Adb kabuğunun Ctrl + C üzerine çıkması nasıl önlenir


11

adb shellCihazımın içine girdiğimde (Windows masaüstünden) ve orada bir komut çalıştırdığımda, bazen bu komutu sonlandırmak istiyorum. Bunu yapmanın standart unixy yolu Ctrl+Ctuş kombinasyonudur. Ancak, bunu yaptığımda, bütün adb shellsona erer.

Kabuğun kendisini değil, yalnızca kabuğun içindeki geçerli programı nasıl sonlandırabilirim?


<kbd> Ctrl </kbd> + <kbd>] </kbd> 'nin işe yaradığını iddia eden bir forum gönderisi okudum, ama hiç şanssız denedim. Kilometreniz değişebilir. SIGINT'i yakalamadığından adb geçişi Ctrl-C'yi açmanın bir yolu yok gibi görünüyor. Standart Ctrl-V yöntemi Ctrl-C için işe yaramıyor gibi görünse de Enter'a ^Jmaalesef dönüştü.
Matthew

Yanıtlar:


13

Bu tür bir geçici çözüm buldum (en azından köklü bir telefon için). Bir telefon köklü ise busybox, büyük olasılıkla yüklüdür. sttymeşgul kutusunun bir parçasıdır.

stty giriş ^ x

Yeniden Tanımlıyor Ctrl+ Xönceden ne gibi bir mola komutu olarak hareket etmek Ctrl+ C.


3
Bu oldukça harika.
Matthew

5

Alt- NumPad 3+ Enterbenim için çalışıyor. Alt- NumPad 0- NumPad 3+ Enterayrıca çalışır ve "^ C" görüntüler.


3

i topsüreci durdurmak ve hala bu sırayla yazarak kabuk kalmak mümkün oldu :

C

CTRL+Z

CTRL+M

Eğer bu kombinasyonların 3ünü de yazmamış olsaydım durmaz ve kabuktan çıkmak için CTRL+ Cyapmak zorunda kalırdım. Bunu sadece farklı tuş kombinasyonlarını deneyerek buldum ve kazara buldum. YMMV


Ctrl + Z bir işlemi askıya alır, örneğin daha sonra kill veya killall ile öldürmeniz gerekir. Bu geçici çözüm ... gerçi daha iyi bir şey daha
haimg

i "çıkış" ne zaman sonra fark ettim. komik bir şey, o bir şey yaptım ctrl + z değildi, ben ctrl + m yapana kadar aslında kabuk geri gitmedi ve ben ilk "c" yazmadım, hiçbir şey yapmadı.
Ryan Conrad

Bu (denedim benim için çalışmıyor vmstatdeğil topgerçi). İlginçtir, ben bastığınızda Ctrl-Zo görünüyor hiçbir şey olmuyor ama aslında benim girdi başlar adb düz, Windows kabuğuna değil, yeniden yönlendiriliyor gibi. adb çıktı (vmstat itibaren) kabuk penceresinde görünmeye devam ediyor ama yazabilirsiniz cd C:(örneğin) ve Windows kabuğunda yürütür. Daha sonra basarsam Ctrl-Cçıkış durur ve perde arkasındaki Windows kabuğuna yazdığım komutu görürdüm. Çok garip!
Matthew

3

Ctrl+ \ardından Entergenellikle iyi çalışır.

Bu, bir sunucu için uygun olmayan bir SIGQUIT sinyali gönderir (örneğin bir çekirdek dosyayı döker) ancak bunun bir Android telefon / tablette (varsayılan olarak bir çekirdek dosyayı dökmeyen) kullanmanın bir sorun olduğunu düşünmüyorum ). Çoğu durumda çalışan kolay çözüm.


3

Windows'da, sayısal tuş takımıyla [Alt] + [3] tuşlarını girebilirsiniz (daha sonra enter tuşuna basmayı unutmayın).
Bu, kabuğa [Ctrl] + [c] gönderir, böylece geçerli komutu sonlandırır:

D: \ Android> adb kabuğu
$ kedi
kedi
♥
^ Cı

$ exit
çıkış

D: \ Android>

[Alt] + [3] 'ün Windows'ta ETX-Byte'a eşit olan ASCII-Char ♥' yı ürettiğine dikkat edin.
Ayrıca bir kalp görüntülemek için pencereleri kullanmazsanız [Alt] + [0] - [3] tuşlarına da basabilirsiniz (sayısal tuş takımında [0] ve [3] tuşlarına basarken Alt tuşunu basılı tutun);)

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.