'yı yükleyecekseniz, yine de yukarıda yayınladığım wipe komutunu kullanabilirsiniz.


Sıfırlama düğmesine birkaç kez bastım ancak ekranın kilidini açmıyor. Hiçbir şey ona çarptığım zamanları değiştirmiyor. Başka ne yapacağımı bilmiyorum .....
Melissa Bray

@MelissaBray Peki cevabım başka bir yöntem içeriyor: P
Matthew 21

1

Fabrika ayarlarına sıfırlama yapmak için ses kısma düğmesine ve güç düğmesine aynı anda basın, ardından ekrandaki talimatları izleyin.


1
Bu tablet için işe yarayacağından emin misin? Öyle olmadığını okudum.
Matthew

1

Motorola Cliq'umda (eski bir telefon), bellenimi yeniden yükleyebildim ve telefonum tamamen kilitlendi. Sistem ayarlarımın bir kısmını sildi, ancak cihazdaki tüm uygulamalarım, verilerim ve dosyalarım hala oradaydı.

Test olarak, yeni telefonumu da (LG Motion 4G, Android 4 ICS) yeniden açtı ve şifre kilidini korudum. Yine de, benim tahminime göre, özel hazırlanmış bir update.zip dosyasıyla şifreyi silmenin bir yolunu bulabilirim. (Burada, Gingerbread'teki pin ve jest şifresini silmek için update.zip dosyasını oluşturan bir link ve ICS telefonum için de işe yarayacak gibi görünüyor).
http://www.garage4hackers.com/f54/reset-android-pin-pattern-lock-using-flashable-zip-tested-gingerbread-2630.html

Bu bazı insanları paranoyak yaparsa, buradaki ders, tüm verilerinizi uzaktan silmenizi sağlayan bir uygulama oluşturmaktır. Bir cihaza fiziksel olarak sahip olan bilgili bir kişi şifrenin varlığı ile durdurulmaz.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.