Oreo'da karanlık durum çubuğu / hızlı ayarlar teması?


14

Google Pikselimi Oreo olarak güncelledim. Artık durum çubuğu ve hızlı ayarlar alanında hafif bir tema var. Bunu, Android'in önceki sürümlerinde olduğu gibi karanlık temaya geri döndürmek mümkün mü? Beyaz arka plan çok parlak ... Ayarlarda herhangi bir seçenek bulamadım.

hızlı Ayarlar


Ayarlara uzun süre basılarak etkinleştirilebilen bir sistem kullanıcı arayüzü alıcısı yok mu?
beeshyams

1
@beeshyams Sistem kullanıcı arayüzü ayarlayıcısını etkinleştirmeyi başardım, ancak orada da seçenek bulamıyorum. Durum çubuğu simgelerini gizlememe izin veriyor.
Floern

İşletim
sistemim

Bir Nexus 5x'im var ve aynı sorun - tema 8.0.0 ile beyazlaştı. Bazı ADB geçici çözümleri olduğunu duyduğum gibi, köklü olmadan alt tabaka desteğini nasıl etkinleştireceğinizi bulmaya çalışıyorum.
Robobenklein

3
Sadece menü için değil, tüm cihaz için renk tersine çevirir - böylece hayır.
noahlz

Yanıtlar:


3

Sony, Google'ın Android O'da RRO katmanlarının yerel desteğini uygulamasına yardımcı oldu. Bu, daha önce sistem genelinde daha iyi bir tema desteği için birçok Xperia telefonunda kullanıldı. Android özel rom ve kök topluluğunda, Project Substratum aynı şekilde kullanılır. Ayrıca RRO katmanlarını kullanır, böylece önceki seçenek CynogenMod Theme Engine'den (CMTE) daha iyi ve daha tutarlı bir tema sağlar.

Substratum'un çalışması için Oreo RRO katmanı yamaları ve kökü gerekli olana kadar, ancak Oreo'nun yerel RRO katman desteğine sahip olması nedeniyle stok romunda elde edilebilir.Ayrıntılı yöntem için bu ve bu xda makalesine bakın. @Tony Chiboucas da yorumunda yöntemden bahsetti.

PS Köklendirilmemiş cihazlar için bu ücretli bir işlemdir.


Bu Nokia 8'de çalışır mı? Saf Android 8.0'a çok yakın olduğunu iddia ediyor.
NVZ

@NVZ ya kendinizi deneyin ya da cihazınızın xda forumunda çalışmalıdır.
Deepak Gangwar

0

Android Oreo 8.1, otomatik bir tema anahtarı tanıttı. Duvar kağıdınıza bağlı olarak temayı ayarlar. Yeterince karanlık bir duvar kağıdınız varsa, hızlı ayarlar alanı karanlık bir tema kullanır, aksi takdirde açık bir tema kullanır.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.