Bu “gölgenin” adı nedir ve amacı nedir?


18

Chrome tarayıcıyı (veya FireFox) aşırı sola, sağa veya yukarı kaydırdığınızda, bu gölgeyi (daha iyi bir kelime istemek için) gösterildiği gibi birkaç saniye görürsünüz

resim açıklamasını buraya girin resim açıklamasını buraya girin

Adı nedir ve amacı nedir? (Ne olduğunu bilmediğim için Google olamaz :)

Moto X Play'de ve bazı yeni telefonlarda bildirilen jöle kaydırma değil


1
Bunun, Stack Exchange'in kendisi ve Nova Launcher gibi diğer uygulamalarda olduğunu görebiliyorum. Merakla, fenomen K-9 Mail gibi "rétro" uygulamalarında kendini göstermiyor, bu yüzden Google'ın Materyal Tasarımının estetik bir tuhaflığı olarak tanımlamaktan çekiniyorum.
Ölüm Maskesi Satıcısı

Yanıtlar:9

Daha önce de belirtildiği gibi, bu grafiksel "gölge" efekti Edge Glow rengidir ve Google'ın malzeme tasarımının bir parçasıdır.

Google tarafından malzeme tasarımının tanıtılmasından sonra birçok yeni kullanıcı arayüzü öğesi tanıtıldı. Malzeme tasarımı, sentetik doğal olmayan fenomen yerine gerçek dünyadaki renklerin ve nesnelerin etkileşimine ve hareketine dayanır. Bazen maddi estetiğimize ayak uydurmaya çalıştığımızda dağınık oluyor. Bunun en popüler örneği kenar parıltı rengidir.

Etki, dondurma sandviç (api 14) android sürümünde tanıtıldı. Materyal tasarımının estetik çekiciliğinin bir parçası. ListView, RecyclerView, ScrollView ve NestedScrollView öğesinin kenar ışıma rengi, stilde bildirilen vurgu rengi tarafından yönetilir.

Kaynak


Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.