Samsung Galaxy S cihazımdaki ürün yazılımını pencere kullanmadan nasıl yükseltebilirim?


20

Samsung şimdiye kadar android dünyasının geri kalanı gibi havadan değil, sadece Windows yazılımı Kies'i kullanarak güncellemeleri yayınlıyor.

Windows olmayan kullanıcıların bu güncelleştirmeleri alabileceği bir şekilde var mı?

Yanıtlar:


4

Sanal bir makine alırdım ve güncellemeler için pencereleri çalıştırırdım. Eğer yanıp sönme konusunda rahat değilseniz muhtemelen sizin için en kolay olacaktır. Genellikle Samsung için ROM'lar Odin paketleri olarak çıkıyor (sanırım yanıp sönen Samsung için kullanılan program).

Galaxy on XDA forumu, başlamanız için bir sürü kaynağa sahiptir. http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=665

Yukarıdakiler size yardımcı olmazsa, özel bir kurtarma kullanabilirsiniz. ClockworkMod Recovery bugün güncellendi. Http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=734166 adresindeki adımları izleyin . Bununla, topluluk bunları sdcard'ınızdan update.zip olarak yayınladığında Samsung'un güncellemelerini flash edebileceksiniz.

Bu cihazınızda kök GEREKİR, ancak muhtemelen Windows olmadan tek çözümdür. Bununla başlamadan önce oturun ve forumdaki kaynakları okuyun. Yanlış bir bellenimin yanıp sönmesi telefonunuza zarar verebilir. Telefon sürümünüzün farkında olun. Yukarıdaki kılavuz Galaxy S i9000 International sürümü içindir.


2
Bu yüzden linux tabanlı telefonumu güncellemek için windows vergisini ödemek zorundayım. Hayır teşekkürler.
trampster

1
Aslında, ClockworkMod kurtarma bugün istikrarlı gitti. Yazımı güncelleyeceğim.
anders

Adım 2 "Flash Kurtarma" ne anlamıyorum. bağlantılı ClockworkMod talimatları anlamına gelir. Lütfen açıklar mısın?
imz - Ivan Zakharyaschev

1
@imz - Elbette! Yanıtladığınız eski gönderi :) Odin'i açmanız gerekiyor ve PDA kutusunda recovery.tar.md5 dosyasını seçtiniz. Yine de Galaxy S'niz için daha yeni bir kurtarma ve rom almalısınız. 2 yıl içinde işler çok değişti. 1.bp.blogspot.com/-PPIbHmU2G4M/UAw2OOtr3mI/AAAAAAAAAes/… .
anders

7

XDA'daki Galaxy S Flash / Root / ADB / ROM rehberinden geçerek şunu fark ettim:

  1. Linux / OSX kullanıyorum. Ürün yazılımımı yine de yanıp sönebilir miyim? Pencereleri yüklemem gerekiyor mu?

Linux kullanıyorsanız, Windows'u yüklemenize gerek yoktur. Odin'i sanal bir makinede çalıştırabilir veya alternatif olarak Benjamin Dobell tarafından Heimdall'ı kullanabilirsiniz. Heimdall Linux üzerinde doğal olarak çalışır ve iyi test edilmiş bir sürüm haline gelmiştir.

Bizi buraya götüren Heimdall - Çapraz Platform Açık Kaynaklı Yanıp Sönen Yazılım :

Heimdall nedir? Heimdall, ROM'ları Samsung Galaxy S telefonlarına flash yapmak için platformlar arası açık kaynaklı bir yardımcı programdır.

O nasıl çalışır? Heimdall, indirme modunda bir cihazla etkileşim kurmak için Odin ile aynı protokolü kullanır. Heimdall'daki USB iletişimi, popüler açık kaynaklı USB kütüphanesi libusb-1.0 tarafından gerçekleştirilir.

Heimdall hangi platformlarda çalışıyor? Linux, OS X ve Windows (XP, Vista, 7 vb.)

Heimdall hangi Galaxy S varyantlarıyla test edildi? Heimdall'ı İngiltere'den bir Galaxy S GT-I9000 (8 GB) ve Avustralya'dan Galaxy S GT-I9000 (16 GB) ile test ettim. Şu anda test etmek için başka cihazlara erişimim yok, ancak topluluk üyeleri AT&T Captivate için de düzgün çalıştığını onayladı.

Umarım bu bize yardımcı olacaktır!

Açıkçası bu, Samsung'un Odin yazılımının etkili bir şekilde yerini almasına rağmen, ROM'larını internetteki çeşitli yerlerden alıp, Kies'in aksine oldukça özel bir şekilde yanıp sönen insanlara karşı daha tasarlanmıştır. hemen hemen tak ve çalıştır.


Böyle bir şey olduğunu görmek güzel. Bir sonraki güncellemede, bunu bir deneyeceğim.
mru

Diğer bilgisayar (GNU / Linux çalıştıran) ARM ise başka bir sorun daha vardır. Diğer bilgisayardan gelen USB kablosuyla yeni bir işletim sistemini Samsung Galaxy S'ye flaş etmek heimdalliçin ARM gibi bir şeye ihtiyacım var . Önceden oluşturulmuş mevcut indirmeler arasında değil, ARM için oluşturmaya çalışmak zorunda kalacak ... Bu mümkün mü?
imz - Ivan Zakharyaschev

@imz bir azınlık işletim sistemi azınlık donanım üzerinde çalışan, sanırım diğer meraklıları aynı koşulların aynı kombinasyonu ile sizinle aynı sorunları vurmak olmadıkça, muhtemelen kendiniz çok şey yapacaksınız.
GAThrawn

Tamam, ayrı bir soru ortaya koydum: ARM için satın almak heimdallmümkün mü? Ya işimin sonucu ya da başka birinin keşfi bunun cevabı olacak.
imz - Ivan Zakharyaschev

2

Güncellemeye doğrudan bağlantısı olan birini veya başka bir yeri bulabilirseniz, mobil tarayıcınızı kullanarak muhtemelen SD kartınıza indirebilirsiniz. Galaxy S'nin Kurtarmanıza ulaşması için anahtar kombinasyonların ne olduğundan emin değilim, ancak bazı web aramalarında nasıl yapılacağını öğrenebilirsiniz. Kurtarma'ya girdikten sonra güncellemeyi yanıp sönebilirsiniz. Tüm bunları diğer Android telefonlarda nasıl çalıştığına dayandırıyorum, ancak aslında bir Galaxy S varyantında yapıldığını görmedim. Bu siteyi Samsung Firmwares için deneyebilirsiniz: http://www.samfirmware.webs.com/


İlginç ... Ayrıntıları bilmek istiyorum, hatta bu olası yol hakkında belirli bir soru sordum: işletim sistemini bir USB kablosu bile olmadan yeniden yükleme - android.stackexchange.com/q/27765/13117 .
imz - Ivan Zakharyaschev
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.