Alternatif bir klavye uygulaması yüklediysem “Android klavyeyi” güvenle kaldırabilir miyim?


9

Potansiyel olarak Kötü bir Fikir (tm) biliyorum, ama beni dinle.

Bir HTC Desire cihazım var ve dahili depolama alanı Cyanogenmod 7.1 ile ciddi şekilde sınırlı (150 MB, zar zor). Birlikte verilen klavyeden tamamen memnun değilim ve Swiftkey X Klavye'yi denedim , büyük bir memnuniyetle. Şimdi, klavye uygulamaları kullanıldıklarında SD karta yüklenemedikleri için, bu değerli dahili alanın 15 MB'ından fazlasını kaplıyor ve yükleyebileceğim uygulama sayısını ciddi şekilde sınırlıyor.

Swiftkey'i bir sistem uygulamasına dönüştürebilir ve ROM'a entegre edebilirim ve bundan sonra Android Klavye'yi dondurup kaldırabilirim - Titanium Backup'ı kullanarak. Doğal olarak, önce sormadan denemek için çok istekli değilim, çünkü felaketle sonuçlanabilir.

Yani, sorum gerçekten:

Alternatif bir giriş yöntemi uygulamam varsa Android klavyeyi kaldırabilir miyim ?


Hayır öneririm. HTC Desire cihazında daha fazla yer edinmenin başka bir yolu, SD Kartınızın bir kısmını daha ağır dahili bellek klasörlerinden biri olarak bölmek için bir uygulama kullanmak ve bu şekilde biraz yer kazanmaktır. Net çevresinde bu konuda birkaç rehber vardır.
Raul Marengo

@Ramengo: Evet, bunların farkındayım, ama bu tür manipülasyonlar kalbin zayıflığı için değil. Ayrıca, SD kartlar kısa süreli uçucu depolama için uygun değildir ve daha hızlı yıpranabilir - Net, hatta belki de Android-SE'de bu etki için yayınlar gördüm.
Martin Tapankov

Biliyorum, klavyeyi kaldırmak kalbin zayıflığı için de değil, bu tür bir caddeyi düşünmenin sakıncası olmayacağını düşündüm;).
Raul Marengo

Yanıtlar:


7

Merhaba Martin Tapankov: Evet. Telefonunuza zaten alternatif bir IME (Giriş Yöntemi Düzenleyicisi) yüklediyseniz, stok Android Klavye uygulamasını kaldırmak güvenlidir. SADECE BİR tercih edilen IME'yi seçmek için "Ayarlar-> Yerel ve metin-> Metin ayarları-> Giriş yöntemini seç" e gidebilir ve ardından IME'nizi otomatik olarak aldığından emin olmak için telefonunuzu yeniden başlatabilirsiniz. Tercih ettiğiniz IME uygulamasını SD karta yüklememeniz veya SD karta taşımamanız gerektiğini lütfen unutmayın, çünkü telefonunuz yeniden başlatıldıktan sonra varsayılan IME Android klavyeye geri dönecektir (hala stokta Android Klavye uygulaması yüklüyse) veya telefonunuz çok fazla ForceCloses gösterin (stok Android Klavye uygulamasını kaldırdıysanız). İyi şanslar!

Bilginize, bunu daha önce bir donanım kaydırmalı klavyesi ile birlikte gelen Samsung Galaxy S Epic 4G (SPH-D700) cihazımda yaptım, bu yüzden risk faktörüm sizinkinden çok daha küçüktü. :-)


Sadece teğetsel bir yorum - ayarlarda yazım denetimini kapatmak gerçekten "Android Klavye AOSP" CPU kullanımı (% 20'den temelde% 0) kesilmiş olabilir, çünkü 2000 kişilerimi aşırı taradığı için? Fikrim yok.
PJ Brunet
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.