Clockworkmod Recovery neden “Yapışıyor”?


9

Lockwork Galaxy Nexus (LTE \ CDMA varyantı "toro" derleme) cihazına ClockworkMod kurtarma flaş birden çok kez denedim. Her zaman kurtarma içine önyükleme ve ClockworkMod görüntüler. Ancak, cihazımı tamamen yeniden başlatırsam (Android'e önyükleme yapar ve ardından yeniden başlat), kurtarma işlemini çalıştırmaya çalıştığımda, telefonum kırmızı bir ünlem işaretli bir android gösterir ve önyüklemeyi reddeder. Her iki Linux'tan fastboot aracıyla ve ROM Manager ile cihazın kendisinde yanıp sönmeyi denedim. ROM Yöneticisi, ClockworkMod 5.5.0.4'ün yanıp söndüğünü bildirdi.

Neyi yanlış yapıyorum?

Yanıtlar:


12

Aynı sorunu vardı ve çözüm sistem klasöründe bir dosyayı yeniden adlandırmak için bulundu:

  • okuma / yazma modunda remount / sistem (Kök Explorer uygulaması veya ES Dosya Gezgini gibi bir şey kullanın; her ikisinde de yeniden montaj / yazılabilir olarak sistem için kök modları vardır (uygulamanın ayarlarını kontrol edin)

  • /system/recovery-from-boot.p dosyasını /system/recovery-from-boot.p-bak olarak yeniden adlandırın

(not: silebilirsiniz, ancak yeniden adlandırılabilir, çünkü kolayca geri döndürülebilir)

bunu bir adb kabuğunda veya telefondaki Terminal oturumunda manuel olarak da yapabilirsiniz:

  • mv /system/recovery-from-boot.p /system/recovery-from-boot.p-bak

  • dosyayı yeniden adlandırdıktan sonra, daha önce kaybolmuşsa CWM'nizi tekrar flaş etmeniz gerekebilir

http://androidforums.com/galaxy-nexus-all-things-root/470831-how-all-things-root-samsung-galaxy-nexus.html#post3712027


Buradaki mantık, her önyüklemenin bilinen bir çalışma kurtarma işleminin yanıp sönmesinin telefonu çalışır durumda tuttuğu bildiriliyor. shrug
Broam

1
Sorun, bir kez CWM kurtarma yanıp söndükten sonra, önyükleme kurtarma aslında çalışmaz, bu yüzden hiç kurtarma içine önyükleme olamaz, sadece sinir bozucu kıyamet kırmızı üçgen olsun.
Malachi

1
Sözde "sinir bozucu kırmızı kıyamet günü üçgeni" stok kurtarma. Eski sürümlerde, ses yükseltme + gücünü kullanarak stok kurtarma menüsüne girebilirsiniz. ICS sonrası stok kurtarma işleminin yapabileceği pek bir şey yok ve daha sonraki cihazlar ve sürümler, herhangi bir manuel cihaz üzerinde etkileşim olmadan harici komutlar veya bir OTA'dan talimatlar gerektiren "aptal" bir sürüme sahiptir.
Greg

@greg diğer bir deyişle, eski stil stok kurtarma işlemek için adb gerekir? ve bu sadece stok nexus ROM ile mi yoksa tüm ROM'lar (topluluk olanlar da dahil) önyükleme sırasında bu otomatik oto-flash-kurtarma yapıyor mu?
jiggunjer
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.