Rastgele aygıt yeniden başlatmalarının nedenini nasıl belirleyebilirim?


30

Önceki ROM'uma sinirlendikten sonra, SGS2'ye ICS'yi kuracağımı düşündüm (CM9 çıkana kadar). Ancak, ne yazık ki, şimdi gerçek bir neden olmadan günde birkaç kez yeniden başlatılıyor. Cihaz orada masanın üstünde yatıyor ve hiçbir şey yapmıyor ve her şimdi ve sonra ekran açılıyor ve yeniden başlatılmasını izleyebiliyorum.

Peki, bu konuyu analiz etmeye nasıl başlayabilirim? Açıkçası, sorun kendiliğinden çözülene kadar çılgın bir adam gibi farklı ROM'ları flaş etmeye çalışabilirim, ancak daha mantıklı bir yaklaşım tercih ederim.

Yanıtlar:


6

Android SDK'yı yükleyebilir ve logcat'i izlemek için DDMS kullanabilirsiniz . Bir logcat olan şey, cihaz yeniden başlatıldığında silinir, ancak yeniden başlatmadan önce izliyorsanız, neyin çökmekte olduğu hakkında bir fikir edinebilirsiniz.

Muhtemelen Galaxy S2 için resmi olmayan CM9 geceliklerini de bulabilirsiniz, ancak bu cihaz için hala hangi sorunların bulunduğundan emin değilim.


Bildiğim kadarıyla
Der

14

Benzer bir rasgele yeniden başlatma sorunu yaşadım ve böyle bir yeniden başlatmadan sonra telefonu dizüstü bilgisayarıma bağladım ve üzerine "adb bugreport" yazdım. Yararlı bilgilere benzeyen bir şey buldum ve bunu böceğe ekledim. Bu yüzden en azından bazı kayıt bilgileri yeniden başlatmadan kurtulacağını düşünüyorum.

İşte hata, btw: http://code.google.com/p/android/issues/detail?id=24118


Oh vay, bu bir TON çıkış üretir. Bir sonraki yeniden başlatmadan sonra tekrar çalıştıracağım ve neyin tükettiğini göreceğim.
Der Hochstapler

Test telefonlarımdan birinde rastgele bir yeniden başlatma bulmaya çalışırken delirmeye başladım. OP değilim, ama bu son derece yararlı, gönderdiğiniz için teşekkürler!
amy,

1
Cevabım üç yaşında. O zamandan beri, Android çökme raporları (ı vardır ne varsayalım) göndermek için kullanılan bir dahili yol aldı: Settings/ About phone/ Send feedback about this device. Android 5.0'da birkaç kez kullandım ve 5.1 çıktığında Google'dan "5.1'i daha istikrarlı hale getirmemize yardımcı olduğun için teşekkürler" diyen küçük bir not aldım ... ve 5.1'e yükselttiğimden beri yeniden başlatılmadı!
offby1

7

Yapmaya çalıştığım ilk şey, hataların kayıtlarını ADB ve / veya kilitlenme dökümleriyle almak.

Günlükleri almak zor, çünkü günlük önbelleği yeniden başlatıldığında silinir. Telefon şarj cihazında otururken bile yeniden başlatılırsa, adb logcatsürekli çalışmayı deneyin (PC'nizde yüklü ve yapılandırılmış olan Android SDK ve USB sürücülerine ihtiyacınız olacak.) Telefon yeniden başlatıldığında, hata mesajı için komut istemi penceresindeki son birkaç sayfaya bakın. veya anormallikler.

Telefon USB'ye bağlıyken yeniden başlatma işlemlerini çoğaltamazsanız , aLogcat gibi bir uygulama kurmanızı ve belirli aralıklarla SD Kart'a günlük yazacak şekilde ayarlamanızı öneririm . Umarım şanslısınız ve hataları bu şekilde yakalayacaksınız.

Ayrıca, çökme dökümlerini aşağıdaki komutlarla çekmeyi de deneyebilirsiniz:

su  
cat /proc/last_kmsg > /mnt/sdcard/last_kmsg

Bu, SD Kartınızda çekirdeğin son hata ayıklama mesajlarını içeren "last_kmsg" adlı bir dosya oluşturmalıdır. Herhangi bir metin düzenleyicide açın ve bariz bir şey olup olmadığını görün.


2
Ya ADB kabuğunu yanlış kullanıyorum ya /proc/last_kmsgda telefonumda yok.
Der Hochstapler

@OliverSalzburg stackoverflow.com/a/10525021/529977 /data/dontpanic
childno͡.de

3

Bir aLogrec'i deneyebilirsiniz ve eğer beğenirseniz, bağış versiyonunu kullanabilirsiniz. Bir Alocat yazan aynı programcı tarafından yazılan kayıt, logu (logcat) sürekli olarak SD kartınıza kaydeder. Kazadan yeniden başlatma ile nasıl tepki verdiğini test etmedim, ancak manuel yeniden başlatma ile test ettim ve kaydedilen günlük yeniden başlatma işleminden kurtuldu ve kapatma sırasının kaydedildiğini görebildi. Bir dezavantajı, günlüğün zaman damgaları içermemesidir.

T-mobile S II temel özellikleri kullanırken - bir aramayı sonlandırmak (bir kez), fotoğraf çekmek (bir kez) veya navigasyon kullanmak (3 kez) sırasında çöküyor (yeniden başlatılıyor). ICS 4.0.3'den 4.0.4'e yükselttim. Şimdiye kadar iyi oldu. Keşke bu yeniden başlatmaları yaparken bir Logog hakkında bilseydim.


sözde incelemelere göre 4.x çalışmaz
endolith

1
Logcat Extreme olsa 4.x çalışır. play.google.com/store/apps/details?id=scd.lcex&hl=tr
endolith

1

Ben de aynı problemi yaşadım, ancak birkaç dakika içinde, denemeye başladığımda bana verdim ve ayarlarda ağ güncellemesine gittiğimde, güncelleme mevcut olmasa da çökmeyi durdurduğunu buldu. Şimdi çalışıyor ama her seferinde bunu yapmak için canımı sıkıyordum.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.