prizden mi yoksa bilgisayardan mı şarj oluyor? pil ömründen tasarruf etmek


15

HTC Desire cihazımı (Android 2.1) şarj etmenin, bilgisayara bağlıysa elektrik prizine kıyasla daha uzun sürdüğünü fark ettim.

Pil ömrüyle ilgili olarak şarj etmek için hangi yöntemi kullandığım önemli mi?


Bir yöntemi diğeri üzerinden şarj etmeye dayalı olarak pilin ömrüne herhangi bir etkisi olup olmadığıyla ilgilenirim. Herhangi bir öneriniz veya bağlantınız var mı?
MFG

Yanıtlar:


20

Hayır, pil belirli bir şarj açısından nasıl şarj edildiğini umursamıyor . PC'nizi kullanırken sadece daha uzun sürer, çünkü PC'den AC şarj cihazından daha az akım alır.

İşte PC'den gelen akımın AC şarj cihazından önemli ölçüde daha az olduğunu gösteren android forumlarında bir yazı . Forum gönderileri, bilgisayarın USB bağlantı noktası için 100mA veya 500mA'ya karşı AC şarj cihazından 1000mA'yı listeler; bu sayılar kapalı olabilir ama nokta doğrudur. Ben de buldum bu iPhone 4 ile aynı fenomenle ilgili.

Bu yüzden AC şarj cihazını kullanmak, telefonun daha hızlı şarj etmesini isteyip istemediğinizle ilgilidir.


Rica ederim. İyi bir soruydu, bazı insanlar AC şarj cihazını biraz daha hızlıysa kullanabilirler, ancak bir PC kullanmak zaman zaman daha uygundur.
Gary

2
Bunun doğru olduğundan emin değilim. Daha hızlı şarj etmek, kullanım sırasında şarj etme gibi pil ömrünü de etkileyen daha fazla ısı üretir.
Matthew,

@MatthewRead'i tamamen kabul ediyorum Samsung galaksim ile benzer deneyimler yaşadım. Bilgisayarımdan şarj ederdim ve eşim telefonunu doğrudan AC adaptöründen şarj etmek için kullanırdı. AC bağdaştırıcısı 1000 mA'dir. Bir yıl sonra pilim ondan daha uzun sürüyor. İkimiz de aynı el cihazlarını kullanıyoruz ve kullanımımız benzer. kadınların çok konuştuğu gerçeğini düşünebiliriz ... o zaman bile telefonu benden 4 saat önce boşaltılır.
Clain Dsilva
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.