Kilitli bir ekranda görüntülenen SMS önizlemesini nasıl devre dışı bırakabilirim?


11

Her SMS alındığında kilitli bir ekrana sahip bir Android cihazında (önemliyse HTC Desire S), önizleme kilitli ekranda görüntülenir. Bu süper rahatsız edici - yakındaki herkes ekran kilidini bile açmadan görebilir.

Bu önizlemeleri kilitli bir ekrandan devre dışı bırakmanın bir yolu var mı?


Bu bir Anlam mı yoksa durum çubuğu bildirimi mi demek istediniz?
onik

@onik: Bu durum çubuğu değişikliği değil, bu, kilitli ekranın hemen üzerine çizilmiş büyük bir önizleme kutusu.
sharptooth

1
Tamam, bu bir Sense özelliği. Oldukça uç bir çözüm, bu özelliği içermeyen CyanogenMod'u kullanmak olabilir, ancak diğer Sense eklemelerini de kaybedersiniz. Şurada daha fazla bilgi bulabilirsiniz cyanogenmod.com
onik

Yanıtlar:


5

Mesajlaşma uygulamasına gidip Menü -> Ayarlar -> "Alınan bildirim (Mesajlar alındığında durum çubuğunda bildirimi göster)" seçeneğinin işaretini kaldırarak bunu yapabilirsiniz.

Ancak yukarıda belirtildiği gibi durum çubuğunda bildirim almayacaksınız.


2
Sadece açıklığa kavuşturmak için, bu Mesajlaşma uygulamasında yapılmalıdır.
onik

@ Onik'in önerisinde açıklık cevabı düzenlendi.
Chahk

4

Settings > PrivacyAdresine gidin ve işaretini kaldırın Display Message Text.


Bu benim için en iyi çözüm gibi görünüyor.
calum_b

Bu onlar sonra nerede gibi geliyor, ben de herkesin okumak için kilit ekranda görünen mesajların mesaj metnini durdurmak için nasıl aradığını.
f1wade

2

Stok mesajlaşma uygulamasına korkunç bir şekilde bağlı değilseniz, SMS'lerinizi işlemek için GO SMS PRO'yu yükleyin . Daha iyi görünümlü ve stok uygulamasından daha fazla özelleştirilebilir. Handcent SMS başka bir alternatif SMS uygulaması.

GO SMS PRO'yu yükledikten sonra, stok mesajlaşma uygulamasının Ayarlar bölümünde her şeyin işaretini kaldırın. Bu, çift bildirimleri önlemelidir.


2

Dahili bildirimi Roxan'ın yanıtında olduğu gibi devre dışı bıraktıktan sonra, alternatif bir SMS bildirim uygulaması yükleyebilirsiniz.

Kullandığım SMS Popup hala mesajlaşma tamamını yönetmek için dahili mesajlaşma uygulaması kullanır, ancak nasıl bilgilendirilmek için ekstra özelleştirmelerin bir bütün seti verir. Şu anda benim kilit ekranına mesaj gönderen kişinin adını ve kişi resmini gösterecek şekilde ayarladım, ancak telefonun kilidi açılana kadar mesajı göstermem.


Tatlı! Bunu da kullanacağım.
roxan

1

Stok mesajlaşma uygulamasındaki tek yol SMS bildirimlerini tamamen devre dışı bırakmaktır. Alternatif olarak, GO SMS yükleyebilirsiniz . Bildirim çubuğunda SMS önizlemesini devre dışı bırakma seçeneği vardır.


0

Telefon Ayarları -> Gizlilik'e giderseniz, kilit ekranında mesajları görüntülemek için bir onay kutusu bulunur.


Neden inişli çıkışlı? Yöntemim herhangi bir ek uygulama veya çalışma gerektirmiyor. Sadece telefondaki ayarı kullanın ...
Timbermar

İndirildi çünkü Android'in bazı sürümlerinde mevcut, örn. benimkinde mevcut değil.
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.