Farklı saat dilimlerine gittiğimde Android Google Takvim etkinliklerini değiştirecek mi?


11

Web arayüzündeki Google Takvimime bir sürü etkinlik giriyorum ve hepsini yerel saatte mi yapmam gerektiğini yoksa uygun saat dilimini mi seçmem gerektiğini merak ediyorum.

Açıkça bir saat dilimi seçersem (örn. 1 PM PST) ve 4 PM EST olarak görünüyorsa, California'ya gittiğimde bunu düzeltir mi? Farklı başlangıç ​​ve bitiş saat dilimlerine sahip etkinlikler ne olacak?

Yanıtlar:


3

Evet, en azından benim için. Tüm etkinliklerim GMT olarak saklanıyor ve etkinliğin saati cihazın saatine (konumum) göre görüntüleniyor.

Şimdi, daha önce hiç yapmadığım gibi, bahsettiğiniz gibi saat dilimini "belirtirseniz" ne olacağını bilmiyorum.


2

Google takvimi, tam istediğiniz gibi zaman dilimleriyle çalışır. Tüm olaylar, kullanıcı müdahalesi olmadan yerel saat diliminize göre uygun şekilde kayar. Özellikle bir uçak yolculuğunun saatini doğru bir şekilde kaydedebilmeniz için web üzerinde bir etkinliğin başlangıcı ve bitişi için nasıl farklı bir saat dilimi belirtebileceğinizi seviyorum.


2

Evet, bunların hepsi umduğunuz kadar sorunsuz çalışacaktır.

Geçenlerde farklı bir saat dilimine gitti. Seyahatten önce Google takvimime açık bir saat dilimi kümesiyle (hedefimin) birçok etkinlik ekledim. Google (ve telefonum) ben oradayken saat dilimi matematiğini doğru bir şekilde yaptı.

Tek uyarı, telefonunuzun hücresel hizmetinin dışında bir yere seyahat ederseniz, saat dilimini otomatik olarak ayarlayamayacağıdır (bu özelliği genel olarak etkinleştirdiğinizi varsayarsak). Yerel saat dilimini kullanmanız Settings -> Date & time, ardından işaretini kaldırmanız Automaticve ardından manuel olarak ayarlamanız gerekir.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.