Google Haritalar Navigasyon'daki rastgele "ding" ne anlama geliyor?


10

Nexus S cihazımı ICS'ye güncellediğimden beri, Navigasyon kullanırken bazen sürüş sırasında rastgele bir "ding" duyduğumu fark ettim.

Bunun ne olduğuyla ilgili fikri olan? Belki de hız sınırı ya da başka bir şey hakkında bir uyarı olduğunu düşünüyordum, ama ne zaman olursa olsun belli bir koşul fark etmedim. Bazen yolculuk başına birden çok kez, bazen de hiç değil.

İngiltere'de Nexus S 4.0.3.

Yanıtlar:


7

Bu Google grupları yayınında tartışılan "ding" gürültüsünü alıyor olabileceğiniz anlaşılıyor :

Soru için teşekkürler. Burada belirttiğiniz uyarı zili yaklaşan bir sürüş manevrası için bir istemdir. Metin-Konuşma motorunun desteklenmediği veya kullanılamadığı yerlerde oynatılır, ancak rehberlik sırasında veri bağlantısı kesilirse ve Gezinme bir yol adını zamanında işleyemezse de oynayabilir.


Tamam, bu biraz mantıklı, ICS'ye güncellediğimden beri Navigasyon için metin-konuşma arabası, bazen 2 farklı ses arasında dalgalanıyor!
Dunhamzzz

1
Ayrıca, aynı bağlantıdan dikkat çekmeye değer: Tek bir ding , ileride devam etmeniz gereken bir bölüm için bir uyarı gibi görünüyor. Bir ding-dong yaklaşmakta olan bir dönüşü gösteriyor gibi görünüyor.
Julian

Yine de ding gürültüsünü değiştirmek için? Veya Yok olarak mı ayarlanmış? Sesi korumak istiyorum ama can sıkıcı bildirimden kurtulmak istiyorum
18:18
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.