ODIN aracı nedir?


35

Son zamanlarda, android cihazların köklenmesi / yanıp sönmesi hakkında bilgi edindim ve genellikle "ODIN" yazan web sayfalarına rastladım.

Benim sağduyumdan, Android cihazlarını yanıp sönen / düzenleyen bir çeşit Windows GUI yazılımı olduğunu farkettim.

Ancak, benim endişem, nerede konuşulursa konuşilsin, yalnızca üçüncü taraf dosya barındırma hizmetlerinde barındırılan indirilebilir bir ikili blob .exe dosyası olarak sağlanıyor . Bu, indirilebilir dosyanın güvenilirliğine dair endişeleri artırır.

Yani benim sorularım - ODIN nedir? Kanonik web sitesi nedir? Açık kaynak mı? Eğer öyleyse, havuz için kanonik URL nedir?

Yanıtlar:


27

Odin, cihaz yazılımlarını (cihazlarına indirerek kurtarma işlemini atlayarak vb.) Cihazlarında yanıp sönmek için kullanılan dahili bir Samsung aracıdır. Daha da önemlisi, cihaz depolama alanını bir .pit dosyasına dayanarak yeniden bölümlendirme yeteneğine de sahiptir; bu da sizi yavaşlatma işleminden kurtarabilir (yanıp sönme yanlış gittiğinde ve kurtarma / önyükleme başarısız olduğunda). Açık kaynak değildir ve bildiğim kadarıyla kasıtlı olarak yayınlamamışlar - birkaç versiyon sızdırılmış. Ne pahasına olursa olsun, burada yayınlanan sürümü sorunsuzca kullandım .

Heimdall , ancak, açık kaynak ve Odin işlevselliğini çoğaltır. Platformlar arası olmanın yanı sıra daha güvenilir olduğunu iddia ediyor (Odin yalnızca Windows'da).

Her iki araç da Galaxy S cihazlarıyla en iyi şekilde çalışıyor gibi görünüyor, bu nedenle başka bir cihaz kullanıyorsanız, muhtemelen başka birinin denediğinden ve başarılı olduğundan emin olmak istersiniz. Diğer bir not, kurtarma ve OTA'lar tarafından kullanılan normal update.zip biçiminden farklı olarak düzenlenmiş .tar paketlerini kullanmalarıdır, bu nedenle çalışması için uygun paketi edinmeniz gerekir.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.