LED el feneri uygulamalarını kullanmaktan endişe duyuyor musunuz?


12

Her zaman el feneri uygulamalarını, özellikle de LED ışıklarını kullananları merak ettim: LED'lerin ömrünü kısaltma riski var mı? Ben bir uygulama ("ASettings") bunu yaparak "telefonunuza zarar verebilir" bir uyarı verdi fark ettim ... bana ampul yakmak daha da uğursuz geliyor. LED'lerin başlamak için çılgın bir uzun ömrü olduğunu düşündüm, bu yüzden endişelenmem gerekiyor mu?

Yanıtlar:


17

Burada AndroidForum'larda bu konuda gerçekten iyi bir tartışma konusu var .

Kısacası, LED'lerin ömrü uzundur (20k + saat?). Bu yüzden endişe gerçekten LED'lerin yanmıyor (uzun bir süre sonra, sonuçta çıktı miktarını kaybetmeye başlayacak ve parlaklıkları azalacak).

Asıl endişe LED'e çok fazla voltaj vermemek ve aşırı ısıtmaktır. Başka bir endişe, pilinizin aşırı ısınması olacaktır (pilin LED'e güç vermemesinden kaynaklanan ısı dağılımı nedeniyle).

Kısacası, LED'i yalnızca yarım saatten daha kısa süreler için kullanıyorsanız, iyi olmalısınız. Daha uzun süre kullanmanız gerekiyorsa, gerçek bir flaş ışığı alın. :)


Belirli bir LED için voltaj hemen hemen sabittir, ışık miktarı ve ısı LED'den geçen akım tarafından belirlenir.
starblue

@BryanDenny Bir necroQA zamanı. "Uzun bir süre sonra ..." dan bahsettiniz mi, ne kadar sürdüğüne dair bir fikrin var mı?
RockPaperLizard

@rockpaperlizard çok aşamalı bir süreç ve gerçekten fark etmeyeceksiniz. On binlerce saatten bahsediyoruz. Bir ampul kullanım ömrüne (20k, 50k, vb.) Ulaştığında, çıkış muhtemelen orijinal (yeni ampul) çıkışın% 70'i veya daha azı gibi bir şey olacaktır.
Bryan Denny

1
@BryanDenny Çok teşekkürler. Strobe olarak kullanmak (30Hz-50Hz'de tekrar tekrar yanıp sönmek) herhangi bir şeyi değiştirir mi, yoksa LED'in yarısı daha iyi olduğu için bu aslında daha mı iyidir?
RockPaperLizard

@RockPaperLizard Emin değilim. Elektronik yığını değişim sitesi için daha iyi bir soru olabilir. LED ışığının daha az bir süre açık kaldığı için flaş lambasında ışık kullanmanın daha iyi olacağını varsayabilirim.
Bryan Denny

7

LED'lerin uzun bir ömrü vardır (LED'in türüne bağlı olarak 35K-50K saat), ancak sorun ısıdır. LED'lerin flaş (ultra kısa süreli) olarak kullanılması amaçlanmıştır ve muhtemelen çok sağlam ısı yönetim sistemlerine sahip değildir. Her telefon farklı olacak. Birkaç dakika boyunca bir el feneri olarak kullanmanın iyi olduğunu söyleyebilirim, ancak bunun ötesinde, LED'in türüne ve telefonun diğer donanıma göre konumlandırılmasına bağlı olarak LED'e zarar verebilecek aşırı ısınma riskiyle karşı karşıya kalırsınız. ve muhtemelen diğer bileşenler.


1

LED'imi kamera çekimleri ve ışıklar için kullanıyorum ve neredeyse her gün yapıyorum ve yaklaşık 3 aydır telefonumu (myTouch Slide) aldım. Hiçbir şey olmadı. Eğer hevesli bir kullanıcıysanız, bununla dışarıdan ilgilenmelisiniz.


0

Telefonumun ledlerini önceki iki telefonumla yaktım. Muhtemelen bu uygulamalar yüzünden. El fenerini hiç beş dakikadan fazla sürekli kullanmadım.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.