Otomatik parlaklığın minimum parlaklığını ayarlayabilir miyim?


16

Samsung Galaxy S2 I9100'üm var ve ekranın ne kadar karanlık olduğuna dair sinirli oluyorum. Otomatik parlaklığı kullanırken değer buluyorum, ancak parlaklığın gideceği minimum veya en düşük noktayı sınırlamak mümkün mü? Daha iyi yapan bir uygulama var mı ve varsayılan otomatik parlaklığı kapatmam gerekir mi? Bir uygulama yüklerken, bir yapılandırma dosyasını değiştirdiğim bir çözümü tercih ederim.

Bir loş ışık durumunda sorun daha kötü olduğu için bir kalibrasyon seçeneği de işe yarayacaktır. Aslında ortam ışığı biraz daha parlak olduğunda, zifiri siyah bir oda gibi parlaklığı aşağıya çekiyor gibi görünüyor.

Güncelleme: Otterbox davamın müdahale edebileceğini düşündüm, ancak bazı temel testlerden sonra durum böyle görünmüyor.


1
Bunu tekrar okuduğumda gerçekten istenmeyen bir kelime oyunu fark ettim. Keşke kendi sorumu + 1'leyebilseydim.
Vian Esterhuizen

Üzgünüm sana bir cevabım yok .... ama aynı şikayetim olduğunu da eklemek istedim. Ekranın otomatik parlaklığı da benim için çok karanlık ve keşke iPod'daki Samsung galaxy S2 / Epic'deki otomatik parlaklık ayarı için kullanılabilecek ses seviyesi ayarı gibi özelleştirilebilir bir aralık (min ila maks) olmasını isterdim 4G. Herkes bir düzeltme bulursa, lütfen paylaşın - Teşekkürler!

Yanıtlar:


11

Bu, cihazınızın rootlanması gereken uyarıyla hemen hemen her cihazda yapılabilir ve sisteminizin framework-res.apkdosyasında dolaşmaya istekli olmanız gerekir . Bu talimatlar , parlaklığı azaltmayı amaçlayan bir modifikasyonla XDA'daki bir gönderiden gelir , ancak ters yönde ölçeklendirmek onu daha parlak hale getirir:

İşte apk yöneticisi kullanarak herhangi bir framework-res.apk üzerinde bu modun nasıl gerçekleştirileceği hakkında bir rehber (kılavuz için teşekkürler desean gider):

 1. APK yöneticisini indirin ve bir yerden açın
 2. \ System \ framework \ (örn. Adb pull) altında telefonunuzdan framework-res.apk dosyasını alın ve "place-apk-here-for-modding" klasörüne yerleştirin
 3. Script.bat dosyasını çalıştırın ve seçenek 9'u seçin
 4. Tamamlandığında, projeler \ framework-res.apk \ res \ değerleri \ arrays.xml adresine gidin ve değerlerinizi ilk gönderiye göre düzenleyin.
 5. Düzenlendikten sonra, seçenek 11'i kullanarak apk'yi derleyin
 6. Qn: Bu bir sistem apk. Ans: y
 7. Sn: İmzaların dışında .... en azından. Ans: y
 8. Istemi: apk yöneticisi klasöründe u bir tutma klasörü bulacaksınız ..... bitti sonra bu script enter tuşuna basın. Devam etmek için herhangi bir tuşa basın . . . "Keep" klasörüne gitmeli ve arrays.xml değiştirildiğinden resources.arsc dosyasını silmelisiniz. Bundan sonra APK yöneticisi penceresinde herhangi bir tuşa basabilirsiniz.
 9. Bittiğinde, apk manager'a 22 girin ve bunun için duran sayıyı girerek "unsignedframework-res.apk" seçeneğini seçin. Seçtikten sonra apk ana penceresinde "Current-App: unsignedframework-res.apk" yazısını görmelisiniz. Şimdi apk zipalign için 5 tuşuna basın. Tamamlanmış, zipaligned apk'nizi yer-apk-here-for-modding \ unsignedframework-res.apk altında bulabilirsiniz. Framework-res.apk olarak yeniden adlandırın ve adb dosyayı telefonunuza geri aktarın

Cihazınız otomatik parlaklığı destekliyorsa, arrays.xml dosyasında aşağıdakine benzer bir bölüm bulunmalıdır:

<integer-array name="config_autoBrightnessLcdBacklightValues">
  <item>32</item>
  <item>69</item>
  <item>118</item>
  <item>177</item>
  <item>255</item>
</integer-array>

Temel olarak, değerler sensörden algılanan ışığa göre sıralanır, üst değer "en düşük ışık" ve alt değer "en yüksek ışık" olur. Değerler 1 ile 255 arasında bir ölçekte LCD parlaklığına karşılık gelir ve 255 tam parlaklıktır. Bu nedenle, isterseniz düşük ışık değerlerinin tümünü daha parlak hale getirebilirsiniz.


1

Alternatif yolla parlaklığı fabrika sınırından daha düşük olarak azaltabilirsiniz. Bu şekilde kök gerekmez. Google'a mavi ışık veya diğer gibi "ekran filtresi" uygulamalarını yüklemeniz yeterlidir.


1
Ekran parlaklığını etkilemediklerini unutmayın. Ekran, parlaklık ayarına göre mümkün olduğunca aydınlatılmış, ancak ekran filtresi uygulaması bir yer paylaşımı kullandığından , ekranın kararmış olduğu algılanıyor.
Firelord
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.