Belirli uygulamaların GPS'i otomatik olarak nasıl açmasını sağlar?


10

Belirli uygulamaların, başlatıldıklarında otomatik olarak GPS'yi açmasının (veya en azından istersem bana sor) herhangi bir yolu var mı?

Örneğin, navigasyon yönlerini sormak için sesli komutları kullanırsam ve GPS açık değilse, hücre kulelerinden tahmin etmek yerine GPS'i etkinleştirmesini isterim. Uygulamayı kapattığımda kapanırsa bonus puanlar.

Yanıtlar:


8

Bir göz atın Tasker . Günün saatlerine, hangi uygulamaları kullandığınıza, bulunduğunuz yere göre telefonunuzdaki her şey için kuralları otomatikleştirmenize ve ayarlamanıza izin verir ... GPS'inizi neredeyse tüm hayal edebileceğiniz bir durum.


1
Locale'e daha ucuz bir alternatif gibi görünüyor mu?
keithjgrant

1
Ben sadece yere dayalı profilleri için olduğunu düşündüm çünkü ben asla Locale çok baktım rağmen olduğuna inanıyorum.
Matt

Bunu nasıl kuracağınıza ilişkin talimatları doğrudan göstermeniz harika olurdu.
endolith

1
Yol tarifleri: Yeni bir Profil oluşturun, ilk bağlam "uygulaması", GPS'e bağlı tüm uygulamaları seçin, İşlem eklemek için + 'yı tıklayın, Çeşitli -> GPS, Açık olarak ayarlayın. Yapılan iş bitti
endolith

6

GPS etkinleştirilmiş olsa bile, yalnızca gerçekten GPS konum hizmetleri gerektiren bir uygulama kullandığınızda kullanılır.

Dolayısıyla, uygulamalarınızın GPS konumunu kullanmasını sağlamanın en iyi yolu varsayılan olarak GPS'i açmaktır.


1
Benim anlayışım, arka planda çalışan birçok uygulamanın Facebook veya hatta tarayıcınız gibi varsa GPS'i kullanacağını, dolayısıyla pil tüketimini artıracağını anlıyorum. Yanılıyorsam beni düzeltin, ancak Haritalar uygulamanız için yalnızca GPS'e ihtiyacınız varsa, Haritalar'ı kullandığınızda pil performansının açmak veya kapatmak en iyisidir, böylece diğer uygulamalar onu kullanmaz ve pilinizi tüketmez.
Matt

1
Merhaba Matt, okuduğumdan (şu anda bağlantıları bulamıyorum) pili çok fazla etkilememelidir, bunun için bulabileceğim tek istisna Navigasyon yazılımını kullanıyorsanız ve eve dönüyorsanız ekran. Bildirim alanında hala gezinmekte olduğunu görebilirsiniz. hth.
Hız

1
Ben tarayıcı benim konum kullanmak her gördüğümde sadece "kaba" GPS olmayan konum kullanılır (yani baz istasyonu veya WiFi tipi konum bulma). Bu, Google ana sayfasının yerel aramalar için konumunuzu bilmesine izin verdiğinizde kesinlikle geçerlidir. Facebook'u hiç konumumu kullandığını hiç görmedin mi?
GAThrawn

3

Tasker veya Locale için ödeme yapmak istemiyorsanız , ücretsiz ve aynı fikri olan AutomateIt'i kullanabilirsiniz , ancak daha az tetikleyici ve eylem sunmasına rağmen, başlattığınızda GPS'yi etkinleştirmenize veya devre dışı bırakmanıza izin verir. bir uygulamayı sonlandırın.


1

2.3'ten sonra (AutomateIt açıklamasına göre) cihazınızı köklendirmeden GPS'i programlı olarak açmanın imkansız gözüktüğünü unutmayın.


0

Sen "kullanabilirsiniz Otomatik etkinleştirme Haritalar için GPS sayesinde hem bu uygulamaları çıktığınızda onların eski durumuna Maps, Navigasyon, Yerel veya Latitude ve geri yüklemeler onları başlattığınızda WiFi ve GPS hem anahtarları" uygulamasını (örneğin kapalı).


3
Bu uygulamaya bağlı mısınız?
ale

0

Bir süre önce GPSToggler için bir GitHub girişi yayınladım.

GPS'yi etkinleştirmek / devre dışı bırakmak için root'a ihtiyacınız vardır. Dönemi.

http://github.com/sms2000/GPSToggler

Bazı virüsten koruma ve otomatik sistem yedekleme uygulamaları GPSToggler ile çakışıyor. Bu sorunu araştırıyorum.


1
Bu uygulamayı yazmış olmanız harika, ancak OP'nin GPS'i otomatik olarak etkinleştirmesine nasıl yardımcı olduğunu açıklayabilir misiniz ?
Dan Hulme

Kaynakların bir kısmı bu sorunla ilgilenmektedir. Waze, Google Maps veya iGo'nun ön plan uygulaması olup olmadığını tanır.
OGP

Lütfen devam edin ve bu bilgiyi cevabınıza ekleyin. Çoğu kullanıcı yazılımı kaynaktan yüklemeye alışık olmadığından, kurulum talimatları da faydalı olacaktır.
Dan Hulme

1
Bunu yapmanın bir anlamı yok. Google Play'de ücretsiz ve ücretli birçok otomasyon uygulaması var. Kaynaklarım, işlemi anlayabilen ve kendi uygulamalarını oluşturabilen programcılar için hazırlanmıştır.
OGP

Bu sitenin kitlesi Android kullanıcılarıdır, bu nedenle buradaki okuyucuların programlama hakkında bilgi sahibi olduklarını varsayamazsınız. Yalnızca programcılar için yararlı olan sorular ve cevaplar genellikle kapatılır veya silinir.
Dan Hulme
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.