Ev başlatıcısının öldürülmesini engelleyin


9

Bir Motorola Kilometre Taşım var ve nispeten düşük bir belleğe sahip olduğunu öğrenmeye geldim (depolama kapasitesi değil, çalışma zamanı belleği). Bununla birlikte gelen sorun, arka planda çok fazla uygulama çalıştırmak istediğinde, android sisteminin bir şeyler öldürmeye başlaması ve çok kolay olan Milestone'umla.

Android'in ev başlatıcısının en önemsiz uygulama olduğunu düşünmemesi olmasaydı, bu kadar kötü olmazdı (saçma sapan yanlıştır). Örneğin, şu anda bazı önemli ( Swype gibi ) ve bazı anlamsız ( Facebook gibi) arka planı çevreleyen bir dizi uygulama var . Mesajlar veya Kişiler veya Ayarlar gibi basit bir uygulamayı bile açarsam, ev sunucusu arka planda öldürülür. Ana Ekran düğmesine bastığımda, boş bir ana ekranla karşılaşıyorum ve her şeyin tekrar yüklenmesi için yaklaşık 1 veya 2 dakika beklemek zorundayım.

Bu, denediğim tüm ev fırlatıcılarında olur, ancak daha ağır olanlarda daha kolay olur. Şimdiye kadar, arka planda çalışan uygulamaların (widget'ların) dini olarak kaçınarak bu davranışla yaşamayı başardım. Ancak bu çözüm mükemmel değil. Hala istediğimden daha sık oluyor.

Arka plan uygulamalarını öldürmek söz konusu olduğunda android'in önceliklerini değiştirmenin bir yolu var mı? Peki ev başlatıcısı neden Google Haritalar'ın konum hizmetinden ve Facebook'un (etkin olmayan) yükleyicisinden ve diğer her şeyden daha düşük sırada? Ev başlatıcısının, bellek azaldığında veya olabildiğince uzun süre dayanacak şekilde öldürülen son şey olmasını istiyorum (örneğin, şu anda aktif olan uygulamadan daha üst sıralarda yer alamıyor, ancak benim fikrimi anlıyorsunuz).

Şu anda yüklü Cyanogen mod 6 var, ancak stok android işletim sisteminde de oldu ve bu sorunu çözmek için kesinlikle HERHANGİ bir özel ROM yüklemeye hazırım .

Yanıtlar:


5

Bence ADW Launcher, uygulamayı bellekte tutması gereken bir ayara sahip. Ayrıca CM, işletim sistemini başlatıcıyı bellekte tutmaya zorlayacak bir ayara sahiptir. CM6'da nerede olduğunu hatırlamıyorum, ancak CM7'de içeride Settings -> CyanogenMod Settings -> Performanceve "Belleği Evde Kilitle" olarak adlandırılıyor. Aynı yerde olup olmadığını ya da CM6'da aynı olarak adlandırıldığını hatırlamıyorum.


Bu seçenek yardımcı olur, ancak ideal değildir. Şu anda kullandığım şey (ve işaret ettiğiniz için teşekkürler), ancak bazen kararsızlıklara neden olur ve bazen mevcut ön plan uygulamasını kilitler.
Malabarba

1
İstediğiniz gibi bellekte kalan herhangi bir uygulama, bahsettiğiniz istikrarsızlıklara neden olacaktır. Cihazı, o anda çalışan uygulama için kullanması gerekebileceği durumlarda başlatıcısı için belleği kullanmaya devam etmeye zorluyorsunuz.
Ryan Conrad

3
Anlıyorum. Bu yüzden, başlatıcısının şu anda çalışan uygulamadan daha yüksek önceliğe sahip olmaması, ancak arka plan uygulamalarından daha yüksek olması gerektiği sorusunda bahsetmiştim. Aktif uygulamanın belleğe ihtiyacı varsa başlatıcı için öldürülmesi mükemmel bir şekilde tamam, sadece diğer arka plan uygulamaları öldürüldükten sonra öldürülmesini istedim (sıradaki ilk olmak yerine). Ancak böyle bir seçeneğin henüz orada olmaması anlaşılabilir =). Her şeye sahip olamaz.
Malabarba

@BruceConnor, bu muhtemelen "Android hafızayı tek başına iyi idare ediyor" argümanına karşı tek nokta. Sanırım çoğunlukla yapıyor, bu süreçte fırlatıcıyı tekrar tekrar öldürüyor. Bir görev katilinin gerçekten yardımcı olacağı değil.
Şans

1

V6 Supercharger'ı deneyin .

Bu Ana Ekran Başlatıcısı "Öldürmek Zor" veya "Kurşun geçirmez" yapabilirsiniz. ICS / JB'niz varsa, ICS / JB sürümünü aldığınızdan emin olun .

Ayrıca, Lock Home in Memoryv6'yı kullanmadan önce başlatıcıyı (varsa) devre dışı bıraktığınızdan emin olun .


Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.